autor:

Týdenní přehled: Givenchy přestává s couture, Romeo Beckham pózuje pro Burberry a Blahnik ilustruje

kategorie:
Móda
publikováno:
počet komentářů:
0
Týdenní přehled: Givenchy přestává s couture, Romeo Beckham pózuje pro Burberry a Blahnik ilustruje

 

 

Krátce ze světa módy - 17. - 23. prosince

 

 

Široká veřejnost se nedočká další couture kolekce značky Givenchy. Větší prezentace skončily už v roce 2010, ovšem to Ricardovi Tiscimu nestačilo - brány svého nadpozemského krejčovského umění zabouchl před všemi zvědavci a soustředit se bude už jen na výrobu originálů pro jednotlivé klienty. Módní svět tak přijde o jedno z oblíbených témat konverzace i fotografie plné čisté nádhery.

 

Někdo couture zavírá před veřejností, jiní získávají vysněný status. Jako opravdu vysokou krejčovinu mohou nyní konečně potom, co byly čekajícími členy, označit své kolekce Maison Martin Margiela (komentář k první “couture” kolekci ZDE) a Alexis Mabille (“couture” produkuje od roku 2008).

 

Nový generální ředitel společnosti Louis Vuitton Jordi Constans odešel ze zdravotních důvodů po pouhém měsíci působení. Na jeho místo usedne dlouholetý zaměstnanec LVMH a ex-ředitel Bulgari Michael Burke.

 

Rodina Beckamových rozšiřuje své pole působnosti. Syn známého fotbalisty Davida a ex-zpěvačky/módní návrhářky Victorie Romeo hrdě pózuje v kampani tradiční britské značky Burberry. V sérii fotografií Maria Testina se desetiletá hvězdička objevila vedle Cary Delevingne a Edie Campbell. Kreativní ředitel Burberry Christopher Bailey se nechal slyšet, že s Romeem byla “skutečně radost pracovat”.

 

Burberry© Burberry

 

 

Zato italský brand Prada vsadil ve své jarní pánské kampani na osvědčenější tváře. Po vzoru zimní, kde zazářily hvězdy Williemem Dafoem počínaje a Gary Oldmanem konče, využívá jarní série šarmu Benicia del Tora, Danea DeHaana, Aarona Taylora-Johnsona a Harveyho Keitela. Charismatické ostřílené i mladistvé osobnosti filmu nasnímal David Sims. V kampani dámské linie se objevilo hned několik známých modelek včetně Češky Evy Herzigové.

 

bdeltoro-prada_v_18dec12_pr_b_1080x720© Prada

 

 

Teď by měli zbystřit všichni milovníci reality show. V americké návrhářské soutěši Project Runway se mění porotci. Designéra Michaela Korse nahradí Zac Posen.

 

Řeči kolem Anny Wintour a jejího možného postu americké velvyslankyně nabírají dalších rozměrů. O tom, že by se měla přestěhovat za politickými povinnostmi do Francie, spekuluje The Hollywood Reporter. Šéfredaktorka amerického Vogue si údajně nabídku vysloužila svoji trpělivou a velmi očividnou podporou Baracka Obamy. Z blízkých zdrojů pohybujících se kolem Anny ale padají samé záporné reakce.

 

Oblíbenec Carrie Bradshaw a talentovaný obuvník Manolo Blahnik vyzdobí svými ilustracemi všechny doprovodné materiály chystaného fashion weeku v Londýně. Nahradil loňského designéra Johnatana Saunderse.

 

LFW_Manolo_1_v_19dec12_pr_b_426x639© Manolo Blahnik ; London Fashion Week

 

 

ZPRÁVY Z TÝDNE 26. LISTOPADU - 2. PROSINCE

 

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál