autor:

Týdenní přehled: Dolce a Gabbana podporují Galliana, Simons a Prada navrhují kostýmy, H&M se ukáže v Paříži a více...

kategorie:
Móda
publikováno:
počet komentářů:
0
Týdenní přehled: Dolce a Gabbana podporují Galliana, Simons a Prada navrhují kostýmy, H&M se ukáže v Paříži a více...

 

 

Krátce ze světa módy - 21. - 25. ledna 2013

 

 

Čtyři dny se v Paříži procházely ty nejúžasnější ze všech šatů. Módní týden Haute couture probíhal od 21. do 24. ledna, přičemž každý den byl něčím výjimečný. Pokud jste nějaký z momentů minuli, vraťte se k naším shrnutím - Den 1., Den 2., Den 3., Den 4.

 

"Přejeme Johnovi hodně štěstí při návratu do módního světa." Tak zní slova Domenica Dolce a Stefana Gabbany pro magazín Swide, jimiž vyjádřili podporu poučenému Johnu Gallianovi, který stráví následující dva týdny v ateliéru Oscara de la Renty. (Více o comebacku Galliana ZDE).

 

Raf Simons sklidil ovace po své pondělní couture přehlídce, ale rutina módního návrhářství už mu zřejmě nestačí. Pro Sigourney Weaver a Isabelle Huppert totiž navrhne kostýmy do snímku Body Art. Simons má s oblékáním filmových postav zkušenosti - garderobu vytvořil už pro Tildu Swinton obsazenou do snímku This Is Love, který právě za Simonsův um získal nominaci na Oscara.

 

Kolem kostýmů se točí ještě další dvě zprávy. První je, že šaty a doplňky z filmu Anna Karenina od Jacqueline Durran jsou od 26. ledna do 4. dubna vystaveny v Ham House v Richmondu. Róby nošené Keirou Knightley získaly nominace na Oscara a ceny BAFTA (British Academy of Film and Television Arts).

 

Druhou zprávou není novina, ale odhalení. O tom, že Miuccia Prada navrhne šaty pro Velkého Gatsbyho se ví již půl roku. Nyní však ukázala některé ze skic. Jedná se o celkem 40 kostýmů, které jsou v podstatě přepracovanými modely z archivů značek Prada a Miu Miu. Miuccia spolupracovala s režisérem snímku Bazem Lurhmannem na téměř dvacet let starém snímku Romeo a Julie i sérii krátkých filmů doprovázejících výstavu Prada and Schiaparelli.

 

prada_gatsby1_v_21jan13_pr_b_426x639

prada_gatsby3_v_21jan13_pr_b_592x888(c)Prada

 

 

Po osmi letech se vrací konfekční oděvy H&M na molo. Novou kolekci předvede švédský řetězec dokonce v Paříži - konkrétně 27 února. Poslední pokus začlenit jej mezi designéry a módní domy proběhl v roce 2005 v New Yorku.

 

Stejně jako Nicholas Kirkwood se i další obuvníci zamilovali do děl Keitha Haringa. Ve spolupráci s nadací zesnulého umělce a aktivisty, bojující s AIDS a přispívající na dětské organizace, vytvořila limitovanou edici firma Reebok. Boty se začnou prodávat od 14. února.

 

reebok-x-keith-haring-foundation-2013-collection-4(c) Reebok

 

 

ZPRÁVY Z TÝDNE 14. - 18. LEDNA 2013

 

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál