autor:

Top 8 skandinávské módní blogy

kategorie:
Móda
publikováno:
počet komentářů:
7
Top 8 skandinávské módní blogy

Včera jsme psali o tom, jak vysoce lukrativním zaměstnáním může být, pro většinu původně nevinný koníček, a to blogování (celý článek najdete TADY). Ti nejlepší z nejlepších si ročně vydělají až 1 milion dolarů a taková částka už není zanedbatelná, nýbrž téměř záviděníhodná.

A v seriálu na pokračování bychom vám rádi představili ty nejlepší blogerky z jednotlivých zemí. Začneme naší oblíbenou Skandinávií a osmi blogerkami, které stojí, alespoň podle nás, za čtení.

 

1. Elin Kling

Elin Kling je blonďatá švédská blogerka, návrhářka, editorka svého magazínu Style By, která otočila své sny ve skutečnost a v New Yorku, kde nyní žije se svým snoubencem Karlem Lindmanem, bude navrhovat svou první vlastní kolekci pojmenovanou Toteme. V minulosti již navrhovala pro značky Guess nebo H&M.

Svůj blog si založila pod nátlakem svých přátel, kterým přišla škoda, že nemohou sledovat její outfity každodenně. Elin s ním začínala před docela dlouhou dobou a nechtěla klasické "zrcadlové" snímky, tak prostě žádala o vyfocení každého, kdo byl zrovna po ruce.

Od zcela cizích lidí, přes taxikáře až po policisty, kteří vypadali, že je jejich práce nudí. Pečlivě vyhledávala lokace pro focení a pouhé 2 dny od založené svého blogu byl nejčtenějším v celém Švédsku...

 

 

Elinin Instagram můžete sledovat ZDE

 

2. Victoria Törnegren

Victoria Törnegren je mladá švédská blogerka, která spolu se čtyřmi dalšími blogery patří do skupiny I´m Next, která pod sebe sdružuje pět švédských mídních blogů.

 

Victoriin Instagram můžete sledovat ZDE

 

3. Kenza

Kenza Zouiten je třiadvacetiletá blogerka, modelka a návrhářka ze švédského Stockholmu s marockými kořeny. V současné době je kreativná ředitelkou značky Ivy Revel.

 

Její Instagram můžete sledovat ZDE

 

4. Fashion Squad

Carolina Engman z blogu Fashion Squad je sedmadvacetiletá Švédka ze Stockholmu, kde pracovala jako stylistka a nyní žije v New Yorku a naplno se věnuje svému blogu. Za základ dámského šatníku považuje kvalitní koženou bundu a má ráda styl módní editorky francouzské edice Vogue Emmanuelle Alt a také Carine Roitfeld.

 


Carolinin Instagram můžete sledovat ZDE

 

5. Columbine Smille

Columbine Smille je švédská blogerka, stylistka, editorka a módní ikona známá svou láskou k bohémskému a vojenskému stylu, které spolu ráda a úchvatně kombinuje. Od roku 2011 je také módní editorkou v magazínu Style By Elin Kling.

 

Její Instagram můžete sledovat ZDE

 

6. Hanneli Mustaparta

Hanneli Mustaparta se narodila v norském Oslu a ještě když chodila na střední školu, byla nascoutována na ulici a okamžitě byla poslána do Paříže, odkud se po dalších 2 letech rozhodla přestěhovat do New Yorku.

V roce 2008 ukončila svoji profesionální modelingovou kariéru a začala se naplno věnovat stylingu, který ji během pózování a focení uchvátil nejvíce. V roce 2010 jí zavolali z Vogue, zda by pro ně dokumentovala určité akce na jejich web a v tom Hanneli pokračuje dodnes.

 

Hannelin Instagram můžete sledovat ZDE

 

7. Carolines Mode

Caroline Blomst je blogerkou a především street style fotografkou (spolu se svým přítelem Danielem Troysem) azakladatelkou veleúspěšného webu Stockholm Streetstyle.

 

 

Instagram Caroline můžete sledovat ZDE

 

8. Angelica Blick

Angelica Blick je švédská blogerka, návrhářka a stylistka, jejíž lifestyle je cca ten, o kterém se mylně domníváme, že ho žijí všechny úspěšné blogerky 24/7. Ale fotky má krásné :)

 

Její Instagram můžete sledovat ZDE

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


7 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat

  • Stockholm Streetstyle je dobrej, ale neni to uplně One Man show, mám raději když stojí za blogem jedna blogerka, případně bloger, spíš než to jak se oblíkají mě baví jejich osobnosti... Na outfity chodím na lookbook.nu

     0   0 Nahlásit X Odpovědět
   • Neřeším, jestli blog mapuje styl jednoho člověka nebo více, nicméně modní blog by měl být hlavně o módě, samozřejmě díky osobnosti se stává každý blog dostatečně vyjímečný. Ale pokud čtu módní blog, tak mě vážně nezajímá, kolik kliků blogerka ráno zvládla nebo jestli i dneska měla k obědu těstoviny. Přijde mi, že ze severských módních blogů šlo vybrat lepší spektrum, ve kterém by blogerky nebyly podobné jako vejce vejci.

      1   0 Nahlásit X Odpovědět
     • Podle mě stojí za sledování:
      http://www.hel-looks.com
      http://crackcosette.com
      http://strawberryess.blogspot.cz

      spíše mix mezi modním blogem a internetovým deníčkem:
      http://slaktatom.blogg.se

      občas zajít se podívat:
      http://www.malintoashes.com
      http://ebbazingmark.devote.se

        0   0 Nahlásit X Odpovědět

Čti dál

TOPlist