autor:

Stefano Pilati se z YSL přesunul do čela značky Ermenegildo Zegna

kategorie:
Móda
publikováno:
počet komentářů:
0
Stefano Pilati se z YSL přesunul do čela značky Ermenegildo Zegna

stefano-pilati-se-z-ysl-presunul-do-cela-znacky-ermenegildo-zegna h

sediva-cara

Když jsme se před několika málo měsíci dozvěděli, že Stefano Pilati opouští módní dům YSL, byla to zřejmě stejná bomba jako dnešní zpráva, že se tento slavný návrhář přesunul do vedení značky Ermenegildo Zegna. Tam se bude primrně věnovat pánským a couture kolekcím.

K těm si přibere i kolekce dámské, nesoucí označení Agnona - tato zpráva právě započala menší revoluci v domě Ermenegildo Zegna. "Jsem nadšený, že je Stefano v našem týmu," prohlásil Gildo Zegna, ředitel společnosti. "Máme s řadou Agnona velké plány a pevně věříme, že pod jeho kreativním vedením budeme schopni rozvíjet tento klenot v globálně uznávané jméno."

Pilati v březnu 2012 prohlásil, že ho čeká zřejmě pouze dlouhá dovolená. Té už se zřejmě nabažil a od 1. ledna 2013 se znovu posadí do křesla hlavního návrháře velkého brandu. K jeho "vyhazovu" z módního domu Yves Saint Laurent (nebo tedy, jak nám ho Hedi přejmenoval, Saint Laurent Paris) nikdy nebyl uvedený žádný závažný důvod. Vize Pilatimu očividně nedochází a netřeba se strachovat, že by odvedená práce u Zegny nebyla tak výtečná jako u YSL.

Stefano Pilati má navíc už celkou řádku zkušeností s navrhováním pro muže, už jen vzhledem k tomu, že se u YSL zabýval i dámskými i pánskými modely. Jeho kreace ale byly vždy na pomezí klasické elegance a jistého experimentu, avšak doslova zhmotněním francouzského výrazu "chic". Zatímco pokud se podíváme na libovolnou kolekci od značky Ermenegildo Zegna, vidíme přehlídku celkem zajímavých, stoprocentně nositelných, avšak o nic více inovativních modelů.

A jako pokaždé, když se zabývám nějakými "škatulaty", co se hýbou mezi značkami, opět si musím položit tu samou otázku: Nebude ten "francouzský chic" vliv YSL, kterému byl Pilati vystavený 8 let, příliš ovlivňovat jeho působení ve více řekněme formálním a "italsky vesnicky-elegantním" Zegnovi? To se uvidí v červnu, až Pilati poprvé ukáže své záměry na fashion weeku v Miláně.

sediva-cara

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál