autor:

Skupina šperkařů UNOSTO ve spolupráci s FOX Gallery: výstava Kolektivní laboratoř

kategorie:
Móda
publikováno:
počet komentářů:
0
Skupina šperkařů UNOSTO ve spolupráci s FOX Gallery: výstava Kolektivní laboratoř

Skupina šperkařů UNOSTO ve spolupráci s FOX Gallery připravila výstavu nazvanou Kolektivní laboratoř. Designéři na výstavě představují výsledky své roční šperkařské práce a zároveň dávají návštěvníkovi možnost nahlédnout na jejich vlastní způsob přemýšlení o šperku. Pro vystavené autory totiž není šperk jen bezduchý okrasný předmět. Mnozí z nich práci na nových špercích vnímají téměř jako výzkumnou činnost. Inspirací jsou jim přírodní jevy, matematické zákony, ale také technické i estetické vlastnosti materiálů, se kterými pracují. Výsledkem jejich experimentů a bádání však není vědecká zpráva, ale trojrozměrný objekt, šperk, který o zkušenosti autora hovoří vlastním výtvarným jazykem.

Zakládajícími členy UNOSTO jsou autoři šperků Markéta Richterová, Klára Šípková, Kateřina Řezáčová, Lucie Houdková, Karla Olšáková, Kateřina Matěchová, Alena Hesounová, Martin Verner a kurátorka Tereza Volná. Cílem skupiny je oživení debaty o současném šperku v domácím i zahraničním kontextu, a to zejména prostřednictvím výstav, workshopů a spolupráce s českými zahraničními designéry nejen z oblasti šperku.

 

 

Instalaci výstavy navrhl Zbyněk Krulich ze studia Morphe. Grafickou koncepci vytvořil Jan Kloss. Kurátorkou výstavy je Tereza Volná. Fotografie vytvořili Peter Fabo, Michal Šeba a Jan Bigas. Osvětlení zapůjčila firma Erco. Vstup na výstavu je zdarma.

Výstava se koná od 7.10. do 1.11.2013 a vernisáž proběhne 12.10.2013 v 16.00.

 

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál