autor:

Seoulovské listy: Sářiny zápisky ze světa modelingu 9 tisíc kilometrů daleko, díl šestý

kategorie:
Móda
publikováno:
počet komentářů:
0
Seoulovské listy: Sářiny zápisky ze světa modelingu 9 tisíc kilometrů daleko, díl šestý

Sára je devatenáctiletá Brňačka, která se před třemi měsíci ocitla 9 tisíc kilometrů daleko od domova, v jihokorejském hlavním městě Seoulu, aby tu nabrala zkušenosti nejen pracovní jako modelka, ale i ty životní. A že se jí obojího dostalo vrchovatě se přesvědčte v jejím vtipném a v odlehčeném stylu psaném deníku, který s námi pravidelně sdílela.

1. díl najdete TADY, 2. díl TADY , 3.díl TADY, 4. díl TADY a 5.díl TADY. Sářin Instagram můžete sledovat TADY

 

"Takže je to vážně za mnou, on ten den přišel. Něco, co se 88 dní zpátky zdálo tak strašně vzdálené, přeci jen nakonec přišlo. Musím uznat, že se nakonec necítím ani tak moc retardovaná, jak jsem na začátku počítala, že touhle dobou budu."

 

 

"Sbaleno mám přirozeně od pondělka, zítra si ještě vyzvednu poslední práci a hurá do letadla a domů. Být mojí mámou bylo poslední měsíc vážně těžký, protože jsem jí bombardovala jenom recepty a nákupním seznamem a jelikož mi normální jídlo vážně chybí, moje chutě se měnily 6x za hodinu a ona to všechno snášela. Tímto Ti, mami, posílám velké díky, protože jsi nejlepší."

 


"Každopádně jsem se donutila i vařit (jednou, na Silvestra jsem uvařila pro mě a mou běloruskou spolubydlící špagety s lososem, mňam). On tady vlastně ten poslední měsíc nebyl až tak tragickej, protože já si ho udělala po svým."

 

 

"Přestala jsem brečet, vytěsnila jsem všechny myšlenky na modeling, začala jsem se učit na přijímačky, trochu jsem se socializovala, navštívila jsem korejský karaoke, oslavila jsem s holkama Vánoce obřím jogurtovým dortem a pečlivě jsem odpočítávala každej den do konce."

 


"Zopakovala bych to? Ne, ne a ještě stokrát ne. Člověk na to prostě musí mít povahu a unést fakt, že si vás někdo na určitou dobu koupí, sází do vás jeden rozkaz na pózování za druhým a vy prostě skáčete jak cvičená opice (tady by se samozřejmě dalo namítnout, že to je obsahem každé práce, ALE… hádat se nechceme).

 

 

"Výdělek je přirozeně vyšší, ale tady je další ale a z každýho ale je další řetězec ale, takže to utnu. Pózování mi leželo v žaludku už od první práce (vlastně mě to pózování štvalo už od začátku… vlastně už jen to slovo mi vyvolává kopřivku, o oxymoronu „přirozená póza“ nemluvě). Doufala jsem, že to zazdím. No, tak bohužel ne."

 


"Moje povaha není hezká, ani dobrá, vlastně mě snese asi tucet lidí na planetě a naopak a omlouvat se určitě nehodlám a tím pádem si myslím, že ne nutně všichni musí na modeling reagovat tak jak já (ačkoli o takových vím).

Nikomu bych se to asi ani nikdy nesnažila vyvrátit, přestože jsem tady trpěla jak kůň s neustálým pocitem zbytečnosti, mělo to pro mě i přínos takový, že jsem si nakonec urovnala svoje priority. A soudím, že jsem na to moc stará a pohodlná. To určitě jsem."

 


 

"I přes to, že asijský styl žití se mi zrovna dvakrát nezamlouvá, rozhodně mi budou chybět conveniece story, zejména ve zkouškovým období, protože dojít si pro hotový cokoli za málo peněz byla vážně nádhera.

Kávou počínaje, celým lunchboxem konče. Co mi chybět určitě nebude, je všudypřítomná plíseň, cizí smradlavý ponožky, pochybná pravidelnost sprchování některých spolubydlících, praní ve tři ráno a podobný srandy. A ruština. Ruština ale opravdu ne."

 


"Nevím, co bych k modelingu dále řekla, abych zůstala tzv. politicky korektní, ale asi do toho jděte. Určitě, pokud máte možnost. Ovšem co nejdřív. Nicméně se ptejte, zjišťujte detaily, pořádně čtěte smlouvy, vezměte si s sebou do ciziny aspoň nějaký svoje oblíbený jídlo, Savo a špunty do uší.

Budete poznávat lidi, kultury, drogy (ty zrovna v Koreji ne no), dramata, národnosti a já nevím co všechno. Vyplatí se počítat s tím nejhorším. A nejlíp prý platí v Číně."

 


"Mějte se všichni krásně, já se vrátím do svého zpomaleného a nekonfliktního malebného kraje s dobrým vínem a klidnými lidmi a anonymity mezi knihy o umění, druhé světové válce, ke GTA a především ke sporáku :)"

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál