autor:

Raf Simons do čela módního domu Dior - nuda to rozhodně nebude

kategorie:
Móda
publikováno:
počet komentářů:
1
Raf Simons do čela módního domu Dior - nuda to rozhodně nebude

dior avenue hl

sediva-cara

Po měsících spekulací a po několika nezajímavých kolekcích Billa Gaytena, který dočasně držel vedení, módní dům Dior konečně ohlásil příchod nového kreativního ředitele. Má se jím stát Raf Simons, muž, který v posledních několika letech dostal značku Jil Sander na přední stránky magazínů a do výloh obchodních domů.

První kolekce, kterou Raf Simons představí pod svým vedením, bude couture. Simons má na ni tři měsíce, prezentace proběhne v červenci. Už jen tento krátký termín vypovídá o tom, že Simons nebude nejspíš na linii pracovat zcela sám.

Stále zde navíc zůstává fakt, že Simons nikdy žádnou couture kolekci nedělal. Jde přitom o zcela jiný přístup, než při tvorbě ready-to-wear. Ale jistě, pracovat s extrémně luxusními materiály a klást důraz na ruční práci musí být snem každého módního návrháře. I Simons se v tom určitě bude vyžívat. „Nejsem jeden z těch, kdo si myslí, že couture kolekce už nemají smysl, protože by v dnešní době mělo být všechno dostupné,“ komentuje svůj přístup Simons.

Na post kreativního ředitele Dioru bylo tipováno několik dalších návrhářů. Nejvíce se mluvilo o Marcu Jacobsovi a Alberu Elbazovi, ani jeden z nich však nabídku nepřijal. A tak přišel na řadu Simons. Momentálně je nezaměstatný, Jil Sander opustil těsně před přehlídkou na podzim/zimu 2012, nahradila ho zakladatelka této značky.

Simonsova estetika je minimalistická. To je hodně v rozporu s ideologií Dioru, kde převládá ženskost, prudká elegance s dávkou teatrálnosti a dramatičnosti, již ve svém období přidalo Galliano. Už jen proto budou kolekce Rafa Simonse patřit na příštích módních týdnech k nejočekávanějším. Jisté je jediné - že nebudou nudné.

sediva-cara

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


1 komentář

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat

  • Jeho jsem si sice netipovala, ale mohlo by to být zajímavý spojení :) Jsem zvědavá jestli se přizpůsobí nebo zachová svůj styl..

      0   0 Nahlásit X Odpovědět

Čti dál

TOPlist