autor:

První avantgardní Couture F/W 2012/2013 od Maison Martin Margiela

kategorie:
Móda
publikováno:
počet komentářů:
0
První avantgardní Couture F/W 2012/2013 od Maison Martin Margiela

První avantgardní Couture F/W 2012/2013 od Maison Martin Margiela h

sediva-cara

Na kolekci značky, jež můžeme skrýt pod třemi písmeny M, čeká celý módní svět. Před několika týdny byla totiž ohlášena spolupráce mezi Maison Martin Margiela a švédskou konfekcí H&M. A tak se k nové řadě logicky upírá nejen zrak zarytých příznivců módního domu, ale i většiny veřejnosti, která doposud neměla tušení, o čem tato holandská avantgarda je.

Kolekce je navíc ještě zásadnější tím, že se jedná o vůbec první typu Haute Couture, kterou skupina návrhářů stojící za Maison Martin Margiela prezentovala.

Volné střihy, abstraktní potisky, průhlednost, nic v nové Couture na zimu 2012 nechybí.  Ve srovnání s poslední kolekcí na právě probíhající jaro a léto je jasně zřetelný rozdíl. Přeci jen se jedná o vysokou krejčovinu a tomu odpovídají ručně vytvořené modely. Precizní práce je vidět zejména na oděvech sešitých z kožených kousků, tedy odpovídajích oblíbenému postupu návrhářů recyklovat staré věci. 

Tým značky Martin Margiela preferuje především střihovou jednoduchost. Ale přesto šaty nepůsobí nijak chudě. I například ty růžové, které představuje pouze kus nařasené látky v sobě mají rafinovanost návrhářům vlastní.

Jedna z klíčových věcí znázorňující ideologii značky je zakrytí tváře. Veškerá pozornost pak padne na model, střihové, materiálové i krejčovské umění. V minulosti jsme mohli být svědky zahalení neprůhlednou tělovou látkou či účesem. Couture 2012 zdůrazňuje svoji exkluzivitu blištivými maskami posetými drahými kameny.

Nevěřte tomu, že by se kvůli maskám modely týmu Martina Margiely hodily jen na maškarní bály. Jednotlivé kusy jsou sice uměním, ale v dnešní době dokonale nositelným.

♦♦♦

sediva-cara

Maison Martin Margiela Haute Couture F/W 2012/2013

sediva-cara

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál