autor:

Představujeme účastníky soutěže START_UP: Petra Pluháčková

kategorie:
Móda
publikováno:
počet komentářů:
0
Představujeme účastníky soutěže START_UP: Petra Pluháčková

petra-pluhackova h

sediva-cara

Postupně vám představíme všechny účastníky soutěže START_UP, která se odehraje v rámci Prague Fashion Weekendu 2012. Tyto téměř neznámé tváře jsou velkými talenty české a slovenské módní tvorby a mnohdy se mohou rovnat se zahraničními hvězdami. Podporujeme mladou krev a chceme ji přiblížit veřejnosti

Pokud vám jméno Petra Pluháčková něco říká, buďte si jisti, že to tak je správně. Tvorbu Petry jste totiž už mohli jednou, a to celkem nedávno, zaznamenat na přehlídce Shooting Fashion Stars 2012 v pražské galerii Mánes. Jednalo se o lehce futuristickou kolekci Second Skin, kterou Petra všem přítomným vzala dech.

Petra Pluháčková studuje Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze, konkrétně se pohybuje v ateliéru Módní tvorby. Dlouhodobě spolupracuje s hudební skupinou Lanugo, modely a celkový styling tvoří pro zpěvačku Markétu Foukalovou. Nejvíce se Petra prezentuje v Brně - zúčastnila se módní show Sugar fashion show v rámci cyklu Leporelo + Módění, přehlídky měla i v rámci akcí Burning Beats. Petra má na kontě i jedno ocenění, jedná se o "Dobrý studentský design", který se uděluje v rámci soutěže Národní cena za studentský design. U známé značky SISTERSCONSPIRACY absolvovala Petra Pluháčková obohacující pracovní stáž.

Nejnovější kolekce Petry Pluháčkové nese název PERSONAL WARDROBE. Zabývá se okamžikem síly v každodennosti, šatníkem člověka jako běžnou, všední věcí, zároveň ale nesmírně působivou. Kolekci tvoří rozmanité, i když svojí náladou jednotné, spektrum modelů a atmosfér, které se k nim vážou. Práce je ryze osobní, a to jak v přístupu, tak i v inspiraci. Při tvorbě Petra vzpomínala na své zkušenosti, zážitky a vjemy spojené s oděvem. Na vůni rodinných šatníků, doteky látek, obrazy situací a momentů, které se pro ni staly důležitými. Kolekce nemá za úkol skládat dohromady skutečné základní oděvy univerzálního šatníku, ale spíše abstraktní pilíře představ, které provází Petřin přístup a pohled na něj.

Nová kolekce obsahuje dámské oděvy. Primárně nepracuje s trendy, snaží se sledovat jedinečnost a osobitost lidské individuality. Protože se v kolekci mísí nejrůznější obrazy míst, vzpomínek, nálad a atmosfér, je i její barevnost rozmanitá. Zadané téma Válka barev provázelo celý tvůrčí proces. Každá barva má ve výdledné kolekci svůj význam a své opodstatnění, celkově však podléhá návaznosti a propojením jedné na druhou.

Pokud se nedostanete na Prague Fashion Weekend a soutěž START_UP, budete moci vidět novou kolekci Petry Pluháčkové na "Výstavě 2012" v pražském Doxu od 15. 10. do 4. 11. 2012.

sediva-cara

Petra Pluháčková

sediva-cara

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál