autor:

Představujeme účastníky soutěže START_UP: Mirka Vokounová

kategorie:
Móda
publikováno:
počet komentářů:
0
Představujeme účastníky soutěže START_UP: Mirka Vokounová

predstavujeme-ucastniky-souteze-start_up-mirka-vokounova h

sediva-cara

Postupně vám představíme všechny účastníky soutěže START_UP, která se odehraje v rámci Prague Fashion Weekendu 2012. Tyto téměř neznámé tváře jsou velkými talenty české a slovenské módní tvorby a mnohdy se mohou rovnat se zahraničními hvězdami. Podporujeme mladou krev a chceme ji přiblížit veřejnosti.

Mirce Vokounové je 26 let a pochází z jihozápadních Čech. Před šesti lety se po ukončení studia na gymnáziu s rozšířenou výukou výtvarné výchovy přestěhovala do Prahy. Hledala možnost, jak realizovat svoje výtvarné touhy, které zásluhou možností v hlavním městě postupně krystalizovaly. Mirčin zájem se postupně vyvíjel od grafického designu přes textilní až k oděvnímu.

Pro možnost realizace svých oděvních vizí si Mirka doplnila vzdělání absolvováním školy šití. Pod značkou Katoo se zúčastnila již mnoha různých akcí podporujících mladý design. Mirčiným konzultantem se stala textilní výtvarnice ak. mal. Eva Jandíková, která jí nabídla také účast na výstavě Kanafasení v Rychnově nad Kněžnou v roce 2010.  Látky Evy Jandíkové, barevně snované, Mirka zpracovala netradičně. Našla možnosti nového oděvního tvarosloví.

V rámci soutěže START-UP představí Mirka Vokounová pod jménem Katoo kolekci Aura Soma. Jedná se o sérii oděvů, ve které se tato mladá návrhářka zaměřila na propojení barvy a plochy s oděvem. Mirka vycházela z psychických vlivů barvy na člověka. Fakt, že vhodné oblečení dává jedinci sebevědomí, je známý. Méně známé už ale je, že oblékáním vhodných výrazných, a navíc i těch správných barev, můžeme velice posílit svoje sebevědomí.

Barevná skladba a kompozice oděvů je řešena tak, aby tvořila překvapivý, výrazný, ale přesto harmonický celek. O tom, jak se to Mirce Vokounové povedlo, se budete moci přesvědčit sami.

sediva-cara

Mirka Vokounová

Photo & Make-up Markéta Šindlerová

sediva-cara

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál