autor:

Představujeme účastníky soutěže START_UP: Mirka Horká

kategorie:
Móda
publikováno:
počet komentářů:
0
Představujeme účastníky soutěže START_UP: Mirka Horká

predstavujeme-ucastniky-souteze-start_up-mirka-horka h

sediva-cara

Postupně vám představíme všechny účastníky soutěže START_UP, která se odehraje v rámci Prague Fashion Weekendu 2012. Tyto téměř neznámé tváře jsou velkými talenty české a slovenské módní tvorby a mnohdy se mohou rovnat se zahraničními hvězdami. Podporujeme mladou krev a chceme ji přiblížit veřejnosti.

Mirka Horká má za sebou studium Střední uměleckoprůmyslové školy textilní v Brně, titul bakaláře a následně i magistra z oboru Design oděvu získala na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně.

Tato mladá návrhářka má za sebou už celou řadu prezentací. Kromě menších přehlídek, které se odehrály v rámci studia na střední i vysoké škole, se Mirka zúčastnila soutěže v rámci veletrhu Styl a Kabo 2011, z níž si odnesla cenu Top Style Designer. Do svého životopisu si může započítat i účast na estonské módní akci ERKI Moeshow, výstavu v ateliéru Liběny Rochové nebo autorskou besedu o módním designu v centru současného umění DOX.

Za svoji zatím mladičkou kariéru stihla Mirka Horká vytvořit už mnoho kolekcí. Ta, kterou uvidíte na Prague Fashion Weekendu, nese název Negativ a je to v pořadí druhá čistě pánská řada, kterou zatím Mirka navrhla. Negativ vznikl na zadané téma “Válka barev”. Mirčina volba padla na odstíny negativů, byla ovlivněna vlastními fotografiemi pořízenými v Itálii. Návrhářku zaujalo, jak spolu teplé, studené i achromatické barvy zápasí a zároveň se doplňují.

Nejen barvy byly ovšem pro zrod Negativu důležité. Velkou inspirací byl sám muž/zákazník, který potřebuje mít své oděvy funkční, střihově zajímavé a materiálem příjemné. Pánských kolekcí bývá v Čechách jako šafránu - o důvod víc, proč se na Negativ přijít podívat..

sediva-cara

Mirka Horká

sediva-cara

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál