autor:

Oscar de la Renta Resort 2013 aneb jak vytvořit úspěšnou kolekci

kategorie:
Móda
publikováno:
počet komentářů:
0
Oscar de la Renta Resort 2013 aneb jak vytvořit úspěšnou kolekci

 Oscar de La Renta Resort 2013 h

sediva-cara

Oscar de la Renta je rozhodně mistr. Pro někoho může být nudný, pro někoho příliš strojený, příliš elegantní nebo „nedostatečnej vodvaz“. Ovšem jistotou stále zůstává, že umí. A umí to pořádně.

Jeho kolekce obsahuje vše, co by měla. Všemožné typy oděvu, všemožné délky a siluety. všemožné potisky - geometrický pro milovnice černobílé kombinace, květiny pro romantičky či šátkové potisky pro bohémky (pozn. pro ty, kdo neví, o co se jedná – představte si velkoplošné abstraktní vzory hedvábných šátků na normálním oděvu).

Tím tedy de la Renta získává jistotu, že se zavděčí všem zákaznicím. K tomu mu ještě dopomáhá fakt, že samotné předvedení kolekcí není nijak extravagantní, a tak si každá žena dokáže představit modely přímo na sobě.

Většina oděvů této řady je na dnešní poměry průměrná. Nebudeme si nic nalhávat. Ovšem je v ní pár kousků, které mají v sobě ono TO. Tak například bílé šaty členěné do přibližně pěticentimetrových pruhů, s mírně nařasenou sukní začínajících od boků, vlající podél nohou a rozevírající se díky krátkému rozparku.

Fashion show Oscar de La Renta Resort 2013

De la Renta zakomponoval do své řady letošní trend tkz. „peplum“ střihů, tedy halenky či jiného topu mající volán, který začíná přibližně v úrovni pasu. Za to rozhodně body nahoru. Tento prvek vytváří zajímavou siluetu, zejména v kombinaci s pouzdrovou sukní a zároveň, jak se to tak říká, prostě „oživí každý outfit“.

Krajka, ať už na celém kostýmku, nebo jen na sukni, je vždy vděčná. Díky ní de la Renta vytvořil dva odlišné typy sortimentu – 1. šaty z tmavé krajky, které se hodí pro ženy „drsňačky“, 2. šaty ze světlé krajky (v tomto případě se jedná o modrou) pro ženy něžné. Návrhář tedy zabil dvě mouchy jedním materiálem.

Zmíněné šátkové vzory, letní rozevláté šatičky, široké sukně a tak nekonečně dále, jsou vhodné prakticky pro všechny věkové skupiny a příležitosti. Zde už záleží na osobním vkusu nositelky, ovšem variant je v této kategorii nepřeberné množství.

A nyní k poslední kategorii, k tkz. embelished neboli zdobeným šatům (představte si cokoliv od jemné výšivky až po pošití diamanty). Tyto modely jsou jasně určené na slavnostní večeře, červený koberec i menší večírky. Tomu odpovídají jejich materiály – lesklé tafty, splývavé hedvábí, tvarovatelné tyly. Mezi záplavou těchto efektních rób jasně vyniká model vytvořený z černého topu a dlouhé nazelenalé balonové sukně potištěné mašlemi.

Co z toho všeho tedy vyplývá? Proč se de la Renta stále drží na vrcholu módní pyramidy? Nabízí všechno pro všechny. Něco horší, něco lepší a něco nejlepší.


A které šaty se nejvíc líbí vám?

sediva-cara

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál

 • 3.1. Phillip Lim Resort 2013 h

  3.1. Phillip Lim Resort 2013

  Phillip Lim, nedávno oceněný cenou CFDA, představil svůj nový Resort 2013. Hlavním rozdílem oproti předchozím kolekcím je potisk, celkový koncept zůstává stejný – mix sportovního s elegantním, volného s upnutým a střihově zajímavého s prostým.

 • Acne Resort 2013 h

  Acne Resort 2013

  Smaragdová, fialová, zelená s neutrální bílá jsou barvy pro kolekci Acne resort 2013. Tolik typický severský styl značky určený pro mladou dívku v rychle se měnícím prostředí je patrný i tentokrát. Posuďte sami.

 • Bottega Veneta Resort 2013 h

  Bottega Veneta Resort 2013

  Bottega Veneta je značka, která upoutá zejména milovnice elegance za každé situace. Nový Resort 2013 je ucelená kolekce držící se v zajetých kolejích značky. Není tedy žádným překvapením, ale rozhodně ani zklamáním.

 • Chloé Resort 2013 h

  Chloé Resort 2013

  Pokud jde o dokonalou propracovanost a čisté linie Chloé je určitě nejlepším příkladem. Kolekce Chloé Resort 2013 prestižní francouzské značky se nese v duchu silné ženy bez toho, aby ztratila svou ženskost.

 • Dion Lee Resort 2013 h

  Dion Lee Resort 2013

  Už v předchozí kolekci bylo vidět, že Dion miluje práci s průhledností a v té letošní si s ní vyhrál zase. Opět v kolekci máme průhlednou dlouhou sukni a navíc velmi zajímavě rozčleněnou halenku, kde neprůhledná je jen část zakrývající hrudník a ramena.

 • Marc By Marc Jacobs Resort 2013 h

  Marc By Marc Jacobs Resort 2013

  Mladistvější a levnější sestřička módní značky Marc Jacobs se poohlíží do nedávné historie. V prázdninové kolekci Marc by Marc Jacobs resort 2013 se objevilo všechno, coby v hlavní linii značky bylo až příliš.

 • Marc Jacobs Resort 2013 h

  Marc Jacobs Resort 2013

  Maxi, tak jak si jen dokážete představit. Taková je kolekce Marc Jacobs Resort 2013 resort, po včerejším představení mladistvější liniie Marc by Marc Jacobs Resort, je tu něco, co excentricky smýšlející jedinci a milovníci dlouhých hábitů...

 • Lookbook Jen Kao Resort 2013 h

  Nesyrový Resort 2013 od Jen Kao

  Resort 2013 je tedy o dost sportovnější než předchozí éterické a ženské kolekce. Kromě jednodušších a funkčnějších modelů tomu odpovídá i řada gladiátorských sandálů vytvořená ve spolupráci se značkou Nike.

 • Ohlédnutí za resorty - House Of Holland Resort 2013 h

  Ohlédnutí za resorty - House Of Holland Resort 2013

  Téměř všechny modely, i ty nejvíce elegantní, vyvolávají úsměv na rtech. Když totiž použijete na klasickou halenku vzor puntíků střídajících se s kulatými postavičkami, nemůžete snad ani čekat nic jiného.