autor:

Obsadila značka Calvin Klein do své nové kampaně spodního prádla plus-size modelku nebo ne?

kategorie:
Móda
publikováno:
počet komentářů:
0
Obsadila značka Calvin Klein do své nové kampaně spodního prádla plus-size modelku nebo ne?

V současné době stačí, aby si někdo na sociálních sítích všiml titulku jako "Calvin Klein obsadil do své kampaně modelku s velikostí 40 a nazývá ji plus-size" a nad ikonickou značkou nejen spodního prádla se zatáhlo virtuální nebe.

Obecně jsou plus-size modelky obsazovány do nejrůznějších kampaní, reklam a focení, pokud se jejich velikost oblečení pohybuje od US 12 (český ekvivalent 42) výše. Dá se ale bohužel s nadsázkou říci, že módní byznys stále považuje za plus-size cokoli, co je větší než velikost nula. Pro jeho účely je jednoduše nutné a nezbytné, aby se dívky vešly do oblečení, které se šije v univerzální velikosti.

 

Myla 1

Myla Dalbesio

 

Tak proč je tedy sedmadvacetiletá americká modelka z Wisconsinu, Myla Dalbesio, s velikostí US 10 (český ekvivalent velikosti 40), která sama sebe považuje za zlatý střed nepatřící ani mezi klasické modelky, ani mezi ty plus-size, najednou zahrnuta tolika reakcemi a kontroverzními názory?

 

Myla 2

Myla Dalbesio

 

Značka Calvin Klein ji do své nejnovější kampaně spodního prádla použila po boku modelek Lary Stopne, Jourdan Dunn, Amandy Welsh a Ji Hye Park a nijak nezdůrazňovala odlišnosti těchto čtyř od Myly Dalbesio.

Žádné stanovisko, ani zprávu, která by to potvrzovala a upozorňovala, nevydaly. Naopak. Úkol byl pro všech pět modelek stejný - pořídit krásné fotky pro krásnou kampaň spodního prádla s názvem "Perfectly Fit".

 

Lara Stone

 

Jeden nejmenovaný magazín ale vyrukoval se zprávou, že u Calvina Kleina považují krásnou Mylu za plus-size modelku a internetové peklo začalo. Především ze strany obyčejných smrtelníků, ke kterým se dostala pouze takto upravená zpráva.

 

Jourdan Dunn

 

Podle dostupných informací máme ale za to, že značka Calvin Klein se alespoň tentokrát snažila o naprostý opak - tiše do své kampaně začlenit vedle klasických modelek i tu, která se dnešním standartům, ať jsou jakkoli kruté, v pozitivním slova smyslu vymyká.

A extrémní vlna kritiky, která se na ni v posledních dnech snesla, je výsledkem překrouceného a dobrého, úmyslu...

 

Ji Hye Park

 

Amanda Welsh

Fotografie: Lachlan Bailey

 

VIDEO

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál