autor:

Obrovská moc sociálních médií: Jeden instagramový post může nyní blogerům vydělat až 2,5 milionu

kategorie:
Móda
publikováno:
počet komentářů:
0
Obrovská moc sociálních médií: Jeden instagramový post může nyní blogerům vydělat až 2,5 milionu

Že blogeři vydělávají peníze nejen díky samotným blogům, ale i díky sociálním sítím, je jasné již nějakou dobu. Jaké částky se ale v tomto obrovském byznysu platí například za jednu jedinou fotografii na Instagramu, na které bloger(ka) ukáže daný produkt od dané značky, o tom se spekulovalo, dohadovalo a možná i vášnivě hádalo.

Dvaadvacetiletá Danielle Bernstein, z módního blogu We Wore What, která má na svém Instagramu již 1 milion followerů, se rozhodla téma vysvětlit a nastínit konkrétní čísla, která se týkají výhradně její osoby. Zdůrazňuje však, že ta se liší bloger od blogera a že vše je "vyjednatelné"...

 

Bernstein 3

 

V současné době si účtuje 15 tisíc dolarů (asi 375 tisíc korun) za jednu fotografii na svém Instagramu. Říkáte-li si, že to znamená roční plat za jednu fotografii, chápete tento kolotoč správně.

Před několika dny se ale magické číslo s počtem jejích fanoušků přehouplo přes 1 milion a jak vysvětlují nejrůznější odborníci na sociální média a reklamu, v tuto chvíli už může žádat částky mnohem vyšší, protože tisíc tisíců fanoušků je v této branži bráno za určitou hranici "dostatečné popularity", za kterou se platí.

 

Bernstein 2

 

Značky se čím dál tím častěji odvracejí od investování peněz do tištěné reklamy, protože čtenáři stále častěji sledují svá oblíbená média v online podobě a tak je nutné zacílit reklamu jinak - mnohem efektivněji a tedy rovněž online.

Pokud patříte mezi ty, kteří mají kolem 100 tisíc fanoušků, můžete si jednou fotografií vydělat až 5 000 dolarů (asi 125 tisíc korun), pokud se však nacházíte ve výšinách s 6 miliony fanoušků a více, lze se dostat na částky až 100 tisíc dolarů (2,5 milionu korun).

 

Bernstein 4

 

Krásně vypadajícím a oblíbeným Instagramem s mnoha fanoušky tedy jeho majitel nakrmí nejen své ego, ale i svou peněženku a to v takové míře, že se může věnovat pouze tomu, což je přesně sen mnoha tisíců blogerek a blogerů, ale pouze těm nejchytřejším, nejvytrvalejším a nejoriginálnějším se splní.

Sponzorované posty na Instagramech blogerek a blogerů prý působí mnohem opravdověji a reálněji, než X dnů připravované a vyretušované reklamy v magazínech...

 

Bernstein 5

 

Přesto, nepřijde vám někdy právě tento instagramový svět, plný luxusních dovolených, snídaní/obědů/večeří/rautů, drahého oblečení a nejprivátnějších eventů, až příliš dokonalý a výdělek 2,5 milionu korun za fotografii, kde se na gauči u sebe doma díváte na konkrétní seriál, přeci jen trochu přehnaný? (Nám ano, ale to neznamená, že bychom neměnili ;)

 

Bernstein 1

Daniellin Instagram sledujte ZDE

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál