autor:

New Balance - blíží se další obuvní revoluce?

kategorie:
Móda
publikováno:
počet komentářů:
0
New Balance - blíží se další obuvní revoluce?

New Balance - blíží se další obuvní revoluce? 56

Pokud jste byli v posledních letech někde v zahraničí, především v USA, Británii nebo Skandinávii možná jste si všimli, že se tam rozšířila nějaká epidemie v podobě nošení barevných botasek s velkým "N". Není to náhoda, americká obuvní firma New Balance je právě na vrcholu své existence. Jejich klasická řada jednoduchých, zářivě barevných tenisek s čistým, trochu retro designem se přesně trefila do současného trendu. Vše začalo už v roce 1905, kdy britský emigrant William J. Riley založil New Balance Arch Support Company, vyrábějící vystýlky do bot podporující zdravý balanc nohy a komfortní chůzi. Později se k němu přidal další spolupracovník - Arthur Hall. Jehož rodina pak v roce 1960 vytvořila první sportovní boty na běhání s vlnitou podrážkou a také vůbec první kolekci bot s proměnlivými šířkami. "The Tracker" jak kolekci pojmenovali se dostalo velké pozornosti v televizi a oblíbily si je i některé sportovní týmy slavných amerických univerzit. Zdá se to býti neuvěřitelné, ale společnost v té době stále zaměstnávala jen 6 lidí vyrábějíccích 30 párů denně.  Ale jak se sportovní průmysl rozrůstal, společnost se také zvětšovala a začala pomýšlet i na globální prodej. Dnes je 30% z New Balance tenisek prodáno v Evropě a část výroby se také přesunula do Evropy - konkrétně do země tehdejšího zakladatele - Británie.

To je také možná jeden z důvodů, proč jsou na ostrovech boty s enkem tak populární. Nosí je tu snad všichni. Od starého dědy s pohodlnými botaskami z vyloženě sportovní řady ... až po mladé dívky, které ty designovější neotřele kombinují s elegantními šaty, kabáty a punčocháčemi. Dokonce se zdá, že New Balance možná právě zahajují další obuvní revoluci, stejně jako před nimi Converse nebo Vans. Jen musíme počkat, až tato vlna dorazí i k nám.


New Balance spring 2013 lookbook

Fotografie: Johan Svensson

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál