autor:

Módní editorial ke kolekci ODIVI jaro/léto 2014

kategorie:
Móda
publikováno:
počet komentářů:
0
Módní editorial ke kolekci ODIVI jaro/léto 2014

Mladá česká návrhářka Iva Burkertová představila novou kolekci ODIVI jaro/léto 2014, ke které vznikl i tento krásný editorial a protože jsme dostali šanci o ní narychlo zjistit i něco více, možnosti jsme samozřejmě využili.

 

Ivo, jak se liší den, kdy Tě napadne ten perfektní, dokonalý nápad pro novou kolekci od těch jiných, všedních?

"Každý den mě napadá mnoho nových věcí a myšlenky a nápady se každým dnem trochu přeformují. Konečný výsledek práce proto závisí právě na momentu, kdy celou věc pustím ven a zrealizuji. Pokud bych kolekci tvořila jen o den dříve nebo déle, vypadala by úplně jinak. Je to pro mě svým způsobem věc okamžiku i přes to, že o celé věci přemýšlím vždy více než půl roku."

 

 

A jaký byl ten, kdy jsi vymyslela kolekci, ke které vznikly tyhle krásné fotky? 

"Dny, kdy jde jakákoliv kolekce k realizaci jsou vždy plné otázek a drobných rozhodnutí, která já osobně nerada dělám a proto je to vždy náročné. O to lepší je pak den, kdy je vše hotové a pohromadě."

 

 

Máš rovnou kompletní představu a nebo se na sebe postupně nabalují nápady, které se v progresu vylepšují…?

"Nikdy nemám kompletní představu. Je to proces. Pokus-omyl. Vizuální a pseudointelektuální hra :) "

 

 

Nepřemýšlela jsi někdy, že si lookbook nafotíš sama? Dá se Tvoje představa někomu tak perfektně vysvětlit, že jsi pak s výsledkem doopravdy spokojená?

"Přemýšlela, ale nemám prozatím tu odvahu. Zároveň si uvědomuji, že nemohu dělat všechno. Vyprodukovat kolekci a dostat ji do světa je práce pro spoustu lidí – nejen pro návrháře. Neumím moc dobře předat svoje představy a nápady dál. Neumím nabriefovat. A tak si vždy vybírám fotografa o kterém si myslím, že danou kolekci bude cítit jako já.

U Anetky Benediktové to byla láska na první pohled. Když mi napsala, že má zájem nafotit se mnou editorial a já se podívala na její dosavadní práci, věděla jsem, že to bude procházka růžovým sadem."

 

 

Který kousek z kolekce je Tvůj nejoblíbenější? Bývá to ten, který navrhneš jako první nebo spíše až jeden z posledních?

"Je to vždy ten, který navrhnu primárně pro svoji potřebu a nakonec se ocitne v kolekci právě proto, že na něj okolí pozitivně reaguje a je to ten nejosvědčenější a nejodzkoušenější kousek. Z těchto kusů teď připravujeme kolekci Essentials – ta bude fungovat mimo všechny sezony! Kousky na celý život."

 

Fotografie: Aneta Benediktová

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál