autor:

Libor Komosný: Moravský kroj

kategorie:
Móda
publikováno:
počet komentářů:
0
Libor Komosný: Moravský kroj

Libor Komosný: Moravský kroj hl

sediva-cara

Projekt Moravská vesnice (k vidění na letošním Designbloku) je výsledkem jedinečného smýšlení návrhářů Moniky Novákové a Libora Komosného. Účelem konceptu je připomenout dříve známé a dnes již zapomenuté tradice, řemesla a dovednosti či způsob života a to vše prostřednictvím dvou originálních kolekcí, které se inspirují moravskými oděvy.

Inspirace pro kolekci "Moravský kroj" od Libora Komosného byla hledána v pocitu, získaného ze siluety dámského lidového oděvu. Tento pocit vychází z vnímání tradičního a bohužel již opomíjeného oděvu, jako určitý stav sevření, ve kterém není zcela umožněn svobodný pohyb. Proto bylo v oděvech využito složitého technologického zpracování. Stylizací siluety lidového kroje byly získány jednotlivé díly oděvu. Ty byly využity jako samostatné díly střihu, čímž byl získán 3D efekt, použitý jako hlavní designový prvek celé kolekce, zejména na sukních, rukávech a šatech. V kolekci bylo pro ucelení kolekce pracováno s dalším prvkem inspirace. Skrytá modernost lidového kroje tkví v tom, že když si dnešní dívka kroj jednou ročně oblékne, vezme si pod něj až trendovou prádlovou součást oděvu. Z tohoto důvodu byly na svrchní části oděvu použity úpletové prádlové materiály, podtrhující dnešní ženskou siluetu. Barevnost kolekce se pohybuje v neutrální barevnosti šedé, černé a bílé.

sediva-cara

Libor Komosný: Moravský kroj

fotografie: Tomáš Wolf

dvojita cara

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál