autor:

Kolekce Versace Men podzim/zima 2011-12

kategorie:
Móda
publikováno:
počet komentářů:
1
Kolekce Versace Men podzim/zima 2011-12

Kolekce Versace Men podzim/zima 2011-12 hl

sediva-cara

Pokud bych měl použít typickou novinářskou frázi, pak bych řekl, že jméno módního domu Versace je v posledních týdnech „skloňováno ve všech pádech“, a to výhradně ve spojitosti s exkluzivní kolekcí, kterou Donatella Versace navrhla pro řetězec H&M. Již daleko menší pozornosti se však dostává pánské kolekci Versace pro Podzim/Zimu 2011/12, na jejímž vzniku se Donatella taktéž podílela, tentokrát však již za pomoci kreativního ředitele pro pánské kolekce, Martyna Bala. Výsledkem jejich spolupráce je pak aktuální kolekce, kterou tímto vyhlašuji za nejlepší nositelnou kolekci této sezony!

sediva-cara

Mazánek vs. drsňák

I mě samotného překvapilo, jak dokonale rozumí Donatella mužskému srdci. Spojila totiž dvě polohy, které muži rádi střídají. Tím myslím hru na „maminčina mazánka“, kterou návrhářka reflektuje začleněním krásných vlněných svetrů, do kterých by každá matka nejraději navlékla svého neposlušného synka v naději, že ho tento kus oblečení promění v hodného chlapce, za kterého se nebude muset na ulici stydět (znáte to, ne?), a pózu naprosto opačnou, tedy hru na „drsňáka“, kdy každý mladý muž čas od času zatouží navléknout koženou bundu a stylizovat se tak do role věčného rebela, pro kterého neplatí žádná pravidla kromě těch, které si stanoví on sám.

Zatímco ostatní mužští kolegové-návrháři se mnohdy potácejí mezi nudnou konvencí a rádoby originalitou, která spočívá ve vytvoření něčeho šíleného, co sice šokuje, ale už se nedá nosit, Donatella a Martyn vyhmátli podstatu toho, po čem muži touží, a tak připravila kolekci, která je plná kontrastů, nápadů a originality, aniž by ale pozbyla na nositelnosti, která je zvláště pro muže klíčová! Přičtěme k tomu dokonalé řemeslné zpracování jednotlivých kousků a každý už jistě pochopí, proč jsem kolekci módního domu Versace označil za to nejlepší, co tento podzim a zimu můžete v buticích najít.

sediva-cara

Kolekce kontrastů

Jak už jsem řekl, tato kolekce je postavená na kontrastech. Donatella proti sobě staví úzce střižené kalhoty a přepásaná saka, která tak zdůrazňují útlou chlapeckou siluetu, a saka s kabáty obdélníkového střihu, které naopak působí jako velké neforemné krabice. Dalším rozporem je užívání jak vysoce moderních střihů a materiálů (již zmíněné slim fit střihy a kůže), tak výrazných retro prvků, které v kolekci reprezentují sluneční brýle s kulatými modrými skly, „ulíznuté“ vlasy modelů a vzory pletenin inspirované geometrickou abstrakcí, které se svým zpracováním podobají právě abstraktním obrazům. No a v neposlední řadě je tu boj mezi kluky Versace, ze kterých je jeden „slušňák“ a druhý „rebel“. Kontrasty jsou kořením každého outfitu a jak je vidět, Donatella nám nabízí paletu toho nejlepšího koření, za které v novověku evropské královské dvory platily truhlami zlata!

Kdo si potrpí na barevné kontrasty, taktéž nepřijde zkrátka. I když základ kolekce tvoří černá a šedá, nemalou měrou je též zastoupena modrá (a to hned ve dvou odstínech – v základním a v barvě kobaltu), vínová, barva velbloudí srsti a barva jílu. Obleky z vlny a kašmíru (v případě prvního a posledního modelu navíc i persiánu) pak nejen že jsou vyvedeny v těchto barvách, navíc jsou často dozdobeny vzorkem (lomená čára, kostka, křížek), který opět působí „retro“, přitom však vtipně a svěže. Barvy ale Versace nepoužívá jen ke stále aktuálnímu color blockingu, nýbrž i k vytvoření 3D efektu, kdy například výše uvedené abstraktní motivy na svetrech působí díky dvěma obdélníkům vizuálně „hlubší“ barvy jako fasáda domu, v níž jsou vnořena dvě okna. 3D efekt ale můžeme sledovat i na všech ostatních vzorech, čímž nabývají modely na plasticitě, a tím opět zaručují, že upoutají pozornost každého, kdo na ně pohlédne. V části kolekce je dokonce plasticita reálná, čehož bylo dosaženo speciálním vyplétáním „bublinek“ ve svetrech či vrstvením různých materiálů (vzory na rolácích).

sediva-cara

Kůže – rebelie a elegance v jednom

Nemalá část modelů je tentokrát vyrobena z kůže. Její prošívání má Versace skutečně zvládnuté do nejmenších detailů, a proto se v kolekci objevují takto vyrobený kabát, bundy, vesty a kalhoty, které patří k tahounům celé kolekce. Mezi prezentovanými modely samozřejmě nechyběly ani takové praktické věci jako trenčkot, šusťáková bunda, kardigan, košile či tričko.

sediva-cara

Doplňky

Samotnou kapitolou jsou pak doplňky. Smysl pro detail je evidentní na všem, co Donatella vytvoří, ovšem na doplňcích se to dá demonstrovat nejlépe. Za naprostý must-have této sezony považuju rukavice, které jsou ve dvou základních provedeních – jsou buď hladké modré se sponou (pokud si lámete hlavu, jak oživit svůj nudný černý kabát, našli jste řešení!), nebo krásně prošívané v barvě jílu či klasické černé. Prošívané rukavice jsou navíc doplněny o zip, díky kterému se vám už nestane, že do rukavice ruku buď nebudete moct vecpat, či ji naopak vytáhnout. Z bot mě zaujaly polobotky s přezkou a kožené kotníkové „tenisky“, taktéž ozdobené přezkou se sponou s motivem ikonické Versace medúzy.

Pánové, experimentujte, kombinujte na první pohled nezkombinovatelné, přepásejte své kabáty, a zvýrazněte tak svůj útlý pas a staňte se chlapci od Versaceho. Ti jsou totiž krásní, sebevědomí a in. A to nejen tuto zimu…

sediva-cara

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


1 komentář

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál

TOPlist