autor:

Interview s modelingovým agentem Brunem Jamagne

kategorie:
Móda
publikováno:
počet komentářů:
0
Interview s modelingovým agentem Brunem Jamagne

Tentokrát vám přinášíme rozhovor s osobou, která stojí za úspěšnou kariérou nejedné modelky, Booking Managerem, Bruno Jamagnem. Bruno poprvé objevil svět modelingu při svém postgraduálním studiu fotografie.

Poté, co se nějaký čas živil jako booker pro Karin Models Agency a následně pracoval jako editorialový booker pro IMG, se v roce 2004 připojil jako booking manager k modelingové agentuře Women Management

Během své kariéry pomohl nastartovat kariéru mnoha nejvyhledávanějším modelkám v průmyslu jako jsou například Gisele Bündchen, Gemma Ward nebo Natasha Poly. Je spoluzakladatelem společnosti WM Group a v současné chvíli působí jako poradce v nově založené pražské agentuře Ely Management.

 

Bruno Ely MNG hl.

 

Jak dlouho už se pohybujete v branži a jak jste se k modnímu průmyslu vůbec dostal?

"V módním průmyslu se pohybuji co se pamatuji. Poprvé jsem se s módou setkal, když jsem se ještě učil, jak vyvolávat černobílé snímky na univerzitě. Tehdy jsem se začal zajímat o módní fotografii a módní prumysl jako takový.

Své první zkušenosti s prací v modelingové agentuře jsem sbíral, když jsem začal pracovat jako booker pro Karin Models Agency na konci devadesátých let. Tehdy jsem se také poprvé setkal s Danielou Peštovou a Simonou Krainovou, které v té době agentura zastupovala."

 

Jak obvykle vypadá den modelingového bookera?

"Osobně mám raději termín agent než booker, protože nakonec naší prací je kompletní organizace modelčiny kariéry, a že je to spousta organizování. Hlavní náplní práce je smlouvání a dlouhé telefonní hovory. Musíme dělat správná rozhodnutí ve správný čas. A je to také mnohem více sedavé povolání, než by většina lidí čekala."

 

Ely 2

 

Co máte na své práci nejraději a co naopak nesnášíte?

"Všechno a zároven nic... Miluji svou práci."

 

Podle čeho obvykle poznáte, že má dívka potenciál v modelingu?

"Musí mít míry a celkově proporce. A pak je tu samozřejmě fotogeničnost a charisma."

 

 

Se kterými známými modelkami jste pracoval a proč si myslíte, že právě ony jsou tak vyhledávané?

"Během své desetileté spolupráce s IMG jsem pracoval například s Gisele Bündchen, která je stále jednou z nejvyhledávanějších modelek na světe. Dále také s Natashou Poly, Iselin Steiro nebo Isabeli Fontana. Všechny jsou uspěšné proto, že mají nejen krásu, ale také osobnost a charisma a to dělá hodně."

 

Jakými změnami prošel modní prumysl během vaší kariéry?

"Myslím, že internet a globalizace hodně změnily způsob práce v branži, protože tištěné katalogy nahradilo focení pro weby a titulní stránky magazínů followeři na sociálních sítích a jakékoli focení na jakékoli lokaci se najednou může stát celosvětovou kampaní."

Ely 5

 

Jak velký je vliv sociálních médií na módní průmysl?

"Sociální média se stala nejdůležitějším zdrojem referencí pro luxusní značky a vůbec klienty obecně. Protože pro ně má větší váhu, kolik má daná modelka followerů, než kolik tituních stránek a prestižních kampaní nafotila, což bylo dříve hlavním ukazatelem zda je modelka top či ne."

 

Ely 4

 

Řekněte nám něco o nově založené pražské agentuře Ely Management, kde působíte jako konzultant.

"Cítíme, že na českém trhu je prostor pro nový a inovativní způsob práce, založený nejen na našem silném provázání s předními světovými agenturami, ale celkově s naší ideou managmentu. Bereme v potaz současnou významnou pozici internetu a dle toho plánujeme strategie.

Struktura naší agentury se velmi liší od ostatních, protože reprezentujeme také několik světových top modelek na naší "Special Board", společně s několika lídry z oblasti sociálních médií, kteří mají potenciál zaujmout nové modní brandy a stylisty.

Agentura Ely Management byla založena Eliškou Planičkovou, která získala své první zkušenosti při práci scoutky a modelingového agenta v Miláně. Její plynulá italština je dalším plusem pro naše italské klienty, kteří přijíždí do Prahy za produkcí."

 

 

 

Co plánujete do budoucna v Ely Management?

"Momentálně máme pod našimi křídly kolem 40ti modelů, včetně těch, kteří jsou právě teď v zahraničí a něktěří z nich v hlavních světových městech mody – v New Yorku, Paříži a Miláně. Zaměřujeme se také na vyhledávání nových tváří. Jsme velmi selektivní a máme v "terénu" několik aktivních scoutek."

 

Ely 6

 

Poslední otázka, Co si myslíte o Praze jako městě módy?

"Myslím, že Praha je úžasné, mladé a kreativní město, které bylo zatím v porovnání s jeho kapacitou podceňováno."

 

Ely 3

Web agentury najdete TADY, Facebook TADY a Instagram TADY.

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál