autor:

Hana Frišonsová - Mysteries

kategorie:
Móda
publikováno:
počet komentářů:
1
Hana Frišonsová - Mysteries

oldřiška křížová

 

ram-horni

Hana Frišonsová představuje exkluzivně svojí novou kolekci Mysteries na stránkách Worn magazínu.

Pocit deprese, úzkosti nebo klaustrofobie nebývá klasickým tématem, podle kterého by vznikala móda. V některých případech však můžou vzniknout velmi zajímavé výsledky. Děčínská rodačka Hana Frišonsová představila svou novou kolekci, tentokrát však nevychází z exaktně navržené konstrukce oděvu. Hana se vrátila ke své už od dětství oblíbené knize - Solaris od Stanisława Lema - a pustila otěže své fantazie. Tato legendární sci-fi z šedesátých let popisuje možnosti pro nás nepochopitelných cizích inteligencí ve vesmíru. Kolekce s názvem Mysteries je parafrází na tuto knihu, avšak převedenou do světa módy. Hana Frišonsová se však nesnažila zachytit oděv budoucnosti, ale spíše snovost a symboliku daného tématu.

 

boty hana frišonsová

Ručně vyrobené boty s čtyřiceticentimetrovou dřevěnou platformou jsou součástí všech modelů kolekce Mysteries.

 

jako každý

 

olo

 

Jako každý příběh má i tato kolekce svou ústřední postavu, tou se od samého začátku stala Oldřiška Křížová (také známou jako OLO). Sama Hana o Oldřišce mluví jako o nadženě: "Baví mě její charisma a právě ta vnitřní síla, jakou zasahuje do celé, nejen české, módní scény". Přírodní materiály vévodící celé řadě zacházejí do nepříliš obvyklých kombinací jako je kůže a nahrubo opracované dřevo. Ponechala materiálům jejich přirozenou syrovost a čistotu. Temné barvy a depresivní atmosféra nenarušují celkový ženský ráz a vše působí velmi dynamicky. Kolekce není cílená na nošení, avšak některé kousky nositelné jsou, jak dokazuje autorka sama. Nejvýraznějším objektem jsou její "dřeváky", které jsou v pravém slova smyslu sběratelským kouskem. I když toto na první pohled náročné téma vypadá jako nesourodá hříčka, je kolekce Mysteries uceleným dílem, které v našich končinách nemá obdoby.

Více o Haně Frišonsové si můžete přečíst v krátkém rozhovoru.

modelka: Oldřiška Křížová (Olo), fotograf: Lukáš Dohnal

Hana Frišonsová - Mysteries

Galerie neobsahuje obrázky.

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


1 komentář

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál

TOPlist