autor:

Givenchy Couture jaro 2012

kategorie:
Móda
publikováno:
počet komentářů:
2
Givenchy Couture jaro 2012

Givenchy Couture jaro 2012 hl

sediva-cara

Riccardo Tisci. Givenchy. Haute couture. Tři výrazy, při kterých se milovníkům módy tají dech. Tisíce našívaných drahých kamenů a tisíce hodin práce těch nejlepších švadlen. Riccardo Tisci ví, jak navrhnout dechberoucí kolekci. Celkem deset modelů je inspirovaných německým expresionistickým snímkem Metropolis z roku 1927 a ruským filmem Aelita: The Queen of Mars z roku 1924, jejichž avantgardní futuristické kostýmy jsou samy o sobě uměním.

Šaty z couture kolekce Givenchy jsou vyvedeny v protikladné barevnosti. Bílé, čísté modely jsou v kontrastu s temnými, černými, na kterých se objevuje podobná struktura jako na kostýmcích z kolekce ready-to-wear S/S 2012. Kromě toho, jak si Tisci hraje s aplikacemi, upozornila bych zejména na to, jak si poradil se střihovým řešením zadních dílů šatů – využívá přirozených vlastností materiálů, které tvoří řasený objem, používá ozdobná zapínání, pracuje s průhledností, texturou krokodýlí kůže a vzorem. Vliv filmu Metropolis, tedy jeho téma, které se zaměřuje na rozdíly mezi vyšší a nižší společností, se zjevně ukazuje na modelu, kde top představuje zcela obyčejné bílé tílko a sukně je šitá opět z luxusního materiálu.

Při pohled na lookbook kolekce však nezaujmou pouze dokonalé šaty, ale i nádherné šperky. Kromě obrovských náušnic Tisci navrhl i řadu velkých kruhových piercingů určených do nosu, které využil už při prezentaci linie Mens F/W 2012. Uvidíme, zda se tento trend ujme.

sediva-cara

Lookbook Givenchy Couture jaro 2012
(Givenchy spring 2012 Couture)

sediva-cara

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


2 komentáře

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál

TOPlist