autor:

Chanel Cruise 2013 - kontroverzní pompézní salát

kategorie:
Móda
publikováno:
počet komentářů:
0
Chanel Cruise 2013 - kontroverzní pompézní salát

Chanel Cruise 2013 - kontroverzní pompézní salát h

sediva-cara

Karl Lagerfeld představil svoji novou kolekci pro značku Chanel. Tentokrát se jedná o Cruise 2012/2013 tedy o řadu, která zaplňuje mezeru mezi zimní a letní kolekcí. Je pompézní, sladká a nadýchaná. A navíc, už dlouho jsme tu neměli takovou bombu, která by vyvolala tolik rozporuplných reakcí.

Na úvod několik nutných informací - kolekce má vycházet z baroka a módy dvora Ludvíka XIV, čemuž odpovídají krinolínky, volány, pastelové barvy, velké mašle i přehnaný make-up. Kromě inspirace čerpající z oděvů dvorních dam a bohatých šlechtičen bral Lagerfeld nápady i z vojenských uniforem.

Jako obvykle u Chanelu, řada obsahuje desítky modelů a téměř všechny druhy oděvů. Nejvýraznějšími jsou tvídové kabátky, krajková bodýčka a plavky, dlouhé i krátké sukně, široké kalhoty či různé přezdobené šaty. Zbystřit by měli ti, kteří nesnáší tříčtvrťáky. Díky Lagerfledovi totiž právě tyto nenáviděné letní kalhoty během následujících několika sezón určitě zaplní poličky všech konfekčních řetězců. (A ještě k zapomenutým trendům, otázka pro pozornější - jak se vám líbí ty zvonové rukávy?)

♦♦♦

♦♦♦

Celkový look je jednoduše řečeno zmatený. Ze sofistikované dámy přelomu 17. století se v určitých případech stala lolita/bezdomovkyně. Totiž – pytlovité střihy v cukrátkových barvách jsou něco, co ještě moc návrhářů nepředvedlo (nepočítám Rafa Simonse a jeho návrhy pro Jil Sander, to je zcela jiná situace). Zvláštní dojem vyvolává džínovina užitá na pro ni netypických typech oděvu. Doplňky jsou přehnané a extravagantní, někoho by mohl zarazit i účes (ovšem nezapomínejte, že se jedná pouze o prezentaci kolekce, neznamená to, že největší nutností teď budou barevné vlasy pod uši s dlouhým culíkem).

Tento nesourodý přezdobený salát je ovšem ve výsledku geniální. Celý koncept je něco mezi Gallianem a Pradou – extrémní teatrálnost a extrémní recese, hra, posun k módě, která se nyní tlačí před unisexová tílka, platformy a kožené kalhoty. Podívejte se na to spojení volánkových šatů a tenisek na vysoké platformě, podívejte se na toho modela, který nese prošívanou konev.

Nevyvolá to na vašich tvářích úsměv? Neměla by právě o tom móda být?

 

dvojita cara

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál