autor:

Britský Topshop. Opravdový TOP shop?

kategorie:
Móda
publikováno:
počet komentářů:
1
Britský Topshop. Opravdový TOP shop?

Britský Topshop. Opravdový TOP shop? h

sediva-cara

Pokud prodáváte 40 000 párů bot týdně, 2500 šatů každý den a 8 souprav spodního prádla za minutu, vaše prodejní strategie pravděpodobně funguje velmi dobře a název Topshop lze používat i z jiného důvodu, než že prostě dobře zněl.

A takhle to chodí v Topshopu – britské značce založené roku 1964. Po Velké Británii je nyní rozeseto přes tři sta obchodů a další přibývají. Včetně USA a mnoha dalších zemí. Ten největší, londýnský, na Oxford Circus, se pyšní rozlohou 8400 m² a pěti podlažími a denně je schopen okouzlit 30 tisíc zákazníků. Ztratit se v čase a nevědět, zda je dopoledne či odpoledne tu lze stejně tak mezi oblečením jako v kadeřnictví vlasového kouzelníka Daniela Hendersona, sandwich baru nebo salónu, kde vám přešijí model přesně na míru. Pokud jaksi nemůžete strávit celý den ztrácením se v podlažích mezi plnými stojany, můžete objednávku naklikat ze své kancelářské židle a do hodiny zaklepe na vaše dveře (zajisté) okouzlující pracovník Topshopu, držíc tašku s objednávkou. Tedy, pokud žijete v Londýně.

 

lomena cara horni

"Oni opravdu zaměstnávají extrémně stylové, vkusné, milé a kreativní lidi."

lomena cara spodni

Topshop udává směr, styl i míru šílenosti, s jakou si Britové tak rádi pohrávají. V jejich případě to ale prostě nějak záhadně funguje. Máte pocit, že po takových kouscích byste v životě v obchodě nesáhli a ejhle… Na té holce přes ulici to vypadá skvěle! A vzorovaný svetr, co na štendru vypadal jako ukradený po rodinných praprapředcích, tomu klukovi v tramvaji taky ohromně seknul. Proč? Umí to nosit a zbylé kousky oblečení výsledný dojem podtrhly, okořenily a navíc vylepšily.

 

Britský Topshop. Opravdový TOP shop? 1Topshop rád spolupracuje se známými jmény a dává jim volnou ruku v utváření nadcházejících kolekcí. Velmi úspěšnou kolaborací byla po několik sezón Kate Moss. Při představování své nové kolekce dokonce hodinu pózovala ve výkladní skříni v jí navržených červených šatech. Jako jediné high street značce se Topshopu podařilo dostat svou kolekci ´Unique´ až na London Fashion Week. Také jsou sponzory nadace New Generation, kde finančně podporují mladé nadějné návrháře a dávají jim možnost propagace na tak velké, významné a médii sledované události.

Britský Topshop. Opravdový TOP shop? 2

Topshop FW 2012

Osobně se mi zamlouvá kolekce Topshop Tall – která je pro ženy vyššího vzrůstu a Petite, kde je výběr z malých velikostí. Studenti mají celoročně 10ti procentní slevu a její využívání je naprostou samozřejmostí. Možnost Personal Shoppingu, kdy se pouze a jenom vám (zdarma) věnuje vyškolený pracovník, by při návštěvě Londýna stála za vyzkoušení. U nás je Topshop zatím jen jeden – a to v pražském Palladiu. Nemá sice pět podlaží, ani 8400 m², ale za návštěvu a minimálně načerpání inspirace rozhodně stojí.

sediva-cara

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


1 komentář

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat

  • jako v pohode, ale je topshop high street fashion??? me to prijde teda dost low cost. high street je mozna guess.

      0   0 Nahlásit X Odpovědět

Čti dál

TOPlist