autor:

Ann Demeulemeester oznámila svůj konec ve stejnojmenné značce

kategorie:
Móda
publikováno:
počet komentářů:
0
Ann Demeulemeester oznámila svůj konec ve stejnojmenné značce

Belgická návrhářka Ann Demeulemeester, někdy zvaná "antwerpská Ann", minulou středu v ručně psaném dopise oznámila konec svého působení ve stejnojmenné značce. Doslovně píše, že podle ní přichází nové období pro její osobní život i pro značku Ann Demeulemeester. Značka má podle ní již svou vlastní, dostatečně silnou identitu, a tak je její tým schopen fungovat i bez ní samotné. Objevily se spekulace, že na její místo nastoupí Anne Chapelle (která začala dělat manažerku značky už  v 90. letech).

Ann Deme


Ještě než se značka posune dalším směrem, rádi bychom připomenuli její historii do dnešního dne; Demeulemeester pochází z belgického města Waregem, v roce 1981 vystudovala Královskou akademii výtvarných umění v Antwerpách a už rok poté vyhrála cenu pro nejslibnějšího módního návrháře roku *Gouden Spoel*. Pro ni a dalších pět návrhářů (mezi které patří Walter van Beirendonck a Dries Van Noten) se od 80. let používá označení *antwerpská šestka* pro specifický výraz a styl jejich tvorby.

Demeulemeester pracovala na volné noze až do prezentace její první kolekce v pařížské galerii v roce 1992, kterou o čtyři roky později následovala první kolekce věnovaná mužské módě. Její tvorba se i nadále představuje v rámci pařížského fashion weeku. Pro značku jsou typické asymetrické, splývavé linie, inovativní materiály a technologie, černá a bílá barva, inspirace z gothic, punku a japonské estetiky. Část její tvorby je ovlivněna Jackson Pollockem a androgynní zpěvačkou Patti Smith. I přes nabídky velkých módních domů (které odmítá konkretizovat), se vždy rozhodla zůstat ve své vlastní značce. Demeulemeester zůstává, i přes její možný odchod do důchodu ze světa módy, výraznou ženskou osobností evropského návrhářství.

 

Ann De.

Fotografie: Willy Vanderperre

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál