autor:

Alexander McQueen: Savage Beauty

kategorie:
Móda
publikováno:
počet komentářů:
1
Alexander McQueen: Savage Beauty

Alexander McQueen1

 

Metropolitní muzeu v New Yorku bude pořádat výstavu, která by určitě neměla proběhnout bez povšimnutí u většiny fashion lovers. Výstava s názvem Alexander McQueen: Savage Beauty je retrospektivní a představí se na ní více než 100 prací z 19-tileté kariéry tohoto módního génia. Alexander McQueen byl jednou z nejvíce provokativních osobností módy za posledních 30 let, jeho prezentace byly vždy technicky vynikající s velkou dávkou uměleckého výrazu. Jeho způsoby byly odlišné pro své emoce a hlubší význam, který dával své tvorbě. Alexander McQueen byl opravdovým romantikem, jeho přínos by se dal nazvat kultem. Svojí prací oslovoval i ty, pro které móda nebyla životním stylem a módě samotné dával nový význam.

Nejtěžší úkol pro pořadatele bylo určitě najít a přesvědčit majitelé vzácných šatů a bot, aby jim po dobu trvání výstavy kousky zapůjčili. Pro tuto výstavu se Metropolitnímu muzeu podařilo získat Aexanderovu absolventskou práci na Central St. Martins i  kousky z devadesátých let, kdy pracoval u Givenchy. K vidění budou i práce z jeho osobní sbírky. Pokud máte pocit, že tato výstava bude neopakovatelná přehlídka krásy a modního  řemesla, tak tomu tak určitě bude a zasloužilého respektu se jí dostává už před zahájením.

 

predel-dekor

 


Prezentace, která bude otevřena pro veřejnost od 4.května až 31. července bude rozdělaná do několika hlavních tématických částí:

sediva-cara

"The Savage Mind” - Tato část výstavy bude zkoumat vztah Alexandera McQueena k jeho tradičnímu krejčovství a krejčovským prostředkům.

"Romantic Gothic" - Zdůrazní McQueenův výpravný přístup k módě a osvětlí jeho vztah k literární romantické tradici. Zde budou zdůrazněny hlavní postavy z jeho kolekcí včetně femme fatales ( přitažlivá žena jenž svým šarmem okouzluje muže ) a anti hrdinové.

"Romantic Nationalism" - Vše co souvisí s McQueenovou fascinací vzdálenou minulostí.

“Romantic Exoticism” -Bude zkoumat jeho zaměření na vzdálená místa.

“Romantic Primitivism” - McQueenovo střetnutí se s ideálem.

 

ale

 

lomena cara horni

 

K vidění budou i fetišistické předměty a "Kabinet kuriozit". Při příležitosti konání této unikátní výstavy vyjde i knížka se stejnojmenným názvem. Obsahem bude McQueenova kariéra a rozhovor s kreativní ředitelkou Sarah Burton. Kniha bude vytištěna ve speciálním vydání, doplněná 250-ti ilustracemi a publikovat jí bude samotné Metropolitní muzeum umění. Slavnostní zahájení se uskuteční 2. května za podpory hvězd jako Anna Wintour, Stella McCartney, nebo Salma Hayek.

Galerie neobsahuje obrázky.

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


1 komentář

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál

TOPlist