autor:

AKTUALIZOVÁNÝ SPECIÁL: Kdo převezme Balenciagu?

kategorie:
Móda
publikováno:
počet komentářů:
0
AKTUALIZOVÁNÝ SPECIÁL: Kdo převezme Balenciagu?

Balenciaga nový

sediva-cara

Aktualizace 30. listopadu, 12:00 - WWD.com i bristký Vogue píší o Wangovi jako jasné věci, za zdroj uvádějí někoho z okolí. Oficiální prohlášení má Balenciaga vydat příští týden.

predel worn

Aktualizace 29. listopadu, 12:00 - Alexander Wang se od Ghesquièrova odstoupení stále pohyboval na seznamu možných kandidátů. Módní rubrika The New York Times zveřejnila zprávu, že podle zdroje majícího blízko k ohnisku rozhodnutí je Wang ze všech návrhářů nejblíže k převzetí Balenciagy. Designér i jeho mluvčí zatím mlčí...

predel worn

Aktualizace 29. listopadu, 8:00 - Škatulata se opět pohnula. Server WWD.com informoval, že společnost PPR chce pod svá křídla vzít stejnojmenný label Christophera Kanea a Nicolas Ghesquière navštívil soukromou večeři pořádanou firmou LVMH, kde byli přítomní i návrháři z módního domu Dior. Vidina Ghesquièrovy vlastní značky je tedy stále ostřejší, co se stane s Kanem nidko neví (až na ty nejvýše postavené mozky). Možná, že investice PPR do jeho malého brandu bude podmínkou pro převzetí Balenciagy - už jednou v historii se takový obchod uzavřel mezi LVMH a Marcem Jacobsem.

predel worn

Aktualizace 20. listopadu, 8:00 - Britská mutace magazínu Vogue zveřejnila zprávu, že Christopher Kane odešel ze značky Versus. Ta se má podle všeho ubírat trochu jiným směrem - přestane produkovat sezónní kolekce, místo kterých nastoupí limitované edice od Donatelly Versace a různých dalších mladých návrhářů. "Pro Versus je to velmi vzrušující vývoj a já jsem šťastná, že můžu být součástí tak obrovského zamíchání s pravidly módního světa. Chci poděkovat Christopherovi za jeho šestiletý přínos pro Versus, během kterého jsem mohla oceňovat jeho ojedinělý talent," prohlásila k celé kauze Donatella. Kane vyjádřil italské návrhářce své díky a zároveň zmínil, že přišel čas, aby se naplno věnoval své stejnojmenné značce.

Ale my si nemůžeme pomoci. Nejedná se jen o marketingový tah pro média? Christopher teď není vázán s konkurenční společností a může s klidem převzít Balenciagu. Stále máme ovšem prázdné ruce a nezbývá nám nic jiného, než situaci dále sledovat...

predel worn

Aktualizace 17. listopadu, 20:00 - Podle serveru WWD.com se skutečně jedná o falešný poplach, pohádka nebude mít šťastný konec. "Zvěsti obklopující zvolení Christophera Kanea jako kreativního ředitele Balenciagy jsou nepodložené," řekl Skotův mluvčí magazínu WWD.com. Možná by se mohla z těch všech pochvalných komentářů společnost PPR poučit a Kanea nakonec na místo dosadit. Zatím se však zůstává stále u stejných kandidátů. Tak kdo to bude? Alexander Wang, Mary Katrantzou...?

predel worn

17. listopadu, 8:00, Christopher Kane nepodložene ohlášen jako kreativní ředitel Balenciagy

Pokud jsou všechny zvěsti padající z internetových vod jako nezastavitelný vodopád pravdivé, známe konečně jméno vítěze. Nepsaný boj o "trůn" v módním domě Balenciaga zřejmě vyhrál skotský návrhář Christopher Kane, člověk, který dokáže překvapit každou sezónu a jehož studnice nápadů zřejmě nikdy nevyschne.

Psal se rok 2006 a Kane prezentoval svoji první kolekci inspirovanou 80. léty a jejich barevnou mánií. Řada dvaatřiceti minišatů postupně gradovala s přibývajícími volány a módní svět tak nějak vytušil, že o tomto mladičkém Skotovi ještě uslyší.

A že o něm bylo slyšet dostatečně. Poprvé jsem zaznamenala jeho jméno v roce 2010, kdy se ze všech stran hrnuly Christopherovy šaty z kolekce plné vesmírných potisků. Barevné galaxie kopírovali všichni a všude. Ovšem nebyly to ani hvězdy, ani neonové krajky o sezónu později, co mě dostalo. Christophera Kanea jsem začala bezmezně milovat, když vytvořil řadu využívající pletené kostky, kterou si snad všichni pamatujeme z bytů a domů našich babiček. Čtverce tehdy vytvořily s gelově se rozplývajícími lemy nezapomenutelnou kombinaci.

Christopher Kane do módního kolotoče instaluje stále nové hračky. Pokaždé dokáže nadchnout a překvapit. Není snad oprávněnějšího návrháře k vedení kolosu jménem Baleniaga. S vysoce komerčním trhem zkušenosti má ze značky Versus - při jejím zrodu navrhl limitovanou edici a od té doby je pravou rukou Donatelly Versace. Spekulovat můžeme o tom, zda by jeho provázání s italským brandem nepředstavovalo problém pro vlastníka Balenciagy, konkurenční společnost PPR.

Stále se spekuluje také o tom, kam půjde "odpadlík" Nicolas Ghesquière. Padají názory, že z podílu získaného od francouzské legendy založí vlastní značku, i že odešel ryze kvůli nástupu v znovuzrozeném módním domě Shiaparelli.

Nezbývá než čekat na oficiální prohlášení. Pokud se potvrdí, že Kane převezme Balenciagu od prvního prosincového dne, francouzská značka má vskutku vyhráno.

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál