autor:

The Non jaro/léto 2011 Alchemia Mysteria

kategorie:
Móda
publikováno:
počet komentářů:
0
The Non jaro/léto 2011 Alchemia Mysteria

Módní značka The Non nám nachystala nejen zajímavý lookbook pro jaro/léto 2011, ale navozuje atmosféru i mystickým příběhem, který vizuální část dokresluje. Kolekce je inspirována starověkým uměním přetvořeným do surrealistických modelů!


The Non jaro/léto 2011 Alchemia Mysteria 001

Alchymie je jedno z nejstarších lidských umění. Její počátky se objevují již na úsvitu civilizace. Jejím hlavním účelem je prodloužit život, ne tvořit zlato, jak si mnozí myslí. Alchymie je také filozofií, a její učenci věří v celkové spojení kosmu, a v možnost přeměny jednoho prvku v druhý. Skrze tyto principy člověk v alchymii promítá své odvěké přání – být věčně mladý. Aby se člověk mohl vyrovnat bohům, kreativní a nesmrtelné síle, musí měnit tvar, substanci, a stát se androgynním organismem, který zapomněl svůj původ. Legendy mluví o alchymistech, kteří tohoto cíle dosáhli, a jsou staří přes 30 000 let. Jejich touha po věčném mládí vyžaduje neustálou biologickou revoluci. Tito alchymisté, stejně jako umělci, jsou prototypem rebela nejen proto, že vyhledávají božské mládí a tvořivost, ale také protože tvrdí, že mládí je stvořitel, a revoluce a mládí jsou aspekty té samé věci. Revoluce je nejvyvinutější formou mládí. Filozofie této starobylé vědy je nezbytně tajemná i proto, že bere v potaz i neviditelný svět kolem nás, který nemůže být zkoumán smysly a proto nemůže být popsán logickým způsobem. Pokud by tento stupeň vědění a vědomí padl do rukou nesprávného, mohlo by to mít katastrofální důsledky pro celý svět.

 

Linda Boháčová 001

The Non jaro/léto 2011 Alchemia Mysteria

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál