autor:

Šátky potištěné umělci: Série značek Louis Vuitton a Hermès

kategorie:
Lookbook
publikováno:
počet komentářů:
0
Šátky potištěné umělci: Série značek Louis Vuitton a Hermès

 

Pomalu přichází jejich čas, vystřídají vlněné šály a kožešinové límce - počasí začíná nahrávat šátkům. Na jaro 2013 jsou připraveny hned dvě unikátní řady, které můžou děkovat za svoji existenci dvěma různým kolaboracím = Foulards d´Artistes a Comme des Carrés.

 

Marc Jacobs myslí během svých pracovních dnů strávených přemítáním nad možnostmi značky Louis Vuitton často na umělce. Naposledy to dokázal povoláním Yayoi Kusamy, opomíjet bychom neměli ani dnes již legendární potištěné doplňky z let 2001 i 2008 s písmem typickým pro Stephena Sprouse. Na jaro 2013 připravil sérii šátků Foulards d´Artistes ve spojení s mezinárodně proslavenými jmény Aiko, RETNA a Os Geméos.

Každý z výtvarníků, známých zejména z pole street artu, vložil do svého kousku hedvábí něco typického pro obvyklou produkci. Japonská rodačka s kariérou budovanou v New Yorku Aiko na něj přenesla pop smíchaný s mangou v šedesáti čtyřech jasných odstínech. Američan s přezdívkou RETNA použil vlastní smyšlené symbolové písmo vycházející z hebrejských a arabských znaků, brazilská dvojčata Os Geméos s pravými jmény Otavio a Gustavo Pandolfo zase poskládali slunce a měsíce do zářivé mozaiky.

 

louis-vuitton-foulards-dartistes-by-retna-aiko-and-os-gemeos-2(c)Louis VuittonXAIKO

louis-vuitton-foulards-dartistes-by-retna-aiko-and-os-gemeos-3(c)Louis VuittonXRETNA

louis-vuitton-foulards-dartistes-by-retna-aiko-and-os-gemeos-1(c)Louis VuittonXOs Geméos

 

Druhá spolupráce je v podstatě toho samého druhu. Součásti tvoří starý francouzský módní dům - Hermès, a návrhářka - Rei Kawakubo (Comme des Garçons). Avšak Kawakubo není obyčejná návrhářka, skrz celou svoji kariéru ji obecné povědomí oceňuje jako umělkyni.

Tedy společně se značkou Hermes v listopadu ohlásila projekt Comme des Carrés, neboli “Jako kostky”. Šátky se rozdělují do dvou skupin dle barev, a to sice první pětikusové Noir et Blanc a druhé Couleur čítající kusů šest. Kawakubo prohlásila, že jí šlo o spojení pro Hermes typických prvků s abstraktními výjevy. Docílila tak maximálního uspokojení očí pozorovatele, což většině musí stačit. Limitované edice se budou prodávat pouze v New Yorku, Tokyu, Paříži a Londýně.

 

comme-des-garcons-hermes-comme-des-carres-scarves-1

comme-des-garcons-hermes-comme-des-carres-black-and-white-collection-6

comme-des-garcons-hermes-comme-des-carres-black-and-white-collection-4

comme-des-garcons-hermes-comme-des-carres-black-and-white-collection-3

comme-des-garcons-hermes-comme-des-carres-black-and-white-collection-5

comme-des-garcons-hermes-comme-des-carres-black-and-white-collection-2

(c)Hermes - série Noir et Blanc a Couleur

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál