autor:

Nicholas Kirkwood odkryl podobu řady S/S 2013 i novou pánskou kolekci

kategorie:
Lookbook
publikováno:
počet komentářů:
0
Nicholas Kirkwood odkryl podobu řady S/S 2013 i novou pánskou kolekci

Absolvent londýnské špičky Central Saint Martins, designér známý i kolaboracemi se značkami jako Erdem či Rodarte, britský obuvník Nicholas Kirkwood konečně odkryl podobu své kolekce na jaro/léto 2013. Navíc, k všeobecné radosti, k ní přidal další bonbonek - očekávanou pánskou řadu.

Kirkwood má znatelný rukopis, který se prolíná skrz všemi jeho kolekcemi. Neobvyklé nejsou ani podobné na sebe navazující prvky, ani zcela nová témata a inspirační zdroje. V poslední řadě na podzim/zimu 2012 jsem Kirkwoodovi musela vytknout některé levně vypadající páry, které celkově nezapadaly do jeho vždy velmi vytříbeného portfolia. V aktuální kolekci se jim zřejmě pokusil vyhnout a spíše než o jednoduchých "sexy" lakovkách můžeme opět mluvit o uměleckých dílech.

Modelů je téměř 140, a to už je pěkné číslo. Když pominu jeho tradiční "vykousané" kousky a usekané platformy, jedním z hlavním prvků v nové řadě je vlnovka. Organická linie, či symbol secese, zamotané linky je na botách spousta. Jedny obloučky slouží jako samotná podpěra, jedny vystřídaly obvyklý cikcak na nártu.

Co se týče vzorů, vyberou si ženy s oblibou hadů, malovaných flíčků, proužků i modré žirafy. Barevná škála pokrývá odstíny od stříbrné, přes fialovou, modrou, červenou až po žlutou. A na výběr je i mezi podpatky - průhledný, maličký, jehla i zmíněné oblouky.

 

kirkwood_1Nicholas Kirkwood - prezentace pánské řady

 

Když k výčtu přidám pánskou řadu, představenou na akci London Collections: Men, a která snad brzy získá prostor ve vlastním lookbooku, můžu opět jednou s klidem prohlásit, že Nicholas Kirkwood je jeden z nejgeniálnějších obuvníků všech dob.

 

Nicholas Kirkwood S/S 2013
fotografie: ©Nicholas Kirkwood

 

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál