autor:

Chatty - Praying Mantis A/W 2012

kategorie:
Lookbook
publikováno:
počet komentářů:
0
Chatty - Praying Mantis A/W 2012

Chatty - Praying Mantis A/W 2012 h

sediva-cara

Kolekce vycházející z kudlanky nábožné. Zní vám to zvláštně? Ale u té se skutečně inspirovalo návrhářské duo Anna Tušková a Radka Sirková prezentující se pod jménem Chatty. Řada Praying Mantis, nominovaná na cenu šéfredaktorů za nejlepší kolekci na letošním Designbloku, se inspiruje tím, jak kudlanku bere jako symbol východní náboženství, tedy jejím významem nositele meditace, koncentrace a přesnosti. Opomenut není však ani vzhled tohoto hmyzu - veškeré siluety čerpají z "anatomie" jeho těla.

Pokud se podíváte na celou řadu zblízka, můžete si všimnout toho, jak vyrovnaně působí. Běžné basic kusy, jež ozvláštňuje pouze miniaturní řasení a v případě celkem zajímavých černých šatů i bodové nabírání, doplňují oděvy složitější s různými střihovými zajímavostmi tvořenými pomocí přemisťovaných členících švů, které na jednom kousku dovolují střídání materiálů i barev. Náladu celé linie dokresluje limitovaná řada obuvi od Zuzany Serbakové.

Krajkovo-koženo-hedvábno-džínová kolekce je podle vyjádření Chatty určena pro sebevědomou ženu, "městskou samurajku" a "silnou bytost". S tím sice nejde nesouhlasit, ale já k tomu musím dodat, že ty nejatraktivnější kusy snese i mladičká experimentátorka.

sediva-cara

Chatty - Praying Mantis A/W 2012
fotografie: © Matěj Třešňák

dvojita cara

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál