autor:

Balenciaga - lookbook pre-fall 2013

kategorie:
Lookbook
publikováno:
počet komentářů:
0
Balenciaga - lookbook pre-fall 2013

 

Nepřeberné množství kolekcí s označením pre-fall, tedy takových přípravek na zimu, se v posledních týdnech noří z hlubin dílen světových značek. Přestože dobrá je většina, některé na první pohled zaujmou (ne)obyčejným štítkem. Představujeme "přechodnou" Balenciagu - řadu pre-fall 2012, kterou má na svědomí designové studio francouzského labelu.

Potom, co odešel Nicolas Ghesquiere a předím, než nastoupí Alexander Wang, bylo potřeba do světa vypustit řadu překlenující období mezi horkým létem a ledovou zimou. Dílna módního domu Balenciaga zašla do nejzaprášenějších archivů a inspiraci brala z historických modelů samotného zakladatele a pojmu módního světa Cristobala Balenciagy. Jmenovitě se jedná o květinový potisk, károvanou pleteninu i zvonový tvar sukní.

Návrat velké balonové sukně se sice nekonal, ale přesto toho z odkazu Cristobala zbylo dost. Záblesky z Nicolasovy minulosti se sice sem tam objeví, přesto kolekce ve své podstatě není tak jasná a ostrá. O potenciálu trendu se dá hovořit v souvistlosti s neutrální plus pastelovou paletou a kalhotovými kostýmky.

Nová Balenciaga tak nabízí kruté vystřízlivění pro všechny, kdo věřili tomu, že poslední zvraty ve francouzské značce byly pouze zlým snem. Nicolas Ghesquiere opustil módní dům Balenciaga k 30. listopadu 2012. O jeho následovníkovi se dlouho spekulovalo, boj vyhrál Alexander Wang s tím, že má nasadit neokoukaný a tím i v historii brandu revoluční směr.

 

 

 

Další kolekce pre-fall 2013

 

Proenza Schouler pre-fall 2013
fotografie: ©Proenza Schouler

 

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál