autor:

Fashion talk: Kdo je to fashion blogger?

kategorie:
Interview
publikováno:
počet komentářů:
25
Fashion talk: Kdo je to fashion blogger?

 

Mít svůj vlastní blog je fenomén této doby. Svůj názor a pohled na věci kolem sebe skrze blog dává na odiv čím dál tím víc zajímavých lidí. Speciální kategorií těchto virtuálních zápisníků je fashion blogging, který se trochu liší od ostatních typů blogování. Kromě svých vlastních poznatků, názorů a doporučení, autoři mnohdy fotí sami sebe a ukazují ostatním svůj styl. Jak by ale měl vypadat ideální blog o módě, jak si samotní autoři těchto blogů představují ideálního bloggera, a co za tím vším vlastně vidí. Zeptali jsme se osobností, kteří jsou nedílnou součástí české a slovenské fashion bloggerské scény. Každý z nich odpovídal na stejnou otázku aniž by věděl, kdo budou ti ostatní a co odpoví.

 

( zeptali jsme se )

Co je Fashion blogger?
Jak se pozná, co dělá, co má rád, co dělá přes den a čím by chtěl jednou být?

 

 

 

acupofstyle

http://www.acupofstyle.com/

Fashion blogger je běžný člověk. Často ho ani nerozeznáte od ostatních. I když ráda bych věřila tomu, že vyčnívá z davu a má v sobě něco, co každého na první pohled zaujme. Má rád spoustu věcí a přes den dělá to, co ho baví. A čím by chtěl být? Možná právě to se snaží, i pomocí blogu, zjistit :).

 


styleofbeca

http://styleofbecca.blogspot.com/

Našťastie, pojem fashion blogger má na rozdiel od pojmu filozofia, jasné vysvetlenie. Je to jednoducho človek, ktorý miluje módu, chce svoju vášeň rozvíjať a podeliť sa o ňu s ostatnými. Nemyslím si, že by sa v dave ľudí dalo rozlíšiť, kto bloguje a kto nie, pretože mnoho ľudí, ktorých móda zaujíma a patrične to svojím oblečením dávajú najavo, si blog nezakladá, a zas naopak, ľudia, o ktorých by ste to nikdy nepovedali majú svoj fashion blog. Často si ho založia, pretože ich okolie s nimi nezdieľa túto záľubu, nemajú pochopenie pre ich štýl a pod. V blogovom svete je plno originálnych ľudí a človeka tu nikto za jeho výzor neodsudzuje, čo sa často stáva v reálnom svete. Na druhej strane, buďme úprimní, blogger potrebuje pohľady okoloidúcich, a tých sa mu na ulici dostáva, takže blogový svet sa s tým reálnym krásne dopĺňa. Myslím, že každý fashion blogger túži po uznaní a úspechu, hlavne keď vidí, čo všetko sa tým dá dosiahnuť, stretla som sa však už aj s ľuďmi, ktorý si blog založili len kvôli týmto výhodám a mysleli si, že pre to nič netreba robiť len kde - tu odfotiť, čo mám na sebe a ponuky sa budú hrnúť. Nie je to tak. Blogu sa treba venovať, rozvíjať ho, pravidelne prispievať, ale zas mať zmysluplné posty s kvalitnými fotkami a s vtipným, zaujímavým textom. A to treba stíhať pri každodenných povinnostiach ako je škola, partia alebo priateľ. Myslím, že takmer každý, kto má fashion blog to robí s radosťou a hlavne kvôli sebe, pretože ho to baví. Väčšina by chcela pracovať v móde, ako stylista alebo v nejakom magazíne. Blog v tomto môže nemálo pomôcť.

 

lostincloset

http://lostincloset.blogspot.com/

Nemyslím si, že fashion blogger má vyloženě dáno co musí na blog dávat, jak musí vypadat a jak se má chovat. Samozřejmě většinou to je tak, že to je hlavně o outfitech a o módě, ale přesto se lišíme (doufám). Hodně lidí si myslí, že každý blogger musí jíst macarons a mít na sobě tohle a tamto, ale dělají bloggera hlavně jeho čtenáři. Já třeba makrónky ještě v životě neochutnala :D. Spojuje nás hlavně zájem o módu a chuť sdílet (nejen) své názory s ostatními.

 

stopmakingtheeyesatme

http://www.stopmakingtheeyesatme.blogspot.com/

Fashion blogger je člověk, který se zajímá o módu, chce inspirovat ostatní a baví ho se veřejně prezentovat-možná je to i tak trochu exhibicionista. Nemyslím si, že by existovala nějaká určitá charakteristika, podle které se dá fashion bloger poznat (no, možná jestli uvidíte na ulici zajímavě oblečeného člověka, okolo kterého 20 minut poskakuje další člověk s foťákem v ruce a fotí ho v nejrůznějších pózách, nejspíš to bude fashion bloger :). Řekla bych, že kromě zájmu o módu nás také spojuje třeba zájem o umění, hudbu, filmy, literaturu. Je pro mě vážně těžké odpovědět na otázku "co má rád fashion bloger". Pro mě totiž nějaká nálepka "typický fashion bloger" neexistuje. Jestli mám ale mluvit za sebe, kromě módy jako takové mě baví číst, chodit na výstavy, na nejrůznější akce, kterých se díky blogu mohu účastnit, učit se cizí jazyky, cestovat, hrabat se v sekáčích nebo "courat se" po Praze. Přes den asi většina fashion blogerů chodí do školy (protože pokud vím, hodně z nás je ještě školou povinných), no a nebo, pochopitelně, chodí do práce; u nás ještě bohužel práce "bloger na plný úvazek" neexistuje. No a když mám volno, dělám to, co už jsem zmínila výš: čtu si, koukám na filmy, procházím se, učím se, no a samozřejmě taky projíždím blogy nebo na ten svůj zrovna fotím fotky. Asi jako hodně lidí v téhle "branži" bych jednou dělala něco spojeného s módou. Nemusela bych být třeba zrovna stylistka, ale protože mám v sobě tak trochu podnikatelského ducha, ráda bych třeba měla svůj vlastní obchod. Také by mě lákalo organizovat různé módní a kulturní akce, nebo pracovat u filmu či v redakci nějakého módního časopisu.

 

DannyRose

http://www.dannyrosefashion.com/

Fashion blogger je někdo, kdo má blog a příspěvky o módě procentuálně převyšují příspěvky o všem ostatním. Jeho přirozeným prostředím je město, kde ho můžete celkem jednoduše vystopovat, vzhledem k tomu, že se od dalších druhů čeledi hominidů liší tím, že chodí po městském prostředí v oblečení, které by si většina populace na sebe nikdy nevzala a samozřejmě mají u sebe foťák popřípadě sebou mají někoho, kdo má foťák. (Prosím, nepleťte si ovšem s turisty, to je úplně jiný druh, který se dá úplně jednoduše odlišit díky batůžku a pohodlné obuvi.) Fashion blogger se až na vyjímky živí tím, co je zrovna v kurzu a pak samozřejmě bloggerskými stálicemi jako například saláty, sushi, dvojité vanilkové sojové mega frappuchino, jednohubky a šampaňské. Fashion blogger rád chodí na večírky, fotí se a setkává se s ostatními bloggery. Bloggerům odchovaným v zajetí svého šatníku se daří velmi dobře. Ale vážně, myslím si, že modní bloggeři přinášejí do světa módy velmi důležitý element, který v něm předtím chyběl a to jak móda vypadá na běžných lidech. A jaké kariéře bloggeři sní? Jedni o práci redaktora modního magazínu, jiní o profesionálním stylingu nebo fotografii a někteří, chtějí být prostě profesionálními blogery.

 

daniaonthestreet

http://daniaonthestreet.blogspot.com/

Tak jsme si z „fashion bloggera“ udělali normovaný živočišný druh, třeba jako veverku obecnou, nebo prase domácí, jejichž vzorce chování máme nastudovány a můžeme se o nich dočíst v etologických příručkách a jiné odborné literatuře přírodopisného zaměření. Víme, čím je máme krmit, kdy jsou aktivní přes den a jak si hledají druha k rozmnožení. Představa o vytvoření podobného úzu pro homo sapiens sapiens, jehož duševno je fond prakticky neohraničený, se mi zdá lehce patetická. Ano, spojuje nás potěšení v možnostech oblékání, dychtíme po doteku estetična ve svém okolí a kolektivně nenávidíme kočičí hlavy v matce měst. Ovšem tyto veskrze povrchní rysy jsou aplikovatelné na bezmála každého, kdo si na cestu do práce nebere šusťákovku a využití trekové obuvi omezil na prostory volné přírody. Fashion blogger, který mě osloví, má docela podobné kvality jako leckdo jiný, jehož osobnost mi bude imponovat. Je inteligentní a jeho příspěvky nejsou zkrouhnuté na několik fotografií támhle u stromu, támhle s kelímkem od drahýho kafe a taky támhle z H&M showroomu. Má co říct/psát, jeho slovní zásoba není omezena na „dnes jsem měl na sobě“, popřípadě „mějte se krásně“ a ve své knihovně má i jinou odbornou či krásnou literaturu, než všechny čísla ELLE z posledních tří let. Jeho zorné pole obsáhne i tucet dalších domén, než jen a pouze šatstvo a dokáže lidi inspirovat nejen neobvyklou kombinací střevíčků a punčoch, ale tak trochu i světonázorem a paletou svojí seberealizace. Ty blogy, jejichž obsah je tak prudce fashion, že první stranu zdolávám za normovaných pět sekund kolečkem myši, jsou na pohled jistě velmi příjemné. Ale ideální fashion blogger je pro mě ten, kterého chci pozvat na panáka a ne se na něj jen dívat. A jestli chce být mlékař, novinář nebo lékař a co dělá přes den, o tom si s ním budu chtít povídat celou noc.

 

crazypigsideas

http://www.crazypigsideas.com/

Fashion bloggerů je čím dál víc, a tak bych považovala za přirozené, kdyby tenhle pojem nabíral širší význam. Ale ono ne. Zdá se mi, že přibývá bloggerů, kteří se ani nesnaží vyniknout, jen sledují ostatní blogy a navzájem se napodobují. Nechci tím samozřejmě říct, že bychom postrádali originální bloggery, ale ti jsou přece jen v menšině. Obecně bych popsala klišé průměrného bloggera následovně: Je to nejčastěji slečna mezi 15-25 lety. Na ulici patří k těm lépe oblečeným, to znamená, že by se dala zaměnit s cizincem. Pozná se podle podpatků a "trendy" doplňku- třeba krystalu. Studuje na gymplu, nebo už je na žurnalistice, případně na nějakém uměleckém oboru. Ve volném čase tancuje nebo chodí do fitka a za fyzickou námahu se odměňuje návštěvami Starbucks. Má zrcadlovku a focení se řadí mezi její koníčky. Když netráví volný večer s přítelem, udělá si bio čaj a sleduje na internetu svůj oblíbený seriál. Relaxuje při čtení Elle a Vogue. Jejím snem je stát se módní návrhářkou, psát o módě nebo dělat modelku. Nebo si vzít milionáře a skupovat celé kolekce předních návrhářů.
...ale tak strašné to zase není :)

 

ejvifreedom

http://ejvifreedom.blogspot.com/

-Fashion blogger je především člověk milující módu a tak trochu exhibiconista, který svůj pohled na ní chce ukázat lidem. Fotí svůj styl oblékání, aby ukázal, že nezáleží jen na tom co, ale jakým způsobem věci nosí. Chce dát příležitost divákům, aby se inspirovali jak kombinovat, co nosit na jaké příležitosti, kde si co koupit, jak najít svůj vlastní styl...
-Pozná se právě podle vlastního stylu oblékání, který z něho čiší. Podle schopnosti uchopit módní trendy a nosit je svým způsobem.
-Dělá všechno možný, protože fashion blogger neznamená žádné omezení, může to být holka nebo kluk, student nebo manager, teenager nebo třicátník...
-Má rád hezké věci, je dost dobře možný, že je materialista, rád nakupuje, nebo si i některé své věci vyrábí. Rád se baví s lidma a pozoruje je, čerpá inspiraci.
-Přes den chodí do školy nebo do práce, dělá úplně běžné věci, jako ostatní, ale vždy si dá záležet na tom, co si vezme na sebe, užívá si možnosti, které móda přináší a dává průchod svému stylu. Chce vypadat dobře.
-Jednou by chtěl být člověkem, u kterého ostantí uznají, že měl a má podíl na tom, že móda v ulicích kolem něj se výrazně zlepšila, že díky módním blogerům si lidé berou inspiraci, přestávají se bát a dokáží si najít svůj styl ve kterém vypadají skvěle. Že móda není povrchní záležitost. Že styl je odraz naší osobnosti. Módní blogeři ukazují reálný svět módy, že to co nosí není jen záležitostí módních mol, stránek módních magazínů, ale že je to realita.

 

requirespassion

http://requirespassion.blogspot.com/

Fashion blogger je stvoření, které je dočasně či celoživotně závislé na hadrech a doplňcích. Tato závislost je velice často doprovázena láskou k uměni, protože móda je umění. Pozná se určitě podle divných póz, které běžně zaujímá, jelikož je zvyklé se fotit kdekoliv a kdykoliv. Stylů je hodně, ale správný blogger je vždycky něčím originalní a nevypadá jako ze to okopírovalo přesný look z figuríny v H&M. Dělá cokoliv, co je tomu po chuti, jelikož je to stvoření rozverné a hravé.  Má rádo cestováni, protože to je skvělou inspirací a možností získat speciální "one of a kind(s)" kousky.  Přes den se to většinou pohybuje v dosahu foťáku a obchodu, taky to občas jí (kdo by nejedl, že) a hodně to pije. Party, filmy, pikniky. Jednou by to chtělo být druhým Karlem Lagerfeldem/Coco Chanel.

 

sandra leopardova

http://www.sandraleopardova.com/

,,Fashion blogger může být kdokoliv, je jedno, jaké je jeho pohlaví, věk, národnost. Vždy to ale bude člověk, kterého nějaký způsobem oslovuje estetika, zvlášt v prostředí módy. A v lepším případě se nebude zajímat jen o to, co je nového v jeho oblíbených obchodech, ale o celý kontext, o celý řetězec událostí, které vedly k tomu, že se teď nosí zrovna nějaká konkrétní věc - kde se to vzalo, kdo to navrhnul, co bylo jeho inspirací - historie, filmy, hudba, lidé z ulice…? Fashion blogger má rád stylové lidi, stylové prostředí, stylové značky, i když to nemusí chtít přiznat. Naštěstí styl pro každého znamená něco jiného a to je ta jediná zásadní věc, díky které se bloggeři mezi sebou liší."

 

evaschon

http://evaschon.blogspot.com/

"Fashion blogger je milovník módy, ktorý pozbieral všetku svoju odvahu a pridal štipku exhibicionizmu, aby to namixoval so svojim jedinečným a originálnym štýlom, sebe špecifickým šarmom a poznatkami z oblasti módy. V ideálnom svete by mal byť fashion blogger svojský, nechovať sa stádovito a mal by mať schopnosť inšpirovať ostatných. Toto pravidlo nie je vždy však uplatnené v reále. Kedže je internet bezplatná a široko dostupná platforma, fashion blog môže mať kde-to. Nepochybne má každý blog význam a nájde si svojich nasledovateľov, ale tá masa blogov je v súčasnosti obrovská, treba to vedieť selektovať a nájsť si ten, z ktorého sa dokážeme inšpirovať. Pre mňa sú to predovšetkým blogy s nekonvenčným poňatím módy, kde sa blogeri neboja experimentovať, neboja sa kritiky, sú svojskí alebo trebárs z nich cítiť zmysel pre humor, príp. vášeň pre fotografiu.

Fashion blogger sa pozná podľa fotoaparátu prirastenému k oku, oku lahodiacim štýlom oblečenia a kusiskom charizmy. Cez deň okrem iného kliká na módne weby, listuje v módnych magazínoch, pozerá filmy, nakupuje, prechádza sa po blšákoch a čerpá inšpiráciu na svoje nové príspevky. Večer rád zájde na akcie módneho charakteru, vernisáže alebo koncerty. Fashion blogger by rád pracoval v módnej oblasti, ale uspokojí sa aj s inými pozíciami, kde by mohol využiť svoj cit pre estetično a kreativitu."

 

czechfashionisto

http://czechfashionisto.blogspot.com/

Kdo je správný fashion blogger? To je těžká otázka. Sám na ni odpovědět asi nedokážu, a tak vám řeknu, co jsem se o správných fashion bloggerech doslechl nebo dočetl na diskusních fórech, kde fashion guru a lidé sršící genialitou (téměř vždy v jedné osobě) debatují o fashion bloggerech. Správný fashion blogger pije POUZE Starbucks. Nic jiného. Tečka. Evian, San Pellegrino nebo Contrex jsou také ještě přijatelné. Ale jinak raději umřít od žízně. A pokud zrovna nedrží dietu (kterou na blogu náležitě dokumentuje) tak jí jedině Makronky, samozřejmě že jen ty od Paula! Ostatní jsou přece sh*t. A jak jste si teď mohli všimnout, správný fashion blogger používá spoustu anglických slov, protože je to "khůl".

Správný fashion blogger nosí spoustu "vintáž" věcí. To, že se to zaručeně správně čte "vintáž" a ne "vintydž" (jak to vyslovuji já) jsem se také dočetl, ale co já vím, nebudu se tím zabývat, správný fashion blogger je přece hloupý, povrchní, a číst umí jen štítky na oblečení, aby si náhodou nekoupil něco, co není "dost fešn". A když už jde lovit něco vintážového, tak musí napsat, že je to z Radotínského BUTIKU. Že by ten "butik" byla ironie? NE! Správný fashion blogger se totiž musí brát nesmírně vážně. A navíc jsme přece hloupí a z cizích slov známe jen "vuitton", tak jak bychom pak mohli vědět co to "ironie" znamená?! Pokud je fashion blogger kluk, měl by si samozřejmě oholit nohy. A nejraději vůbec všechno! Zmínění fashion guru jsou dokonce tak geniální, že jejich bystrýma očima zjistili, že si nohy holím také. Raději jim ale neříkám že je mám ehm... chlupaté, ještě bych pro ně přestal být správných fashion bloggerem. To by potom byl - jak by správný fashion blogger řekl - epic fail.

Co dělá správný blogger přes den? Samozřejmě, že se důkladně připravuje na shooting, aby z toho byl pořádný outfit post. Samozřejmě nesmí chybět trench coat a boat shoes. Proč bychom to říkali česky, že ano? Správného bloggera by vůbec nemělo zajímat, jak se to řekne česky, když angličtina je tak "khůl". Mě by to ale zajímalo. Takže podle fashion expertů a psychologů z Okouna a Nyxu jsem asi hovno fashion blogger. Jsem z Moravy, piju slivovicu a klidně i vodu z kohoutku, do Starbucks chodím jen když tam někoho doprovázím, nohy sineholím a vím, co je ironie.

 

fashionpicanteria

http://fashionpicanteria.blogspot.com/

Fashion blogger je zvláštní druh zvířátka, které se exhibicionisticky a dobrovolně prezentuje na internetu a nic za to nechce. Skutečně nic. Snaží se změnit svět, zasloužit se o světový mír, radit lidem, jak se oblékat, kafrat do módních trendů a občas je i určovat. Stačí ho pětkrát denně krmit ( v jídelníčku musí být zahrnut alespoň jeden makaronek denně), zásobovat ho pravidelnou dávkou časopisu Elle, poskytnout mu dostatečný prostor pro kreativitu a vytváření takzvaných DIY zbytečností a především ho dvakrát denně ondulovat a mazat všemi mastmi mazanými z dílny čistě přírodní kosmetické firmy Lush :) Fashion blogger se pozná podle zelené bradavice na levé půlce zadku, která ale není běžným okem viditelná (nicméně je skutečně tam, ale bloggeři se tímto výrůstkem příliš nechlubí-pokud zrovna není zelená barva in). Fashion blogger má rád Vivienne Westwood, makaronky všech úchylných barev, DIY věcičky z vlastní dílničky, muffiny nadýchané i placaté (ale i ty placaté vám věrní komentátoři pochválí), nekuřáky, ponožky v sandálech (protože aktuální trendy velí "noste je!", i když ještě před časem to byla nechutnost všech odporností) a další a další nutnosti. Přes den zásadně nakupuje nové sebe-vyjadřovací hadříky nebo sleduje další blogy. A také sní o překrásné budoucnosti někde v módním časopise na postu šéfredaktora. Jednou by chtěl být stylistou, samozřejmě již zmíněným šéfredaktorem módního časopisu, návrhářem, módním policistou nebo modelem, ale jednou nás stejně všechny zavřou, i když se budeme osočovat zásadním vlivem na společnost. Je to nevyhnutelné...nevkusní igeliťáci všech zemí se spojí, vytvoří koalici pro vyhubení fashion bloggerů a budou nás postupně likvidovat oblečením od Vietnamců a fake kabelkami, které nám otlučou o hlavu. Donutí nás dokonce nechat si tekutým dusíkem odstranit tu zelenou bradavic, jediný znak sounáležitosti...konec svobody a konec fashion bloggerů v Čechách! Možná jsem skeptik, ale mám ráda legraci a černý humor. Černý kašel  a černé skříňky rovněž. Nadsázka a humor jsou u bloggerů povoleny, tak proč si nezavtipovat...:)

 

coookies

http://coookies-with-milk.blogspot.com/

"Kvalitní" Fashion Blogger je podle mě někdo, kdo má rád módu. Někdo, kdo se nebojí vybočovat z davu a nevadí mu,že na něj občas kolemjdoucí  na ulici nechápavě zírají. Je to někdo, kdo se rád nechává fotit nebo sám rád fotí ostatní.  Někdo,koho baví sdílet názory na věci,co ho zaujmou a inspirují. Fashion blogger věnuje podstatnou část dne pozorování ostatních (a to jak ve "virtuálním" tak i reálném životě). Přispívá na blog prostě proto,že ho to (pro-někoho-nepochopitelným způsobem)  naplňuje a baví. "

 

heels-in-prague

http://heels-in-prague.blogspot.com/

Moje odpověď: " Fashion bloggerem se dnes dá v podstatě nazvat kdokoliv, kdo si založí blog s módní tématikou. Poznat fashion bloggera je velice jednoduché: většinu času má v ruce foťák a prudí lidi ve svém okolí, aby ho vyfotili.  Většina bloggerů jsou lidé nepracující v módním průmyslu, bloggujeme jako koníček, ono se bohužel málokomu poštěstí stát se profesionálním bloggerem. Koníček asi největší ze všech, zabírající spoustu času. Někdo chodí na ryby, někdo se holt fotí na blog. Je to zas něco jiného oproti časopisům, kde o tom, co se vytiskne rozhodnují nadřízení redaktorů, my bloggeři máme  naprostou volnost a o tom, co píšeme, fotíme a zveřejňujeme si rozhodujeme naprosto sami. Každý si tak může najít svojí oblíbenou skupinku bloggerů, kteří jej inspirují nejvíc a neutratit za to ani korunu. To se mi na bloggování líbí asi nejvíc: inspirovat se u jiných lidí s vědomím, že nejsem jediná šílená fotící si každý den (ehm, v mém případě dvakrát za týden) to, co mám zrivna na sobě. Ideální blogger tedy logicky neexistuje, jelikož se každému líbí něco jiného. "

 

abitaboutmyself

http://abitaboutmyself-lollipop.blogspot.com/

Fashion blogger je človek s vlastným štýlom, citom pre módu, s vlastnými názormi a s blogom :D  Fashion blogger sa pozná podľa nezameniteľného štýlu, krásnych topánok a foťáku na pleci. Robí to isté čo ostatní (nie fashion bloggery) chodí do školy, do práce, číta, píše, JE (áno aj fashion bloggerky jedia!), spí, venčí psa, učí sa, robí/nerobí skúšky, pije, pije alkohol, smeje sa, tancuje ... len do toho celého začarovaného kolobehu zaradí aj fotenie, obliekanie, prezliekanie, česanie, státie, pózovanie a sledovanie ostatných fashion blogov. Fashion blogger má rád oblečenie, veľa veľa oblečenia, miluje topánky, kabelky, kávu, dobrú hudbu, knihy, filmy, mačky, H&M, pastelové laky, zapletené vrkoče, makronky a ponožky v sandáloch. Cez deň robí všetko to, čo by robil, keby blog nemal. Ale, keďže ho má, tak na blog myslí, premýšľa nad ním, vymýšľa príspevky, kombinuje outfity, vyrába diy, prezerá editoriály, všakovaké posty a ak je vonku pekne a jeho dvorný fotograf má práve čas, tak sa fotí. Fashion blogger by chcel raz byť hlavne NIEČÍM. S najväčšou pravdepodobnosťou by sa to NIEČO malo týkať módy a mal by byť od teraz až na večné veky krásny, spokojný, plný nápadov a šťastný.

 

posh-pash

http://www.posh-pash.blogspot.com/

Fashion blogging nabízí mnoho nových zážitků, občas přinese i nějakou tu výhodu. Blogguji dobrovolně a beru to jako jeden ze svých koníčků. Miluji pocit když vidím kolem sebe krásné věci a sdílím ten samý pocit s ostatními. Samozřejmě mě baví sledovat současné módní trendy, experimentuji s kousky oblečení, pokouším se kombinovat barvy, objevuji stále nové osobnosti a nebojím se reakcí ostatních. Naopak ráda uvítám jejich připomínky. Oblékám se dle mé povahy, míry odvážnosti, ročního období, zda jdu na společenskou akci či s přáteli do parku. Snažím se se zúčastňovat různých akcí, o kterých v brzké době napíšu, aby lidé věděli co se zrovna děje, kam doporučuji zajít. Své názory vkládám do textů s fotografiemi a pokud nejsem časově omezená, tak i do videí. Nechci, aby čtenáři kopírovali můj styl, ale aby našli ten svůj, protože se každý odlišujeme. To samé je i s názory. Blogger chodí do školy, na nákupy, pohybuje se běžně po ulici, jezdí veřejnou dopravou, zajde čas od času do společnosti a večer se věnuje čtenářům a své zrealizované nápady píše do článků. Podle mě se lehce poznat moc nedá, příčinou je neustále rostoucí počet blogů v poslední době. Věřím, že mi bloggování může v budoucnu pomoct s hledáním práce. Přece nechceme dělat to, co nás nebaví! Chtěla bych nejradši pracovat v módní brandži, v masových médiích a pokud mi to nevyjde, tak něco s psychologií nebo překladatelstvím.

 

the voile

http://thevoile.blogspot.com/

Fashion blogger je někdo, kdo má rád estetično. Kdo přemýšlí nad tím co si ráno bere na sebe a co mají na sobě lidé okolo něho. Zajímá se o módu, ale nemusí být její obětí. Chce vyvíjet sám sebe, protože šaty dělají člověka. Chce poznat lidi s podobnými zájmy a možná odlišnými názory. Fashion blogger je někdo, kdo má styl. Styl, který ho provází jeho každodenním životem - ať už je dotyčný student, módní stylista nebo maminka na mateřské. Má styl, s kterým se lidé rodí. Proto je každý odlišný. Fashion blogger je někdo, kdo chce vidět svět z té hezčí stránky.

 

suziestyle 1

http://suziestyle.blogspot.com/

Je v nás trochu exibicionismu a potřeby být vidět. Všichni toužíme být originální a jedineční, ale je to dřina a tak nám to někdy jde více a někdy méně. Móda nás baví a tak s různou mírou talentu a vkusu prezentujeme své fotografie a nápady na internetu a doufáme, že právě my oslovíme co nejvíce čtenářů a dočkáme se úspěchu. Někteří jsou u toho vážní a blog je alfou a omegou jejich bytí, jiní do toho vkládají nadhled a pohodu. V zásadě je za tím vším ale spousta úsilí, času a přemýšlení a tak je to někdy víc práce než zábava.

Podle mě blogery spojuje především ta láska k módě. Jinak je to jako v životě. Někdo je takový, jiný makový. Ve vzduchu je spousta sympatií a nesympatií, přátelství, závisti a soupeření. Občas vznikají kamarádství, občas příjdou bouře anonymních komentářů, ale je to svět, ve kterém dominují ženy, a tak to k tomu asi patří. Být bloger je řehole. Občas máte chuť toho všeho nechat, ale pak si vzpomenete na své čtenáře čtenáře a příležitosti, které to přináší, a jedete dál...

 

 

Která odpověď je nejvýstižnější? Vyjádřete se svým komentářem.

 

 

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


25 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat

 • Je pravda, že mnoho zajímavých a originálních nápadů proniká do Česka nejsnázeji právě prostřednictvím fashion blogů. To je bezesporu pravda a za to jim patří velký dík. Například i mnoho mužů se v dnešní době vůbec nemusí stydět za to, že je zajímá móda. Dneska to není nic zženštilého, což je taky super.
  Ale mnoho fashion blogerů jsou jenom obyčejné kopírky. A co že najdeme na jejich blozích? To perfektně shrnul Víťa z http://www.czechfashionisto.com/. I proto ho tak rád čtu :-)

    0   0 Nahlásit X Odpovědět
 • Je pravda, že mnoho zajímavých a originálních nápadů proniká do Česka nejsnázeji právě prostřednictvím fashion blogů. To je bezesporu pravda a za to jim patří velký dík. Například i mnoho mužů se v dnešní době vůbec nemusí stydět za to, že je zajímá móda. Dneska to není nic zženštilého, což je taky super.
  Ale mnoho fashion blogerů jsou jenom obyčejné kopírky. A co že najdeme na jejich blozích? To perfektně shrnul Víťa z http://www.czechfashionisto.com/. I proto ho tak rád čtu :-)

    0   0 Nahlásit X Odpovědět
 • Možná se mohou zdát jako parta bláznů, ale ve skutečnosti jsou to oni, kdo pomáhají přivážet zahraniční trendy do naší módy, objevují nové cesty, kombinují zdánlivě nekombinovatelné a statečně dokazují, že v podstatě vše je možné a omezený je jen člověk ve svých konvencích... Navíc pomáhají objevovat nové talenty, fotografy, designery a otevírají jim dveře do světa… Možná to zní hloupě, ale je to tak a jsem jim za to vděčná, Andrea, Fotoprome.cz

    0   0 Nahlásit X Odpovědět
 • Souhlasím, světu módy dominují ženy, i když jde vidět, že i čeští mužové urazili dlouhou cestu za posledních 20 let. Západní trendy k nám pronikají hlavně díky nadnárodním řetězcům a tak si móda najde cestu i k nejednomu mužskému srdci. Dalším fenoménem je, podle mě, dostupnost fotoaparátů a fotit není dnes nic tak složitého jako dříve. Sama fotím mladé kluky z Ostravy, kteří se chtějí prezentovat profi fotkou s bezva stylingem... Rozhodně dobrý článek!

    0   0 Nahlásit X Odpovědět
 • HAHAHAHAHAHA! Vítězslav je ideálem všech fashion bloggerů! Takhle už jsem se dluho nezasmála. Jdu si natočit vodu z kohoutku, když už nemám přístup k slivovici.

    0   0 Nahlásit X Odpovědět
 • Fashion blogger ve velké většině postrádá vkus a soudnost... ;-)

    0   0 Nahlásit X Odpovědět
 • Dania. Svými chytře vypointovanými články dokazuje, že zájem o estetično a celkově pěkný vzhled není doménou povrchních pipin, ale i lidí, kteří mají co sdělit. Víc takových blogerek! Sympatická je i Beátina odpověď, ta holka je hrozně mile střelená. :-)

    0   0 Nahlásit X Odpovědět
 • Velice sympatický je mi názor Danii, právě proto, že bezhlavě pojem "fashion bloggerství" nespojuje jen a právě s textiliemi, ale zasazuje ho do kontextu celé osobnosti takzvaného bloggera.

    0   0 Nahlásit X Odpovědět
 • Fashion blogger, fashion blogging... nepřijde vám to nějaké divné? Ono se to asi česky nedá pojmenovat, ale víc jak desetkrát napsané v jednom článku je to hrozné. =(

    0   0 Nahlásit X Odpovědět
 • Jéé, ať si proboha dělá každý co chce, je tak jednoduché neklikat na stránky blogerů. Taky nejsem zastánce Starbucks (mnohem víc mi chutná Nespresso), HM opravdu nedělá dle mého názoru kvalitní věci (rozjeté švy, nitě všude, po vyprání mění barvu, žmolkovatí). Ale vemte to tak, kdyby mi bylo dvacet, budu ráda, že se dostanu do showroomu, dostanu něco zadarmo a najím se .-))). Je mi 32 a už si vybírám kde se najím, co kvalitního si koupím .-)))

    0   0 Nahlásit X Odpovědět
 • Některé z nich mám ráda, některé nemusím, ale opravdu mi přijde, že se u nás fashion bloggerství hodnotí pozvánkou do showroomu a tím, co se líbí většině. U většiny žádná originalita, pro mě jsou stálou jedničkou Sandra, Adéla, Vítek, Agnes, Paulína, Véčko, Nika. Nechci křivdit ostatním, ale je fakt skupina bloggerů, kteří NEUSTÁLE píšou jen o HM, Starbucks, Elle a všech těch značkách, které je osloví na spolupráci.. :(

    0   0 Nahlásit X Odpovědět
 • nieje to o tom že musi milovať presne: H&M, pastelové laky, zapletené vrkoče, makronky a ponožky v sandáloch..

    0   0 Nahlásit X Odpovědět
 • Mne to pride ako keby pisali, ze ich sa to netyka, oni fashion bloggeri nie su :) A pri tom su presne to o com pisu - ochkaju nad H&M showroomom, makronkami, starbucks a ja neviem cim...

    0   0 Nahlásit X Odpovědět
 • Czechfashionisto píše: Správný fashion blogger pije POUZE Starbucks. :))))))))

    0   0 Nahlásit X Odpovědět
 • Mne se ty jejich definice libi :). Kazdy to dela trochu jinak, spolecnou maji modu, a to je zaklad. Maji muj obdiv, kde nekteri uz jsou...
  Mery - betterfeel.cz

    0   0 Nahlásit X Odpovědět
 • Čím vyzdvihují? Nedělají nic špatného, to co dělají dělají ve svém volném čase, alespoň něco dělají, lepší než prudiči, kteří krom prudění dělají ho***...

    0   0 Nahlásit X Odpovědět
 • Už mám fashion blogerů plné zuby, jak je pořád všichni vyzvihují :/

    0   0 Nahlásit X Odpovědět
 • 4 z nich zmínili makronky, makaronky, macarons, nebo jak se to jmenuje, ale o tom to neni...

    0   0 Nahlásit X Odpovědět
 • myslím, že každý z nich má tak trochu pravdu. Ať se to ostatním líbí, nebo ne. Prostě to tak je :)

    0   0 Nahlásit X Odpovědět
 • Všechny odpovědi jsou stejné, jen si tam každý přidává co má rád on a co rád nemá:)

    0   0 Nahlásit X Odpovědět

Čti dál

TOPlist