autor:

Christina Smith - Londýnská módní fotografie

kategorie:
Interview
publikováno:
počet komentářů:
0
Christina Smith - Londýnská módní fotografie

Představujeme vám další zářivou naději módní fotografie, mladou angličanku Christinu Smith. Původně ze Surrey v jižní Anglii, Christina se přistěhovala do Londýna před 5-ti lety. Její práce byly otištěny v magazínech jako Nylon, Oyster a další. Během let v Londýně získala její práce osobitý styl i uznání. V exkluzivním rozhovoru nám Christina prozradila spoustu zajímavých informací ze svého života, a poskytla nám své nejnovější fotografie!

christina smith 001

 

Christino, prozraď nám, jak jsi začínala svou kariéru v Londýně?

Moje první práce jako fotografky byla fotografování hudebních skupin během koncertů. Když mi ale můj nejlepší kamarád Paul Joyce, skvělý stylista, nabídl spolupráci na novém hudebně módním magazínu, byla to skvělá příležitost jak přejít od hudby k módě. Jako první práci jsme nastylingovali a fotili zpěváka kapely v zákulisí, a následně vyfotili i koncert. Také jsem si vytvářela své portfolio tak, že jsem dělala jedno testovací focení za druhým. Poté jsem mohla kontaktovat magazíny, aby otiskly mou práci nebo mě najaly na své editorialy. Samozřejmě jsem mezitím asistovala i u dalších profesionálních fotografů.

 

Inspirují tě i ostatní fotografové?

Jasně, ostatní fotografové mě nutí neustále zlepšovat mou práci a jsou mi velkou inspirací. Mezi ty, kteří na mě mají největší vliv, počítám Sarah Moon, Paolo Roversi, Sally Mann a Giocomo Brunelli.

 

Jaké to je, žít v tak kreativním a kosmopolitním městě, jako je Londýn?

Žít a pracovat tady je skvělé, je tu tolik příležitostí! Miluji všechny ty galerie a parky, a taky to, že je tu vždycky něco nového k objevení.

 

Když už mluvíme o zajímavých místech, kam v Londýně chodíš nejraději?

Jedno z mých nejoblíbenějších míst je the Photographers´Gallery, kde mají vždycky nejlepší díla a pracují tam ti nejpřátelštější lidé. Také je tu skvělá nová Wayward Gallery, blízko Vyner Street. Tam chodím nejraději vždy ve čtvrtek večer, kdy jsou vernisáže. Budu tam mít i svou první sólovou výstavu od 7.října! Každý první čtvrtek v měsíci jsou tu také nové výstavy v deseti dalších galeriích na této ulici. Další místo které si opravdu užívám, je MACHINE-A, butik prodávající nové designéry jako Manuelu Dack. Je skvělé žít blízko východního Londýna, kde to žije v noci. Na druhou stranu ráda zmizím i do Richmond Parku nebo na Hampstead Heath.

 

linda bohacova 001

 

Kajsa & Imogen

make-up - Anna inglishall styling - Christina Smith

 

christina smith 001

christina smith 002

christina smith 003

christina smith 004

christina smith 005

christina smith 006

christina smith 007

christina smith 008

christina smith 009

christina smith 010

 

 

Christina Smith - výběr z módní fotografie a fashion editorialů

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál

 • An Le: fotografie hl

  An Le: fotografie

  Mladý fotograf An Le se k focení dostal tak jako většina jeho kolegů - jako slepé kuře k zrnu. Původem z Vietnamu, ale momentálně žijící v New Yorku, nám ukazuje tak trochu odvrácenou stranu měsíce. Jeho snímky jsou dramatické, temné a provokativní.

 • Antonella Arismendi hl

  Antonella Arismendi: fotografie

  Mladá argentinská fotografka Antonella Arismendi, která vyrůstala v 80-tých letech s Barbie, Twin Peaks a duchem Pedra Roatu. Zeptali jsem se Antonelly na 3 otázky ohledně její tvorby.

 • Brad Ogbonna: fotografie hl

  Brad Ogbonna: fotografie

  Brad Ogbonna na své webové stránce tvrdí, že je milý chlapík. Toto je věc, která se mi nepodařila zjistit. Tedy ne v dostatečné míře, abych to mohla potvrdit. Každopádně špatný také není... a fotograf už vůbec ne.

 • Christian Hough hl

  Christian Hough: fotografie

  K práci i k umění třeba přistupovat kriticky, to jistě ví i britský fotograf Christian Hough. A a jak se vyjádřil, práce většinou opravdu není zábava, i když se člověk živí jako módní fotograf.

 • Felix Krüger: fotografie hl

  Felix Krüger: fotografie

  Německý fotograf Felix Krüger prošel několika povoláními, než se rozhodl zakotvit u módní fotografie. Asi i pro něj platilo to, co platí pro všechny. Být ve správný čas na správném místě.

 • James Mountford: fotografie hl

  James Mountford: fotografie

  Spolupráce s ELLE, Vogue, Dazed & Confused, i-D, Playboy, s módními ikonami současnosti jako Agyness Deyn a Chloë Sevigny a mnoho dalšími nasvědčuje tomu, že máme co do činění se zkušeným fotografem.

 • Luc Braquet: fotografie hl

  Luc Braquet: fotografie

  Nejen móda se vrací, ale i technologie. Dokonce i v dnešním moderním, digitálním světě se najdou lidé, kteří stále věří v sílu klasického filmu. Mezi ně patří i Luc Braquet, mladý Francouz...

 • Marie Hochhaus: fotografie hl

  Marie Hochhaus: fotografie

  Mimo realitu by nás chtěla zlákat mladá německá fotografka Marie Hochhaus. Její snové a lehce mystické fotografie jsou únikem ze všednosti každodenního života. Mariiny odpovědi jsou krátké, jasné, recept na hubnutí zaručený a ověřený.

 • Mark Rabadán: fotografie hl

  Mark Rabadán: fotografie

  Barcelonu si každý z nás spojuje s něčím jiným. Ať už je to Gaudí, Miró, Orwell a jeho Hold Katalánsku, nebo Vicky a Christina. Z Barcelony pochází i nadějný fotograf Mark Rabadán. Na fotografii přesedlal z designu a zjevně se mu daří.