autor:

Účesy 2014: Zaplétané copy, vlnité vlasy a culíky

kategorie:
Hairstyling - vlasy a účesy
publikováno:
počet komentářů:
0
Účesy 2014: Zaplétané copy, vlnité vlasy a culíky

Pokud si lámete hlavu nad tím, co ještě nového se svými vlasy vymyslet, co změnit a co zkusit, mohl by pomoci následující text a fotografie, které stručně shrnují to, co se událo na módních přehlídkách podzim/zima 2014 a hlavně v zákulicí před jejich začátkem rukama kadeřníků a hair stylistů.

 

1. Off-Duty Ballerina (Baletní drdůlek)

Baletní drdůlek byl inspirací pro přehlídky Diane von Furstenberg, Prada, Altuzarra nebo Erdem a tak není divu, že z elegantního a jednoduchého účesu je podzimní trend. Diane von Furstenberg si vyžádala baletní drdůlek, ale spíše takový, který si tanečnice sama trochu ledabyle a bez zrcadla udělá při tréninku nebo při zkouškách na představení. Výsledek musí splňovat hlavní kritérium a to, aby vlasy nepadaly do obličeje.

Na přehlídkách ho kadeřníci tvořili tak, že na vlasy modelek nejdříve použili suchý šampon, poté udělali pevný culík, vlasy obtočili do drdůlku a pomocí vlásenek upevnili. Pokud nějaké pramínky vlasů vykukují nevadí, spíše naopak - pro výsledný ledabylý efekt je to přímo žádoucí.

 

off-duty

Off duty 2

 

 

2. Braids and Twists (Copy ve všech podobách)

Zaplétat vlasy můžete s nadsázkou téměř kdekoli. Po straně, klasicky, odshora dolů, kolem hlavy, jako čelenku nebo netroškařit a udělat si jich rovnou více. Výhodou je, že cokoli zapleteného drží vlasy z obličeje a se suchým šamponem, šikovnýma rukama a trochou cviku můžete docílit zároveň atraktivity, praktičnosti a pohodlí. Na malou inspiraci se můžete podívat na následujících fotografiích z přehlídek podzim/zima 2014.

 

 

3. Center Stage (Pěšinka uprostřed)

Na přehlídkách značek Balmain, Chanel i Balenciaga měly modelky učesanou perfektní pěšinku uprostřed hlavy, což nesluší každému typu obličeje, ale pokud jste doteď preferovaly některou ze stran, můžete nenásilně vyzkoušet tuhle malou změnu. Co udělat se zbylou délkou vlasů? Můžete je sepnout do nízko posazeného culíku nebo copu, nechat rozpuštěné nebo do ledabylého drdůlku, o kterém jsme se zmiňovali výše.

 

 

4. Gym Sleek (Vlasy, které vypadají jako kdybyste právě docvičili/doběhli/dotrénovali)

Na módních přehlídkách Marca Jacobse, Alexandera Wanga, 3.1. Phillipa Lima, značky Lanvin nebo Thakoon se objevil trend "vlasů po tréninku". Ty totiž vypadají, jako byste právě doběhli 10 km, cvičili hodinu v posilovně nebo trénovali na triatlon, což znamená vlhké nagelované kořínky a zbytek vlasů přirozený, suchý.

U tohoto trendu je však velmi tenká hranice mezi tím, kdy vlasy vypadají tak jako u modelek na následujících fotografiích a tím, kdy vypadají jako mastné, takže rozhodně doporučujeme si postup vyzkoušet nejdříve v klidu doma a když se zadaří a budete s výsledkem spokojeny, vytvořit si ho i na páteční (středeční, sobotní...) večírek.

 

Gym

 

4. Ponytails Rule (Nízko i vysoko posazené culíky)

Culík rozhodně není nudnou variantou úpravy účesu a jako důkaz předkládáme fotografie z přehlídek podzim/zima 2014. Pro modelky ho zvolila taková jména jako Chanel (s mnoha ozdobami, viz. fotka s Carou Delevingne), Fendi, Ralph Lauren, Jonathan Saunders nebo Derek Lam.

 

culík 1

Pony Tail

Culík 22

 

5. The New Wave (Velké měkké vlny)

Velké měkké vlny nikdy nevyjdou z módy a podle toho se řídili i kadeřníci na přehlídkách Burberry, Chloé, Isabel Marant, Gucci nebo Rochas, kde modelkám pomocí velkých natáček a fénu tvořili více či méně přirozené vlny.

 

Big Waves

 

6. Side Effects (Pěšinka na straně)

Pěšinka zčesaná na stranu je variantou pro ty z nás, které ji celý život nosí uprostřed a jakmile není perfektně uprostřed, znervózníme :) Vlasy sepnuté v nízko posazeném culíku na opačné straně než je pěšinka pak dovolují vystavit na odiv výrazné náušnice a skvěle se tak prodlouží i krk.

 

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál