autor:

Ilustrované účesy: Styling podle Gibson Girl

kategorie:
Hairstyling - vlasy a účesy
publikováno:
počet komentářů:
0
Ilustrované účesy: Styling podle Gibson Girl

Gibson Girl 1

Charles Dana Gibson: vyčesaný drdol, takzvaná "Gibson Girl”

 

Současný vlasový styling? Není to jen tak jak by se mohlo na první pohled zdát, a co dokonce, americký ilustrátor a grafik Charles Dana Gibson ovlivnil to, jak účesy vypadaly od dvacátého století až do dneška.

Ilustrace účesů Charles Dana Gibsona uchvátily společnost už v ranných letech dvacátého století, a jinak tomu není ani dnes. Ikonická stylizace americké nezávislé ženy z přelomu 19-20-tého století s útlým pasem, velkými prsy a účesem, který by i váš oblíbený kadeřník vytvářel hodiny- to jsou charakteristické znaky jeho ilustrací. Takzvaná "Gibson Girl” s vyčesanými vlasy na temeni hlavy, se stala velmi populární a byla především reakcí na účesy z viktoriánské éry (Královna Viktorie se udržela na britském trůně od roku 1837 až do své smrti v roce 1901), kdy se nosily sošné paruky a make-up, který místo aby lichotil, spíše vytvářel z žen voskové figuríny. Vlasy svázané do drdolu odkryly celou tvář a tím potlačily ženské rysy, do té doby skrývané hustými kadeřemi paruk. Stylingová revoluce nastartovala odklon od tehdejších konzervativních módních trendů k modernější vizáži.

 

Charles Dana Gibson

ilustarce, které změnily dámské účesy v moderní době

 

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál