autor:

Worn Choice - Co si nenechat ujít na Prague Fashion Weekendu 2012?

kategorie:
Fashion-Week
publikováno:
počet komentářů:
0
Worn Choice - Co si nenechat ujít na Prague Fashion Weekendu 2012?

Prague Fashion Weekend 2012 se nezadržitelně blíží. Tato ojedinělá česká akce, která chce spojit autory, veřejnost i nákupčí, vypukne už během několika málo dní. My jsme se rozhodli, že vám doporučíme to nejlepší, co byste si zaručeně neměli nechat ujít, ať už se jedná o naše osobní tipy na oblíbené návrháře, či poutavý a ojedinělý doprovodný program, do kterého se můžete zapojit i vy. A také už brzy rozdáme pár lístků...

sediva-cara

Návrháři a jejich přehlídky

La Formela

Tuto rozvernou trojici jsme vám představili už v rozhovoru. Antonín, Katka a Mirka představí v rámci PFW 2012 novou kolekci s názvem Good News From East Place, která vás zaručeně dostane. Bude totiž zcela jiná, než všechny předchozí - na mole vypukne exploze barev a vzorů. "Kolekce transformuje a evokuje ojedinělý způsob života a myšlení lidí z "říše středu". Klíčovou inspirací pro novou řadu byly obrazy čínského malíře Zou Fana. Lehkost a souhra barev vpitá do nadpřirozených hrdinů zavání vzpomínkou na pestrý svět dítěte. Variabilita potisků a oděvů stvořila ženu z říše vzpomínek a zapomenutých zážítků," komentuje svůj nejnovější počin návrhářské Trio.

Společně s La Formelou se v bílém fashion stanu předvede i Ivana Kaňovská, která se ve své nové řadě zaměřila na pokrývky hlavy. Všichni zmínění návrháři se již jednou na stejném mole setkali. Zajisté se sehrají i tentokrát.

la for 1

foto: Jan Grombiřík

Jakub Polanka

Známý návrhář českému publiku ukáže kolekci na jaro/léto 2012. Co jiného dodat, než že vítáme Jakuba v Praze a těšíme se, že i ve své rodné zemi bude nadále tak úspěšný. A nebo lépe - stále úspěšnější.

jakub 2

 

Petra Balvínová

Kolekce na podzim a zimu 2012 Petry Balvínové je jiná než všechny předchozí. Minimálně upoutala mnohem více pozornosti. Ať už to je barevností (zářivá růžová i žlutá na sebe strhnou dostatek pozornosti) či použitými materiály, jako jsou krajka a kožešina, jedno je jisté - Petra Balvínová stoupá na vrchol módního nebe. Její velmi elegantní kolekce je totiž jako stvořená pro každou ženu. Není přehnaně extravagantní ani příliš šedá. Nechybí ji ani příjemný balanc mezi hravostí a vážností. Kolekce nabízí škálu různých střihových řešení základních druhů oděvů, součástí jsou trika, kožíšky, kalhoty, halenky, sukně i šaty. Petra Balvínová tak vnáší do zatuchlého českého oděvního vzduchu něco, co je sice extrémně nositelné, avšak i nebývalé.

pavlina 2

 

START_UP

Účastníky soutěže START_UP vám představujeme už delší dobu. Všech 12 zúčastněných dostalo za úkol vytvořit kolekce na téma Válka barev. Na třicet minut tak zapomeňte na módní černou, barvy budou bojovat a určitě nepůjde o duhový mišmaš. Čeští mladí designéři zavedou nové pravidlo "Colour is the new black".

S dvanácti mladými návrháři se na mole spojí i designérka Viktoria Vittori, která se se svou velmi interesantní kolekcí objevila už minulý rok na fashion weeku v rámci Designbloku.

marcel 2

 

Návštěva z Berlína

Pokud jste se pozorně podívali na program, mohl vás zaujmout název k jedné z přehlídek. Tým Prague Fashion Weekendu pozval do Prahy i jednoho začínajícího návrháře z Berlína. Je jím Marcel Ostertag. Tento Němec studoval v Londýně na akademii Central Saint Martins, v rámci studií měl ojedinělou příležitost pracovat pro Burberry, Paula Smithe či Dunhill. Jeho hlavní mota jsou jedinečnost a čistota, prioritní jsou pro něj komfort a kvalita. K úspěchu ho vede disciplína, která se v dnešním světě příliž často nevidí.

marcel 1

sediva-cara

Doprovodné programy

Fashion talks

Módní hovory nás čekají 13. a 14. září. První termín bude mít pod taktovkou zástupce společnosti ISA SPA Giorgio Ballerini. Od 14 hodin si s ním budete moci promluvit v hotelu Augustine Rocco Forte o jeho firmě vyrábějící a distribující textilní doplňky, mezi nimiž jsou i předměty módního domu Louis Vuitton - zejména ty z limitovaných edic. Podobně korporace ISA SPA spolupracuje i se značkou Fendi, Chanel, Dior, Cavalli, Gucci, Kenzo, Marc Jacobs a mnoha dalšími...

V druhém termínu, tedy 14. září, se Fashion talk přemístí do bílého stanu na Hradčanské náměstí. Opět se začíná ve 14 hodin, tentokrát s historičkou Helenou Jarošovou, která se zabývá tělem, módou a dalšími oblastmi životní kultury. Můžete se spolu s ní pokusit najít odpovědi na veškeré otázky, které vám vyvstanou na mysli, když se řekne "česká móda posledních sta let".

sediva-cara

Doprovodný program v Salmovském paláci

Když se šaty projdou po mole, měly by se dát ihned koupit. A tento účel jim pomůže splnit Fashion Showroom v Salmovském paláci, který bude otevřený těm, kteří skutečně potřebují obnovit svůj šatník, ale i zvědavcům, kteří si budou chtít vlastnoručně osahat práci českých návrhářů. Účast už přislíbily například Kateřina Geislerová, Miroslava Vokounová, Eva Brzáková, Zdenka Imreczeová či Zuzana Kubíčková.

V Salmovském paláci na vás čeká i dávka výtvarného umění. Tedy spojeného s módou, jak jinak. Tím se můžete kochat na výstavě projektu fotografa Jana Grombiříka s návrháři Jindrou Jansovou a Antonínem Šimonem. Inspirací jim byla osobnost Jany Knauerové a stavba White Gallery v Osíku. Vznikly fotografie, které se zabývají osobou v prostoru, koexistencí s prostorem a strohostí. Jana Knauerová jako modelka zastává roli ikony své doby, místa a času.

Nová média nejsou zastoupena jen víceméně módní fotografií, ale i videem. K vidění bude pár krátkých fashion filmů. My se těšíme zejména Tři karty Zuzany Kubíčkové, které má na svědomí skupina Cineaste v čele s jedinečným módním režisérem Jakubem Jahnem. Necháme se překvapit, jak zapůsobí film Daniela Pietrucha, vytvořený pro značku Jewelry of My Childhood Zofie Angelic.

sediva-cara

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál