autor:

Raf Simons pro Dior S/S 2013 - nová éra značky Dior pokračuje

kategorie:
Fashion-Week
publikováno:
počet komentářů:
0
Raf Simons pro Dior S/S 2013 - nová éra značky Dior pokračuje

Raf Simons stále nabízí vystřízlivění ze stavů vyvolaných kontroverzním a přeplácaným Johnem Gallianem. Nová kolekce na jaro a léto 2013, před několika málo dny prezentovaná na Fashion weeku v Paříži, je velmi střídmá. Pro někoho až moc.

Po vychválené Couture, kde byly více znát minimalistické prvky Rafovi vnuknuté při práci pro dům Jil Sander, se Simons držel na stejné linii. Kostýmky pro Diora tolik typické byly v kolekci hojně zastoupeny a střídajíce se s asymetrickými "pokusy", organzovými výbuchy i finálními pytlovitými sukněmi.

V Simonsových prostých střizích se objevují i zářící prvky a aplikace, které dodávají minimalismu jistý moment poutavého překvapení. Řada věcí odkazuje na éru samotného slavného Christiana Diora - ať už zmíněné organzové šaty z mnoha vrstev modelujících siluetu přesípacích hodin, či velkoplošné květinové potisky.

"Chtěl jsem, aby má kolekce byla o sexu, svobodě, pohybu a minimalismu," vyjádřil se ke svému novému dítěti sám Raf Simons. Vskutku se mu to povedlo. Ovšem, jak už jsem psala, je to veliké vystřízlivění a je možné, že někteří pozorovatelné z něho mohou mít silnou kocovinu. Jednoduchý Dior je po Gallianově éře něco téměř nepředstavitelného. Nezbývá než věřit, že si publikum postupně zvykne a dokáže ocenit tento velkolepý přínos starému módnímu domu.

 

Dior S/S 2013

 

 

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál