autor:

Paris fashion week podzim/zima 2012-2013

kategorie:
Fashion-Week
publikováno:
počet komentářů:
0
Paris fashion week podzim/zima 2012-2013

Paris fashion week podzim/zima 2012-2013 hl

Poslední z řady fashion weeků se konal v Paříži a přinesl nekonečně mnoho zajímavých kolekcí. Jen některé z nich však mohou být ty nejlepší. Pro mě to jsou nové řady od Anne Valérie Hash, Balenciagy, Alexandera McQueena, Chloé, Mugler a Valentina. A co pro vás?

sediva-cara

Anne Valérie Hash

Paris fashion week

Fanoušci návrhářky Anne Valérie Hash jsou zvyklí na variace kostýmků v pánském stylu a zároveň elegantní ženské šaty. Různé obdoby typických oděvů jsou tentokrát zhotoveny z lesklých i matných materiálů tmavých barev. Řada obsahuje extravagantní i jednoduché modely, oboje snadno zapadne do každého šatníku. V kolekci je přítomný i colour blocking, tentokrát se jedná o šikmý panel jiného odstínu základní barvy daného kusu oděvu, ve většině případů umístěný na ramenou.

sediva-cara

Balenciaga

Paris fashion week

Nová kolekce značky Balenciaga má stejné kvality jako ty z předchozích sezón. Současnost, dobré zpracování a kvalitní materiály. Jsou v ní čerstvé prvky a potom takové, které jste už někde viděli, ale ve verzi od Nicolase Ghesquiera získávají nový rozměr. Jsou jimi například lemy sukní, viděné už v září na přehlídce Givenchy pro jaro/léto 2012, avšak u Balenciagy z materiálů a barev odlišných od zbytku výrobku. Žádnou novinkou není ani kombinace transparentního textilu s jiným, tvrdým a neprůhledným, přesto užití tohoto módního klišé nikoho nepohorší. Řada má být určena pro pracující ženu, má být nositelná v běžný den. Tomu odpovídají looky sestávající se z pletených roláků a rozšířených sukní. Futurističtější kusy s velkými hranatými rameny a rovnou konstrukcí nejsou primární volbou do běžné kanceláře, to však samozřejmě nevylučuje jejich nošení. Podobně jako řada dalších návrhářů, Ghesquiere prezentoval svrchní oděvy zesměšňující svým potiskem svět seriózní módy. Vesmírné motivy společně s krátkými slogany se nemusí líbit každému, ale určitě ozvláštnily celou prezentaci.

sediva-cara

Alexander McQueen

Paris fashion week

Práci Sarah Burton jsem nikdy nechválila. Pokaždé jsem jí vyčinila za to, že se v kolekcích nijak neprojevuje určitý posun, všechny přehlídky mají stejné téma a pokud se už Sarah snaží přidat nějaké prvky, jde to do romantiky a ne do klasické mcqueenovské drsnosti. Ovšem při sledování této kolekce jsem pochopila, že Sarah se o ten posun nijak vehementně nesnaží. Rozvíjí dál téma poslední kolekce Leeho, nečerpá z jeho dřívějších idejí. Bílé kabáty s nabíranými sukněmi a kožešinami, pudrové barvy, hlavně vše přehánět, dělat maximální objemy… Jsou to nekonečné variace na to, jak se Sarah snaží uchovat filosofii Leeho McQueena. Otázkou však stále a pořád zůstává – je to tak správné?

sediva-cara

Chloé

Paris fashion week

Kolekce od Chloé na podzim a zimu 2012 je nositelná. Tím dobrým způsobem. Obsahuje víceméně základní kusy šatníku, jako jsou bundy, halenky, kalhoty či šaty, vše hodící se pro každou příležitost. V každém pádě, i když se jedná o na první pohled jednoduché oděvy, každý z nich je nějakým způsobem ozvláštněný - vzorem, texturou materiálu, malými vypracovanými detaily, velkými kapsami nebo zajímavými límci. Kolekce od Chloé na podzim a zimu 2012 je nositelná. A jedinečná.

sediva-cara

Mugler

Paris fashion week

Nicola Formichetti, kreativní ředitel značky Mugler, opět jednou ukázal, co v něm je. Jen málo návrhářů takových avantgardních kreací mě donutí si položit otázku „jak by se tohle dalo použít přes den?“. Došla jsem k názoru, že dalo, tedy kromě latexových kostýmků. Černé, bílé, červené a jedny žluté šaty jsou sice extravagantní, ale kdo dnes není zvyklý na velká ramena, natužené objemy a průhledné materiály. Móda se posunuje do extrémů. Na tom přece není nic špatného.

sediva-cara

Valentino

Paris fashion week

Elegantní, jednoduché, slušivé a s dávkou kůže. Takové jsou modely značky Valentino. Podobně jako u Chloé, i Valentino má v kolekci základní kusy s nějakým zajímavým prvkem. Ovšem Valentinova žena je jiná, je mnohem sofistikovanější, vyzrálejší, dramatičtější a tajemnější. K posledním dvěma vlastnostem nahrává zejména časté použití černé barvy, ale projevují se i v oděvech přírodních odstínů. Kromě zajímavých vzorů, krajky, exkluzivních materiálů a dalších věcí, které jsou v kolekci takového módního domu předem očekávané, bych upozornila na užití vlnitých krajů, které byly oblíbené minulé léto. Valentino je používá jak na spodním lemu, tak i ve výstřihu. Takové trendy jsou úžasné. K dosažení jejich efektu stačí jen nůžky.

sediva-cara

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál