autor:

Paris fashion week jaro/léto 2012 - část 1.

kategorie:
Fashion-Week
publikováno:
počet komentářů:
0
Paris fashion week jaro/léto 2012 - část 1.

 

Paris fashion week jaro/léto 2012 - část 1. hl

 

Maraton módních událostí představujících kolekce jaro/léto 2012 skončil. Jako poslední se představili módní návrháři v Paříži, a proto je tu první část přehledu těch nejlepších z nich. Pařížský týden módy - (Paris fashion week) probíhal od úterý 27.září do středy 5.října 2011.

sediva-cara

Balenciaga jaro/léto 2012

Paris fashion week

Nicolas Ghesquiere, kreativní ředitel značky Balenciaga, se při vytváření nové kolekce pro Balenciagu díva do minulosti, přítomnosti i budoucnosti. Prolínají se v ní všechny tyto časové linie – inspirace originálními návrhy zakladatele tohoto brandu Cristobala Balenciagy, použití současných moderních střihů a proporcí a zároveň určitý nádech futurismu. Absolutně perfektní jsou hranaté metalické bundy tvořené z barevných bloků, hedvábné halenky s abstraktními vzory a v neposlední řadě mix potisků i použití třásní na šatech.

4 hvezdicky

sediva-cara

Chanel jaro/léto 2012

Paris fashion week

Karl Lagerfeld každou sezónu dokazuje, jak skvěle vede značku Chanel a dokáže skloubit tradiční prvky éry Coco Chanel s během času. Řada je velmi obsáhlá a na výběr je tak snad ze všech typů oděvu. Tvídová lemovaná saka se střídají s pouzdrovými šaty i průhlednými kalhotovými kostýmky. Všudypřítomná bílá barva se dostává do kontrastu s černou i souladu s jemnou modrou, zelenou nebo meruňkovou. Na některých modelech se objevují lineární vzory a struktury, na jiných si Lagerfeld pohrává s řasením a volány. Skutečně je z čeho vybírat.

4 hvezdicky

sediva-cara

Chloé jaro/léto 2012

Paris fashion week

Představení kolekce Chloé pro jaro a léto 2012 bylo premiérou pro novou kreativní ředitelku Claire Waight Keller. Letos nahradila úspěšnou Hannah MacGibbon, a s tím nastaly logické dohady, jakým směrem se bude značka vyvíjet. Claire ovšem vytvořila kolekci, jež všem kritikům potvrdila její schopnosti.  Celkový look působí velmi svěže, volné střihy a bílá barva jsou jako stvořené pro horké letní dny. Se sofistikovanými modely s použitým plisováním a jemnými pruhy se střídají široké kalhoty k bokům s tunikami, jež dávají linii nádech pánského stylu.

3 hvezdicky

sediva-cara

Christian Dior jaro/léto 2012

Paris fashion week

New Look z roku 1947 od Christiana Diora se vrátil v moderní podobě. Celá módní veřejnost tvrdí, že to je přesně to, co tento módní dům v době své největší krize potřebuje. Ano, velmi ženský look, přehnaná elegance, která se dnes na ulicích nevidí, transparentní materiály, které neukazují nic než svojí kvalitu… Za to můžeme děkovat pravé ruce bývalého ředitele Dioru Johna Galliana Billu Gayttenovi. Někomu se kolekce může díky všem těmto zmíněným atributům zdát nudná, ale není to přece jen úžasné, vrátit se na chvíli v čase? Do dob, kdy ženy zdůrazňovaly svůj pas, česaly si drdoly a rty přetíraly rudou rtěnkou?

5 hvezdicek

sediva-cara

Givenchy jaro/léto 2012

Paris fashion week

Nová linie v režii Ricarda Tisciho ničím nepřekvapila. Stále se díváme na neuvěřitelně precizní hru s konstrukcemi, šatům se dá přiřadit označení organicky lineární. To, jak Ricardo pracuje s kulatými lemy a vrstvami, ale přesto zachová velmi jednoduchý vzhled, je úžasné. Kolekce pracuje s kontrastními odstíny, tedy černou a škálou narůžovělé, krémové a bílé. Dobře působí použití kožených šupin, se kterými se můžeme setkat v zimních trendech, či barevných flitrů.

5 hvezdicek

sediva-cara

Lanvin jaro/léto 2012

Paris fashion week

Alber Elbaz ukazuje, jak si představuje strohý minimalismus. Splývavé průsvitné šifony a hedvábí v jemných barvách použité na velmi feminních šatech kontrastují s modely inspirovanými pánskými obleky. Alber si hrál s velkými rameny, průstřihy a ve večerní části své kolekce s našitými drahými kameny. Zajímavou částí kolekce jsou doplňky, ať už páskové boty na jehlách, jednoduchá pevná hranatá psaníčka či blýskavé šperky, například ve tvaru hada, orla či kříže.

4 hvezdicky

sediva-cara

Čtěte také:

New York fashion week, kolekce jaro/léto 2012 - 1.část, 2.část

London fashion week, kolekce jaro/léto 2012

Milan fashion week jaro/léto 2012

sediva-cara

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál