autor:

New York fashion week podzim/zima 2012-2013

kategorie:
Fashion-Week
publikováno:
počet komentářů:
0
New York fashion week podzim/zima 2012-2013

New York fashion week podzim/zima 2012-2013 hl

Uplynulo pět měsíců od našich posledních komentářů k přehlídkám z fashion weeků, a z toho jasně vyplývá, že je čas na nové. Od 9. do 16. února 2012 proběhl módní týden v New Yorku a je tedy prvním, ze kterého vybíráme ty nejlepší a nejzajímavější přehlídky. Do užšího výběru se dostali Preen, Peter Som, Doo.Ri, Helmut Lang, Rodarte a Suno. Souhlasíte?

sediva-cara

Preen F/W 2012

New York fashion week

Značka Preen navazuje pod vedením návrhářského dua Justin Thorton a Thea Bregazzi svojí zimní kolekcí na tu předchozí z léta. Opět využívá dvou dominantních vzorů – kostky a digitalizovaných květin. Barevná škála se však změnila. Bílá sice zůstala, ale celkově řadu charakterizují spíše tmavší odstíny, kostky jsou potom vyvedeny v černobílé kombinaci. Nejzajímavějším momentem kolekce je nový „blocking“. Tentokrát nejde pouze o barvy v blocích, tedy známý „colourblocking“, na oděvech se střídají panely barev a vzorů. Celá řada je velmi ženská a nositelná, součástí jsou topy, šaty, sukně i kalhoty.

sediva-cara

Peter Som F/W 2012

New York fashion week

V nedávném hodnocení lookbooku Pre-fall 2012 od Petera Soma jsem upozorňovala na to, že se o tomto talentu u nás příliš nemluví. Jak moc velká je to chyba, vám potvrdí nová kolekce F/W 2012. Kulatá ramena a zužující se rukávy, to jsou po mém soudu dvě dominanty celé řady. Její část je vyvedena ve sněhově bílé, část potom v neutrálních odstínech, jako je hnědá či černá, poslední část patří i barvě bordó. Některé modely mají zúžený pas, topy s volánem od pasu a úzkým páskem v kombinaci s kolovou sukní mohou připomínat kolekci Dior S/S 2012, tedy návrat k Dior New Look z roku 1947. Některé oděvy zaujmou kromě siluety také použitými materiály. Peter Som se drží nesmrtelného trendu průsvitných textilií, avšak namísto hedvábného šifonu, na přehlídkových molech běžného, používá tvrdší a lesklejší organzu.

sediva-cara

Doo.Ri F/W 2012

New York fashion week

Čínská návrhářka Doo.Ri Chung, prezentující své oděvy pod první částí svého jména, je další designérkou, která si zaslouží více naší pozornosti. Málo jejích kolegů zvučných jmen prokazuje takový um v řasení materiálů. V tomto směru se Doo.Ri řadí vedle Ackermana, Langa či Yamamota. Její nová kolekce se nachází na pomezí ženského a androgynního stylu, volné drapérie nahrávají obojí identitě, což je pro potenciální nositele výhodou i problémem zároveň. Huňaté pleteniny s velkými oky a luxusně vyhlížející kožešiny dávají i i v kontrastu s lehkými materiály – hedvábnými satény a síťovinami – kolekci punc oděvu, použitelného i ve vskutku tuhé zimě.

sediva-cara

Rodarte

New York fashion week

Při prohlížení nové kolekce Rodarte si střídavě říkám „ano“ a „ne“. Nevyžaduje hodnotit ji jako celek, jelikož celek netvoří. Takže jednoduše - černé beranice – ne, „babičkovské“ šaty – ano, sukně střihu mořská panna – ne, dlouhé šaty s volány – ne, otisk dlaní – ano, pruhované kabáty – ano, kostýmky – rozhodně ano, kožené šaty – ne, v podání Rodarte prostě ne.

sediva-cara

Helmut Lang F/W

New York fashion week

Avantgardní móda Helmuta Langa není pro každého. Ale kdo miluje jeho práci, bude milovat i tuto kolekci. Její koncept by se dal jednoduše vystihnout slovy jako „ nesmrtelná kombinace černé a bílé“ a „fenomenální zpracování kůže“. Ať už se jedná o saka, kalhoty, kabáty či topy, vždy máme co do činění s jedinečnými kusy. Jako inspirace pro šatník každé z nás můžou sloužit dva tipy – kožešina použitá dohromady s kůží (něco podobného už letos v zimě předvedla Prada, chlupy však byly mnohem delší a barvy výraznější) a síťované svetry nošené pouze na spodní prádlo. Vedle milovníků kůže potěší kolekce Helmuta Langa příznivce sametu a transparentních materiálů, šifonu či krajky.

sediva-cara

Suno

New York fashion week

Návrháři značky Suno Erin Beatty a Max Osterweis patří k těm, kdo pracují zejména s potisky. Modely z přehlídkového mola jsou potom očividným důkazem, že lze spojit několik typů potisků v jednom outfitu, pokud jsou ovšem kombinovány podle určitých pravidel. Škála variant vzorů kolekce Suno je velmi široká – od malých proužků až po květiny. Líbí se mi zejména šaty, které mají velký potisk, ale zároveň jsou lemovány širokými pruhy černého materiálu, což, alespoň pro mě, představuje harmonii obou výrazných prvků. Erin a Max v kolekci dokazují, že vzory mohou být moderní a chic. Záleží ale také na nositelce, zda je dokáže nosit, aniž by ony nosily ji. S módním maximalismem je třeba zacházet s opatrností.

sediva-cara

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál