autor:

New York fashion week jaro/léto 2012 - část 2.

kategorie:
Fashion-Week
publikováno:
počet komentářů:
1
New York fashion week jaro/léto 2012 - část 2.

 

New York fashion week jaro/léto 2012 - část 2. hl

 

Září je maratonem fashion weeků, kde jsou představovány kolekce jaro/léto 2012. Prohlédněte si druhou část mini série, která představuje nejlepší kolekce z fashion weeku v New Yorku. Kdo neviděl první, může nahlédnout zde.

sediva-cara

Alexander Wang jaro/léto 2012

New York fashion week

Alexander Wang do své kolekce promítá mladého ducha New Yorku. Inspiroval se téměř všemi sporty, které mají co dočinění se dvěma koly, například BMX nebo motocross, což se nezobrazuje jen v modelech, ale i v make-upu a účesech. Kromě propracovaných střihů a různých technologických vychytávek je interesantní i použití síťoviny, zejména v kombinaci s modrým florálním vzorem nebo také na vrchní materiál kapes.

5 hvezdicek

sediva-cara

DKNY a Donna Karan jaro/léto 2012

New York fashion week

Donna Karan při navrhování linie DKNY v podstatě nepřišla s ničím novým, ale přesto její kolekce působí velmi neohraně. Svoji představu, v čem strávit léto ve městě, podala celkem jasně. Základem je hedvábná volná tunika se sukní nebo šortkami. Pro ženy, které mají v oblibě maxi šaty, připravila Karan střih s asymetricky střiženým dolním krajem. Kromě vyloženě letních kousků jsou součástí řady i saka a kalhoty. Zajímavě působí červeno modrý potisk zjednodušeně malovaných květů, ovšem pro mě jsou na kolekci nejpoutavější doplňky. Velké kabelky, úžasné platformy a samozřejmě klobouky, které nechyběly u žádného modelu.

4 hvezdicky

 

Druhá linie, nesoucí jméno návrhářky, tedy Donna Karan, byla značně ovlivněna kulturou Haiti a zvláště jedním z místních umělců, Phillippem Dodarem, jehož malby byly pro Donnu inspirací. Ve většině případů se jí podařilo potisk dobře zpracovat, hlavně u šatů, které přesně obepínají siluetu.

3 hvezdicky

sediva-cara

Diane Von Furstenberg jaro/léto 2012

New York fashion week

Řada od Diane Von Furstenberg nabízí vše. Kalhoty, halenky, šaty, sukně, šortky… a všemu zachovává jednoduchou siluetu. Zábavné jsou variace na pánský oblek s kraťasy nad kolena a rovnými saky, pozornost upoutají i klasické ženské střihy s maximalistickými vzory, které jim vnukují jejich ojedinělost. U Diane vidíme jako už u několikáté designérky v řadě zjednodušené motivy květin.  Celá kolekce je vytvořená ve škále základních barev, sem tam se objevuje pastelový odstín.

3 hvezdicky


sediva-cara

Proenza Schouler jaro/léto 2012

New York fashion week

Designéři Lazaro Hernandez a Jack McCollough tvrdí, že se nápady pro svoji novou řadu hledali v jistém v dnešní době téměř zapomenutém architektonickém směru Googie, který byl hitem v polovině minulého století. Tak jako tento styl, kolekce vychází z futuristických představ, využívá geometrických tvarů, lesklých materiálů a neonů. V kolekci zaujmou asi nejvíce modely s kombinací květinového potisku v tlumenějších odstínech a zmíněnými výraznými barvami

4 hvezdicky

sediva-cara

Marchesa jaro/léto 2012

New York fashion week

Kolekce večerních rób návrhářek Georginy Chapman a Karen Craig působí téměř pohádkově. Jejich inspirace, jak se designérky zmínily v zákulisí přehlídky, pochází z obrazu ruské malířky Ilyi Repin, která na jednom ze svých děl zobrazila výjev z podmořského světa. Siluety šatů a na nich využívaná práce s materiály jsou výsledkem pozorování nákresů vodních živočichů, zejména sasanek. Řada je celá vyvedena v metalických odstínech, které jen napomáhají celkovému dojmu luxusu a jedinečnosti, kterého nositelka šatů Marchesa může dosáhnout.

4 hvezdicky

sediva-cara

Thakoon jaro/léto 2012

New York fashion week

V kolekci značky Thakoon je opět vidět nekonečné množství různých vzorů. Některé vychází z květin a přírodních motivů, jiné jsou ovlivněny různorodými kulturami, což je v letních sezónách ojediněle viděné. Intensita, kterou Thakoon věnuje propracovávání nových potisků je obdivuhodná. Řada obsahuje všechny druhy střihů a druhů oděvu, které si vůbec můžeme představit. Jsou zde mini i maxi délky, upnuté i volné sukně, saka, kabáty, kalhoty i krátké topy.  Všemu dávají ten správný lesk metalické materiály.

5 hvezdicek

sediva-cara

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


1 komentář

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat

  • Bude trvat ještě dlouho než lidi u nás pochopí, že kabelky Guess, džíny Replay a tenisky Lacoste, nejsou to jediný...

      0   0 Nahlásit X Odpovědět

Čti dál

TOPlist