autor:

New York fashion week jaro/léto 2012 - část 1.

kategorie:
Fashion-Week
publikováno:
počet komentářů:
0
New York fashion week jaro/léto 2012 - část 1.

 

New York fashion week jaro/léto 2012 - část 1 hl

 

Září je maratonem fashion weeků, kde jsou představovány kolekce jaro/léto 2012. Jako první na řadu přišel ten v New Yorku. Od středy 7.září, až do čtvrtka 15. září probíhaly prezentace nových kolekcí v této metropoli. Začala sice teprve letošní podzimní sezóna, ale to není důvod si nezrekapitulovat to, co zásadního se na NYF objevilo a stane se tak módním trendem v první polovině příštího roku. A aby bylo úplně jasno, tak tady je přehled toho, jak jde čtyřka těch největších týdnů módy po sobě:

New York fashion week kolekce jaro/léto 2012: od středy. 7. září - do čtvrtka 15.září 2011
London fashion week kolekce jaro/léto 2012: od pátku 16.září - do středy 21.září 2011
Milan fashion week (ženy) kolekce jaro/léto 2012: od středy. 21.září - do úterý 27.září 2011
Paris fashion week (ženy) kolekce jaro/léto 2012: od úterý 27.září - středy 5.října 2011

sediva-cara

Rodarte jaro/léto 2012

New York fashion week

Sestry Laura a Kate Mulleavy se ve srovnání s dvěma svými předchozími kolekcemi posunuly na barevné škále. Hnědé a bronzové materiály, které dominovaly jejich řadám dosud, sestry zesvětlily až na zlatavě žlutou a spojily je s odstíny sahajícími od jemné pastelové modré až po světle zelenou světle zelenou. Klasický rukopis Mulleavyových zůstal samozřejmě i na nových modelech patrný. Konstrukčně zajímavé šaty se v kolekci mísí s éterickými šifony a aranžovanými satény. Ke gradaci přehlídky přehlídky přispěl o nahrazení potisku slunečnic abstraktním vzorem z barev použitých na předchozích modelech.

4 hvezdicky

sediva-cara

Preen jaro/léto 2012

New York fashion week

Značka Preen, které se na Wornu zatím příliš nevěnujeme, nás letos mezi kolekcemi představovanými v New Yorku nadchla. Návrhářské duo Thea Bregazzi a Justin Thornton se inspirovalo Virginií Woolfovou. V kolekci dominuje u Preen zřídka viděná kombinace pastelových barev s bílou, navozující čistý a velmi elegantní dojem, který by se snad někomu mohl zdát přespříliš usedlý. Ale navzdory použití krajky, na první pohled vyvolávající pocit vintage, se šaty díky použití dvou vzorů – kostky a digitalizovaných kvítků – stávají velmi soudobými a chic. Dokonalá symbióza…

5 hvezdicek

sediva-cara

Oscar de la Renta jaro/léto 2012

New York fashion week

Oscar de la Renta má i po více než čtyřiceti letech v módním průmyslu stále co říct. Dolce&Gabbana letos v létě utvořili celou kolekci z bílé krajky. De la Renta věděl, že se stejným postupem nemůže šlápnout vedle a učinil z něj jedno z témat své kolekce. Návrhář samozřejmě potřeboval uspokojit své stálé zákaznice, takže součástí kolekce jsou i variace na kostýmky, různé široké kalhoty a efektní koktejlové i večerní šaty - tedy ty druhy oděvu, které všechny ženy potřebují každou sezónu obměnit. Jedním z nejzajímavějších aspektů jeho kolekce je zpracování proužku, který se díky degradé pohybuje na pomezí grafičnosti a abstrakce.

3 hvezdicky


sediva-cara

Narciso Rodriguez jaro/léto 2012

New York fashion week

Narciso Rodriguez upozornil v zákulisí své přehlídky na to, že jeho kolekce je inspirována uměleckým tatérem Kimem Joonem, což se jasně projevuje v tom, jak je charakteristický černobílý minimalismus rozbíjen lineárními vzory. Dalším prvkem narušujícím uhlazenou strohost jsou detaily v červené, oranžové nebo modré. Asi nejzajímavějipoužil Rodriguez barvy tam, kde dochází k jejich stínování v pruzích s odstupňovanými odstíny. Mistrně také používá jeden ze současných podzimních trendů – transparentní materiály.

4 hvezdicky

sediva-cara

Marc by Marc Jacobs jaro/léto 2012

New York fashion week

Známý brand určený spíše mladším zákazníkům letos sice nepohořel, ale ani nenadchl. Kolekce čítající celkem 49 modelů je plná pánských obleků a volnočasového či sportovního oblečení včetně plavek. Pro milovníky barev je zde určitě velký výběr basic kousků. Bohužel, ve většině případů nic nového pod sluncem. Nebudeme házet všechny modely do jednoho pytle, ale vypadá to, že se Marc při navrhování některých kousků zasekl v předchozí sezóně, ba dokonce jako kdyby příliš pozoroval některé ze svých konkurentů. Nad hladinou se udržel jen díky takovým záchranným kruhům, jaký představuje dokonalý odstín zelené, svěže působí i růžový vzor na černém podkladu. Po kolekci podzim/zima 2011 jsme od Jacobse čekali víc.

2 hvezdicky

sediva-cara

Nanette Lepore jaro/léto 2012

New York fashion week

Udělat neon méně neonovým? Nanette Lepore to dokázala. Na první pohled se pozorovatel nad kolekcí zarazí a řekne si, že zářivé barvy jsou už ohrané. Ale něco na těch odstínech od Nanette je. Jsou jemnější, trochu jako barvy zmrzlinových kopečků, a řada tak evokuje léto. Velmi zajímavým a inspirativním prvkem je použití jemné starorůžové barvy kostýmku v kombinaci s citrónově žlutou košilí. Stejně dobře působí i modrá krajka na oranžových šatech. Rozhodně stojí za to Nanette Lepore i nadále sledovat.

5 hvezdicek

sediva-cara

3.1 Phillip Lim jaro/léto 2012

New York fashion week

Kolekce Phillipa Lima okamžitě upoutá. Celkový look je nesmírně vzdušný a velmi dobře barevně zpracovaný. Odstíny pastelové fialové společně s oranžovou a bílou tvoří příjemnou harmonii. Navíc má opravdu každá zákaznice z čeho vybírat, ať už potřebuje něco romantičtějšího nebo elegantní černý look do práce. Jako v každé kolekci, i zde jsme našli stěžejní modely. Prvním je světlá džínová vesta stažená páskem, druhým top ze samostatných pruhů, které pokračují pod průhlednými nohavicemi. Dobrá práce.

4 hvezdicky

sediva-cara

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál