autor:

Módní víkend vyhlásil téma pro START-UP 2013 a předal ceny letošním vítězům

kategorie:
Fashion-Week
publikováno:
počet komentářů:
0
Módní víkend vyhlásil téma pro START-UP 2013 a předal ceny letošním vítězům

 

Od září, měsíce české módy, uplynul už nějaký čas, ovšem Prague Fashion Weekend stále ohlašuje další a další novinky. V pondělí 12. 10. byly předány ceny vítězům soutěže pro začínající návrháře START-UP a zároveň bylo vyhlášeno nové téma pro nadcházející ročník.

“Bod zrodu”. Tak zní klíčové slovní spojení pro všechny návrháře mající touhu se zúčastnit soutěže START-UP 2013. Koncept zůstává zachován - důležité je uchopení tématu po obsahové stránce, stejně jako po té krejčovské. Jedním z největších přínosů účasníkům je zviditelnění a prezentace na velkém mole módního víkendu. „Je velmi důležité, že zde vznikl START-UP jako profesionální platforma pro prezentaci mladých návrhářů“, nechal se slyšet Pavel Ivančic, návrhář a vedoucí ateliéru Módní tvorba VŠUP.

Letošní vítězky Maja Božović společně s dvojicí oceněnou za řadu dinosauřích doplňků Awkward ve složení Lucie Jelínková a Monika Nováková získaly výhru v podobě 100 a 50 tisíc korun. Zároveň tři talentované designérky promluvily o svých kolekcích i dojmech z výhry.

 

bozovic

Vítězná kolekce Maji Božović

 

TK_0018

 

„Byla jsem šťastná, už když jsem se dostala do finále, výhru jsem nečekala a úplně mne dojala, doteď nejsem schopná definovat všechny své pocity. Výhru použiji z větší části na tvorbu další kolekce, na které již tvrdě pracuji. Rozhodla jsem se, že práci spojím s potěšením a látky si nakoupím v zahraničí. Koupím si asi také nějakou dobrou knihu a zbytek částky k dofinancování již dlouho plánované stáže ve Francii.“ řekla při vyhlášení Maja Božović.

 

awkward

Vítězná kolekce dua Awkward

 

TK_0011

 

Návrhářky dvojice Awkward mluvily o tom, že výhrou je pro ně především motivace do budoucna. ”Když do něčeho vložíte velké úsilí, vyplatí se to. Zároveň to pro nás byla skvělá prezentace, dozvěděla se o nás spousta lidí jak z ČR, tak ze zahraničí,“ konstatovaly po předání Lucie a Monika.

START-UP 2013 je sice ještě daleko před námi, ale pokud bude minimálně tak kvalitní jako nedávno proběhlý ročník, máme se na co těšit. Pro všechny mladé talenty zdůrazňujeme, že přihlášky mohou zasílat do 30. dubna 2013. Více podrobností budeme postupně odstajňovat společně s oficiální stránkou Prague Fashion Weekendu.

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál