autor:

Milan Fashion Week: S/S 2013

kategorie:
Fashion-Week
publikováno:
počet komentářů:
0
Milan Fashion Week: S/S 2013

 Nejdřív New York, pak Londýn a teď Miláno. Italský fashion week proběhl a je na čase se podívat na to, co vlastně bylo k vidění. Italský luxus a elegance sice nejsou pro každého, ale najdou se i takové kolekce, které prostě musíte vidět...

 

Gucci

Milan fashion week

Jasné barvy, díky hedvábí splývavé siluety, střihově zajímavé rukávy, všudypřítomný sebevědomý vzhled... Frida Gianni snad nedokáže vytvořit kolekci, která by přesně nevystihovala estetiku značky Gucci. Luxus nesoucí se celou řadou reprezentují nejen exkluzivní materiály, ale i jejich vzory - abstraktní potisk a zejména hadí kůže. Třešničku na dortu zastávají bohatě zdobené a maximalistické šperky.

sediva-cara

Jil Sander

Milan fashion week

Už nikdy Raf Simons, už jen (stará) dobrá Jil Sander osobně. Tato návrhářka totiž opět převzala svůj módní dům, ale že by se konala nějaká revoluce, o tom se asi mluvit nedá... Jil Sander tak nějak navázala na to, kde Raf před půl rokem skončil (a nakonec i na to, co dělal za celou dobu svého působení v tomto módním domě) - objemy, čisté linie, grafická přesnost. Filosofie značky tak zůstala zachována, v detailech nastal nějaký posun - zajímavě řešené légy a límce u krku či barevné dělení konstrukčních členění jsou takovou nesmrtelně úspěšnou jistotou. Co stojí za zmínku více než celkem běžně viděné (ale přesto nepochybně chic) šaty, jsou doplňky. Variace dvoubarevných bot a psaníčka, která vypadají jako kožené knížky, budou zřejmě větším hitem než balonové sukně a hranaté topy. Za zmínku stojí i univerzální využití barevnosti celé řady. Vzhledem k tomu, že jsou bordó či tmavě modrá zejména na zimní kolekce užívané barvy, získávají tak modely možnost využití v obou sezónách.

sediva-cara

Sportmax

Milan fashion week

A opět si dáme dávku hranatých siluet, nahrubo zpracované kůže, lesklých detailů, barevně odděleného členění a geometrických vzorů. Verze všech těchto prvků v podání Sportmaxu se ale liší v maličkostech, které samozřejmě tvoří zásadní rozdíly a výslednou senzaci. Tak například jsou to “nefunkční” zipy, které jsou pouhou dekorací, transparentní materiál zkřížený na jednom oděvu s tvrdým a netvárným, kohoutí stopa, která nezastává pozici potisku, ale je do látky přímo vystříhaná a mnoho dalších... Zelená, modrá, bílá a černá, které se nesou celou kolekcí, tvoří ladící barevnou souhru, všechny materiály od vlny po satén tvoří souhru strukturální.

sediva-cara

Prada

Milan fashion week

Módní maximalismus, experiment, páté přes deváté, někde pokresleno, někde skvrny od spreje, všude květiny, kožichy, satén, lesk a rudé rty. Kolekce Prady tu nejsou od toho, aby určovaly trendy. Kolekce Prady existují, aby se vytvořil každou sezónu nějaký kult, vybrala se ta “to-musím-mít” věc, která následně zdobí ty nejvýznamnější osobnosti módního průmyslu. Pro ty nejodvážnější to budou letos zcela jistě boty. Nebo spíše takový objekt, téměř výtvarné dílo spíš než obuv. Žabky s koženými ponožkami v různých barvách už na svých mašličkách obletěly celý internet a už brzy přijde doba, kdy zahltí i ulice světových metropolí.

sediva-cara

Blumarine

Milan fashion week

Velmi jemná, holčičí, rozevlátá a složitě jednoduchá je nová kolekce Anny Molinari pro Blumarine. Italská vyzývavost je cítit v každém modelu, ale přesto si řadu oblíbí spíše éterické víly než dominantní Italky. Jemná paleta barev, skvělé řasení a cípy, o kterých jsem doufala, že se na molo nikdy nevrátí a nyní příjemně překvapily, tvoří společně s krejčovsky zajímavými detaily vyrovnanou, nositelnou a ucelenou kolekci. Neposkvrněnost nakonec vystřídá i černá dravost, a tak hodné víle nechybí ani zlá sestra. Obě dvě si mohou najít to své a ani jedna nebude ochuzena.

sediva-cara

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál