autor:

Milan fashion week podzim/zima 2012-2013

kategorie:
Fashion-Week
publikováno:
počet komentářů:
0
Milan fashion week podzim/zima 2012-2013

Milan fashion week podzim/zima 2012-2013 hl

Třetí z řady fashion weeků, tedy ten milánský, je za námi. Z desítek kolekcí pro vás máme výběr pěti nejlepších, které by měl určitě zaujmout všechny obdivovatele módy. Ovšem pokud vás tento seznam přeci jen neoslovuje, rozhodně se nebojte se vyjádřit.

sediva-cara

Antonio Marras

Milan fashion week

Nová kolekce Antonia Marrase je inspirována italskou zpěvačkou minulého století Milly. Každý kousek oděvu má odrážet nějaký prvek z jejího života. Nejvýraznějším důkazem tohoto Marrasova záměru je trenčkot, Millyino poznávací znamení, který má v návrhářově podání kožešinové rukávy (těžko říci, jestli to je trend poslední doby nebo pouze vykrádání nápadů ostatních designérů). Marrasovo oblečení působí hodně eklekticky. Ničím zvláštní střihy oživuje střídání materiálů a vzorů všech barev a textury, kolekce obsahuje všechny druhy oděvu a doplňků – od kabátů přes pouzdrové sukně až k botám a kabelkám.

sediva-cara

Ter et Bentime

Milan fashion week

Poslední dobou vzniká mnoho kontroverzních diskuzí o tom, zdali je móda jen snahou šokovat a zaujmout, nebo má stále za úkol podporovat ženskou krásu. Kolekce Ter et Bentime je jednou z těch, která halí dámy do velkých kalhot, neforemných topů a kabátů, tmavých barev a unisexových doplňků. Samozřejmě, na modelkách takové oblečení vypadá dobře, ale po prezentaci kolekce přijde na řadu její podstata – prodej. Přiznejme si, že většina žen by v takových šatech nevypadala dobře. Ovšem pokud patříte mezi ty, kteří kupují oblečení pro jeho ojedinělost a ne pro jeho slušivost, řada značky Ter et Bentime si vás určitě získá.

sediva-cara

Fendi

Milan fashion week

Kolekce značky Fendi je hezká. I přes to, že je tvořena převážně jedinečnými, dramatickými kousky, na rozdíl od předchozí zmíněné od Ter et Bentime je nositelná. Podporuje totiž stále ženskou siluetu, ba dokonce ji ještě zvýrazňuje širokými pásky, velkými rameny a pouzdrovými sukněmi, a pokud nevyužívá tvar přesýpacích hodin, odhaluje alespoň nohy. Tmavé odstíny na šatech kontrastují s barevnými doplňky, škála materiálů se pohybuje od úpletů přes hadí kůži až po zvířecí srsti. Samostatnou kapitolou jsou punčochy. V předchozí zimní kolekci byly k vidění barevné, letos jsou potištěné.

sediva-cara

Jil Sander

Milan fashion week

Minimalismus od Rafa Simonse. Každý půlrok je k vidění na fashion weeku v Miláně, každý půlrok obsadí titulní stránky módních magazínů a významné editoriály. Není se čemu divit, v těch kolekcích je vážně to „něco“, co vás nutí je milovat. První slovo, které se mi vybaví při pohledu na šaty, je křehkost – vycházejí to zřejmě z požitých pastelových a neutrálních barev. Tmavá část kolekce působí už mnohem více dramaticky, což však neznamená, že není stále stejně jemná a přirozená. Absence záševků, viditelných kapes a zapínání na kabátech budí dojem čistoty. Jednoduše řečeno – jedná se o kolekci s viditelným Simonsovým rukopisem, který je však každou sezónu více a více strhující.

sediva-cara

Albino

Milan fashion week

albino 1

Francouzsko-italský návrhář Albino D´Amato je další z řady méně známých designérů, jejichž tvorbu se vám snažíme přiblížit. Jeho kolekce na podzim a zimu 2012 je totiž skutečně jednou z nejlepších, které byly k vidění na fashion weeku v Miláně. Kolekci dominují velká ramena a kulatá silueta, přesto si Albino nehraje pouze se střihy, ale i s potiskem a materiály. Část řady je vyvedena v pastelových barvách, část v přírodních a část v černé.

sediva-cara

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál