autor:

Milan fashion week jaro/léto 2012

kategorie:
Fashion-Week
publikováno:
počet komentářů:
2
Milan fashion week jaro/léto 2012

 

Milan fashion week jaro/léto 2012 hl

 

Milánský týden módy - (Milan fashion week) probíhal od středy. 21.září - do úterý 27.září 2011. Výběr nových kolekcí jaro-léto 2012 si stejně jako u předchozích fashion weeků můžete prohlédnout níže a zmapovat tak alespoň částečně módní trendy na jaro-léto 2012.

sediva-cara

Gucci jaro/léto 2012

Milan fashion week

Oblečení značky Gucci pokaždé vyvolává pocit velkého sebevědomí, rozhodnosti a v neposlední řadě sex-appealu. Frida Gianni dala zimní kolekci téma hry s materiály, která se zračí v odhalujících se a vlnících se šifonech barvy drahých kamenů či ve velkých kožešinách. V aktuální kolekci jarní jí jde především o geometrii. Frida sama v komentáři k této linii zmínila inspiraci v art deco, což je jeden z jejích nejoblíbenějších směrů. Na modelech je zřetelně vidět také vliv architektury, využití černé a bílé společně se zlatou či zelenou působí velmi strukturálně a graficky. Za pozornost stojí i doplňky, které jsou sjednoceny motivem tygra.

5 hvezdicek

sediva-cara

Prada jaro/léto 2012

Milan fashion week

Kolekce značky Prada je ještě o něco lepší, než aktuální zimní. Všechny délky byly zkráceny na úroveň kolen. Kromě plisování na sukních, dnes už poněkud nudného, se zde setkáváme s osvěžujícím použitím této techniky na halenkách. Vzor pletených květů působí zajímavě na kabátech, ale ještě lépe vypadá na jednodílných plavkách… Možná vám to připomíná popis klasické hezké elegantní kolekce. Miuccia ale použila absolutně skvělý potisk s auty, který konvenci rozbije na kousíčky a dává prezentaci módy v této řadě ironický nádech.

5 hvezdicek

sediva-cara

Moschino jaro/léto 2012

Milan fashion week

V nové řadě italské značky Moschino jsme svědky mnoha různých vlivů. Krátká vyšívaná saka jsou zřetelně inspirována toreadory, dlouhé sukně, volány na šatech a velké zlaté náušnice lze přičíst španělským tanečnicím, v části kolekce rozpoznáme podle všudypřítomných třásní Divoký západ. Nechybí jednodušší looky, které využívají bílých kontur, či jemné krajky. Ikonou se z této linie zřejmě stane bunda s květy a nápisem „Make up, not war!“.

5 hvezdicek

sediva-cara

Marni jaro/léto 2012

Milan fashion week

Přehlídka Marni by se dala rozdělit na dvě části. Na některých modelech je použita pouze jedna barva, což spolu s minimalistickými střihy, charakteristickými pro celou kolekci, sugeruje zhmotněnou jednoduchost. Druhou část lze přirovnat ke stylu, jaký vytváří Prada, kombinuje zmíněné prosté střihy s maximalistickými vzory (květinky v jemných odstínech, velká kolečka, proužek či káro). Tyto aspekty evokují 60. léta, čemuž dopomáhají i doplňky.

4 hvezdicky

sediva-cara

Dolce & Gabbana jaro/léto 2012

Milan fashion week

Cukety, lilky, rajčata, čili papričky -  a vše se to dá nosit! Ať už na šatech, overalech, šortkách, krátkých topech nebo pouze na náušnicích či náramcích, Dolce & Gabbana dávají zelenině zelenou. Kromě tohoto salátu prezentovalo návrhářské duo i vážnější modely v tmavých barvách, večerní koktejlové šaty pošité blyštivými kamínky. Samozřejmě nechyběla krajka. Kolekce má úžasné doplňky, konkrétně tedy především pletené kabelky a košíčky.

5 hvezdicek

sediva-cara

Fendi jaro/léto 2012

Milan fashion week

Karl Lagerfeld, kreativní ředitel značky Fendi, vytváří podle svých slov takové šaty, které se hodí ke kabelkám a botám, a k tomu nějaké ty šperky, aby doplnily look. Ale i takové šaty mají duši. Lagerfeldovy modely asociují dobu 60. let. Kolekce je vyvedena v neutrální barevnosti v kombinaci s nevýraznými odstíny modré, červené a žluté. Velmi dobře působí jemný vzorek malých vyšívaných květinek i úzký proužek.

5 hvezdicek

sediva-cara

Čtěte také:

New York fashion week, kolekce jaro/léto 2012 - 1.část, 2.část
London fashion week, kolekce jaro/léto 2012

sediva-cara

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


2 komentáře

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat

  • Italská móda je shit, cavali, DG a spol by se měli zamyslet a vydat se jinym směrem, dříve tolik populární dnes maximálně zastíněná itálie Newyorkem a paříží, a kdo nesouhlasí ten tomu nerozumí:)

      0   0 Nahlásit X Odpovědět

Čti dál

TOPlist