autor:

London Fashion Week: S/S 2013

kategorie:
Fashion-Week
publikováno:
počet komentářů:
0
London Fashion Week: S/S 2013

london-fashion-week-s-s-2012 h

Po fashion weeku v New Yorku následuje ten v Londýně. A i když je velmi obtížné vybrat z těch desítek kolekcí pouze pár, které by si zasloužily vypíchnout, my jsme to udělali.

sediva-cara

Jean-Pierre Braganza

London fashion week

Ke spolupráci na právě prezentované kolekci přizval Jean-Pierre ukrajinskou umělkyni Zinadu Linachevu spolu s jejími abstraktními obrazy. Ty svými různobarevnými bloky protínají celou řadu. Členění modelů probíhá jak velkoplošně, tak i na malých částech, jako jsou lemy límečků či légy na halenkách a košilových šatech. Drobnější nefigurální motivy mají své zastoupení jako potisk kalhot, sukní a šatů. Celý koncept kolekce je až neuvěřitelně současný, uvolněný, a přesto doslova graficky přesný.

sediva-cara

KTZ

London fashion week

Krajková slast v podání značky KTZ nemá kromě použitého materiálu nic společného s letošní letní rozkošnou sladkostí od Louise Vuittona. Její hlavní charakteristikou by totiž nemělo být i přes onu užitou krajku "roztomilost a ženskost", ale označení "mimozemská". Ve světlé části řady to definují jako fólie lesklé topy, sukně, kabátky a užívané plastické aplikace, v tmavé vše podporuje ještě dramatický a temný vzhled. Ničemu nic neubírají černé vysoké šněrovací boty, které společně s ostatními doplňky a šperky pouze podtrhují výsledný efekt.

sediva-cara

Mary Katrantzou

London fashion week

Po naposledy užitých psacích strojů přichází poštovní známky, sedící střihy a lichotící siluety. Mary Katrantzou má od předloňského představení své rurálními vzory inspirované kolekce narváno v řadách u mola a před tisíci počítačovými obrazovkami - všichni jen čekají na to, jakou senzaci ukáže. Z prvotních výraznějších experimentů s objemem siluety se Mary postupně dostává k liniím mírnějším a obyčejnějším, což ale neznamená, že by tak její tvorba ztrácela na své kvalitě. Ba naopak - stále nositelnější modely jsou čím dál tím víc "horkým zbožím", protože při spojení dokonalého umění střihu a potisku je jednoduše neuvěřitelně lákavé. Rozevláté šaty s obepnutím u krku, lesklé kalhotové kostýmy a komplety, téměř všudepřítomná áčková silueta střídající se s rovnou lichotivou pouzdrovou, všechny tyto prvky křížené s pastelovou paletou zavání úctyhodně čerstvý vítr do módních vod.

sediva-cara

Christopher Kane

London fashion week

Oblíbenou "krabicovou" siluetu, která se objevila už v předchozích kolekcí Prady, Balenciagy, Jil Sander i mnoha dalších, zachovává ve své kolekci na příští léto i Christopher Kane. K bundám s hranatými rameny přidal Kane transparentnost, krajku, prostorovou strukturu a spoustu, spoustu mašlí. Jeho prezentace byla jako cibule. Ovšem začíná od nejmenšího jádra a postupně se na ní přidávají další a další prvky, ať už vzory smotaných provázků, či zamotaná tlustá vlákna samotná. Perfektní je i konstrukční prvek ohnutých pruhů látky, který vytváří velmi poutavý vzhled, i závěrečné černé lepenky jakoby nedbale naházené po celém modelu. Je skvělé vidět návrháře, který má pořád co nového nabídnout. Christopher Kane letos vytvořil celistvou řadu, která obsahuje tolik a tolik inspirace a i přes svou extravaganci se dá promítnout do běžného života a šatníku.

sediva-cara

Meadham Kirchhoff

London fashion week

Předekorováno, přemašlováno, převzorováno, přelátkováno. Nová kolekce od Meadham Kirchnoff vypadá, jak kdyby ji tvořil opilý Galliano. Je však tak ošklivá, až je hezká. Nebo tak hezká až je ošklivá? Pompéznost zírá z každého kousku oděvu, z každého doplňku, bot s květinami, klobouků s mašlemi, do toho se objeví Mickey Mouse (u koho kromě Jacobse a Meadhamu ho ještě uvidíme?). Chanel Cruise 2012 byl proti tomu minimalistický... Ale když tu kolekci řádně rozložíme, vytáhneme z ní jednotlivé kusy a podíváme se na ně, uvidíme, že jsou skrytě geniální. Kdyby takovou kolekci předvedl nějaký student oděvní školy se vším, co k tomu patří, tedy s nekvalitními materiály a mírně nedokonalým provedením, byla by otřesná. Ovšem právě ty skvělé látky a dokonalá krejčovina dělají z každého kousku této kolekce věc, která je pro svou nadsázku obdivuhodná. I takové modely si totiž zaslouží zastoupení na módních týdnech, v obchodech a v šatnách.

sediva-cara

Burberry Prorsum

London fashion week

Burberry nemůže v mém výčtu chybět. Ať jde totiž o jakkoliv dobrou či horší řadu, vždycky určuje ten zavedený trend pro "Burberry girl". Už pánská řada nastolila lesklý "mimozemšťanský" look, kterému se Christopher Bailey nevyhnul ani při navrhování té dámské. Metalické modely doplňují klasičtější trenčkoty s neodpustelnými inovacemi, například plynulým barevným přechodem, minikápěmi okolo ramen, či hranatými a objemnými rameny, podobnými jako ukázal zmíněný Christopher Kane. Burberry girl se v létě bude především lesknout. Ať už košilí, sukní, zlatým kabátem nebo jen kabelkou, prostě zazáří. A tentokrát ne pouze svojí skvělou osobností.

sediva-cara

london-fashion-week-s-s-2012 h

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál