autor:

London fashion week podzim/zima 2012-2013

kategorie:
Fashion-Week
publikováno:
počet komentářů:
1
London fashion week podzim/zima 2012-2013

London fashion week podzim/zima 2012-2013 hl

Jako další z fashion weeku máme za sebou ten v Londýně. Každý z návrhářů, který má možnost na něm prezentovat své nové zimní kolekce, je zcela jistě excelentní. My jsme však vybraly ty, kteří se nám líbí ze všech nejvíce. Prohlédněte si kolekce Mary Katrantzou, Johna Rochy, Diona Lee, Topshop Unique, Burberry a Aquascutum a sdílejte s námi i váš názor.

sediva-cara

Mary Katrantzou

London fashion week

Potisky + objemy = Mary Katrantzou. V předchozích letech se jednalo hlavně o abstraktní vzory čerpající z historických oděvů, letos Mary Katrantzou pracovala i s konkrétními předměty. Ať už se ale jedná o natištěné žluté tužky či psací stroj, ve všech případech se ukazuje, že Katrantzou je mistryní v užívání vzorů. Její schopnosti spočívají hlavně v rozmístění obrazců na textilu, který díky jeho tvrdosti může tvarovat do velkých objemů. Kromě těch pevných se však objevují v právě představené kolekci Katrantzou  i jemné materiály, jejichž lehkost vybízí k řasení a vzory tak získávají zcela nový, u této návrhářky celkem nezvyklý, vizuální efekt.

sediva-cara

John Rocha

London fashion week

Honkongský návrhář žijící v Irsku John Rocha podobně jako Mary Katrantzou pracuje s objemem, ale zcela v jiném pojetí. Když se podíváte na jeho novou kolekci, v níž některé kousky vypadají jako velké zmačkané balóny, vidíte avantgardu opět na jiný způsob, než na jaký jsme zvyklí například u Garetha Pugha, Yamamota či Owense. Kromě mačkaných textilů používá Rocha i kožešinu, kůži, krajku a transparentní materiály, ty zejména na od úzkých dlouhých sukní, které kontrastují s objemnými vršky. Jasně dominantní barvou celé kolekce je černá, avšak Rocha používá i další tmavé odstíny, většinou užité v panelech (mimochodem se tak dostává do řady dalších návrhářů tvořících jednotlivé kusy oděvu rozdělné na barevné bloky). Rocha navíc nerozděluje do bloků jen barvy, ale i materiály. Na jedněch šatech se tak setkávají zmíněná kůže, kožešina i krajka.

sediva-cara

Dion Lee

London fashion week

Pro některé návrháře byla jejich přehlídka na fashion weeku debutem ve velkém světě módy. Jedním z nich je i Australan Dion Lee, který oslnil svoji kolekcí širokou veřejnost i významné módní kritiky. I když je téměř celá tvořena z lehkých materiálů, působí striktně geometricky. Nejspíš je to dojem z perfektně vypracovaných zajímavých konstrukcí, rovných pruhů a také průhledných látek, které odhalují linie těla. Do kolekce jakoby nezapadal jeden z modelů, kdy častěji se objevující materiál s efektně uvolněnými tenkými proužky použití na sukni doplňuje volný svetr z úpletu, který dodává celkovému vzhledu modelu příjemný kontrast unisexu a ženskosti.

sediva-cara

Topshop Unique

London fashion week

Topshop je notoricky známá značka i pro širší veřejnost a její kolekce Unique, představované každou sezónu na fashion weeku v Londýně, jsou jedněmi z nejsledovanějších. Kate Plethan, která je kreativní ředitelkou této linie Topshopu teprve od června 2011, ví, co přesně od jejího oblečení zákaznice čekají. Musí být aktuální, moderní, ale zároveň absolutně nositelné. Pro tuto sezónu přišla Kate s oblíbenými vojenskými prvky, oversized bundami zdobenými zipy, sukněmi do půli lýtek, širokými kalhotami i overály a potisky křížků ať už na saténových halenkách, nebo na svetru. Nechybí ani čtveřice efektních šatů, které jsou nezbytné pro zimní sezónu večírků.

sediva-cara

Aquascutum

London fashion week

V pořadí již třetí kolekce návrhářky Joanny Sykes pro módní značku Aquascutum využívá jednoduchých siluet a minimalistických detailů. Přisuzovat jí nějaký celkový koncept nemá smysl, jsou to hlavně jednotlivé kousky, které si najdou své nesmrtelné místo v šatnících. Konkrétně se jedná například o černá saka se zapínáním na zip či háčky. Rozhodně se v žádné budoucí sezóně neztratí ani šedé šaty bez rukávů volnějšího střihu, ani kabát délky pod kolena s fazonou. Originálním prvkem objevujícím se napříč kolekcí je zip, který nevede od průkrčníku až k dolnímu kraji tak, jak je to obvyklé, ale je všitý s několikacentimetrovým odsazením.

sediva-cara

Burberry

London fashion week

Značka Burberry si každou sezónu zachovává svojí jedinečnou koncepci. Kromě toho, jak návrhář Christopher Bailey zpracovává ikonické svrchníky do nových forem, každoročně se na mole objeví i britsky elegantní denní oblečení. Bailey navazuje délkou sukní na předchozí kolekci jaro/léto 2012, kromě klasických rozšířených se objevují i pouzdrové, buď jednoduše střižené, nebo s volánem pokrývajícím přední díly. Kromě kabátů Bailey dává velký prostor i sakům, na obou typech oděvu  dominují dvouřadé zapínání, prvky uniformy, rozšíření od pasu k bokům a navíc i velké měšcové kapsy. V nové kolekci Burberry se také objevují široké vodorovné pruhy a pásky s mašlemi, které zcela jistě zaujmou návrháře konfekčních řetězců a v jejich kolekcích se tak stanou dostupnými i pro masy.

sediva-cara

 

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


1 komentář

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál

TOPlist