autor:

London fashion week podzim/zima 2011-2012

kategorie:
Fashion-Week
publikováno:
počet komentářů:
0
London fashion week podzim/zima 2011-2012

London fashion week probíhal od 18. do 23 února 2011. V záplavě skvělých kousků a zvučných jmen designérů je dobré si zopakovat co nového a zajímavého se na Londýnském týdnu módy událo.

Alice Palmer

London fashion week podzim/zima 2011-2012


Alice Palmer 1


Alice Palmer je mladá skotská návrhářska, která představila svojí první kolekci teprve v roce 2008. Od té doby si však získala mnoho obdivovatelů a také důležité místo na fashion weeku v Londýně. Její letošní kolekce z úpletů využívá hlavně grafických tvarů a členění a celkový dojem podtrhuje použití černé a bílé barvy (stejně jako v jejích předchozích zimních kolekcích – A/W 2010 Batman a A/W 2009 Tokyo).  Alice Palmer má před sebou velkou budoucnost.

predel

Bryce Aime

London fashion week podzim/zima 2011-2012


Bryce Aime 1


Podobně jako Alice Palmer, i Bryce Aime využívá efektů použití černé a světlé barvy (v jeho případě metalické šedé), jeho konstrukce jsou však složitější. Dominantním prvkem jsou zde hlavně panelové legíny, které byly oblíbené již tuto sezónu (hlavně v provedení klasického úpletu a kožených částí na kolenou a bocích). Aime si hraje se vzory a siluetou, kterou podtrhují u některých modelů i 3D konstrukce. Za zmínku stojí určitě i doplňky, jako klobouky nebo dokonalé platformy.


predel


Burberry Prorsum

London fashion week podzim/zima 2011-2012


Burberry Prorsum1


Christopher Bailey je rozhodně právem na místě kreativního ředitele zřejmě nejznámější britské značky Burberry. Jeho kolekce se nesla v klasickém duchu plném tradičních zimních kabátů. Na zimní sezónu Bailey diktuje barvy - dýňově oranžovou, vojenskou zelenou, světle modrou, hnědou či kostkovanou kombinaci červené a černé – avšak část kolekce se nesla i v duchu sněhově bílé a černé. Rozhodně v kolekci zaujme použití nové siluety dlouhého a rovného vrchu a rozšířené sukně až od boků, kterou Bailey použil na některých šatech a kožešinových kabátech. Na finále přehlídky byl spuštěn umělý sníh a přes modely byly oblečeny průhledné pláštěnky s černým lemováním, které  jsou už teď v nabídce některých konfekčních řetězců.

 

predel

Matthew Williamson

London fashion week podzim/zima 2011-2012


Matthew Williamson 1


Williamson se rozhodně nebojí kombinací barev, vzorů a materiálů a tak nakonec působí i jeho kolekce - odvážná, ale přitom elegantní (záleží pak jen na zákaznici, jestli to nepřežene se stylingem). Dominantní barvy jsou  odstíny červené, béžové, modré společně s bílou a černou, buď jednotlivě nebo kombinované v různorodých vzorech a použité na kůži, kožešině či úpletech. Kolekce obsahuje vše od kalhot, kabátů a svetrů po koktejlové i dlouhé šaty.

predel

Paul Smith

London fashion week podzim/zima 2011-2012


Paul Smith 1


Je to pánská nebo dámská kolekce? Dámská! A skvělá pro všechny ženy, které ráno nebaví zdlouhavé natahování punčoch, oblékání šatů a mají dost podpatků. V kolekci Paula Smith se totiž objevují kromě pár modelů večerních šatů pouze volně střižené kabáty, kalhoty, pánské košile, saka a vesty, vše v přírodní paletě barev. A bez podpatků.

 

predel

Alice Temperley

London fashion week podzim/zima 2011-2012


Alice Temperley 1


Kolekce Temperley London je naopak ukázka ženskosti.  Dokonalé materiály, barvy, střihy podtrhující siluetu přesýpacích hodin, rozšířené sukně ke kolenům, průhledné materiály a krajky, rudé pouzdrové šaty, hedvábné splývavé róby. K tomu nelze víc dodat.

predel

Topshop Unique a Topman Design

London fashion week podzim/zima 2011-2012


Topshop Unique a Topman Design


Topshop Unique je takovou velkou ukázkovou přehlídkou toho, jak bude vypadat konfekční kolekce obchodu Topshop avšak v mnohem umírněnější verzi (a stejně tak je to i u pánského Topmana). Řada dalmatinových kožíšků a svetrů v kombinaci s kabáty ála Burberry a sukně do půli lýtek (které bohužel nesluší ženám pod 180 cm) se nejspíš v sortimentu českého Topshopu nijak neprojeví. Na každém je, aby buď litoval a nebo jásal. Koncept mužské části Topman se dlouhodobě v podstatě nijak nemění. Vždy je to móda pro elegantní mladé muže s trochou odvahy, kterou by příští zimu potřebovali hlavně na vzorované košile, nebo velké kožichy.

lomena cara spodni

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál