autor:

Couture, den 4 - androgynní Rad Hourani

kategorie:
Fashion-Week
publikováno:
počet komentářů:
0
Couture, den 4 - androgynní Rad Hourani

 

Čtvrtý den se na pařížském mole přehnali pouze čtyři designéři, a přestože se ani o jednom nedá mluvit negativně, je mezi nimi pouze jediný, o kterém se dá mluvit snad hodiny. Rad Hourani. Čerstvý, mladý a neokoukaný revolucionář.

 

Zásadní moment pro Rada Houraniho přišel už v červenci 2012, kdy se jeho kolekcí spustilo odpočítávání nového couture letopočtu. Kanadský mladík narozený v Jordánu tenkrát v Paříži předvedl první unisexovou couture kolekci vůbec - její součásti mohou nosit ženy i muži, svědčí o tom předvedení na obou stejně nastylovaných pohlavích.

Druhá kolekce, tedy nová jarní couture označená číslem #10, sice už takovou roli nemá, zato ale díky všem aspektům zdokonaluje zimní evokování obrazů geometrické abstrakce, což ji činí neméně vzácnou.

 

001

 

Zatímco pro některé je cílem vysoké krejčoviny nadpozemsky překrásná róba, pro Rada a obdivovatele jeho Haute couture je to  pouze požitek z krejčovského umění, zejména pak modelování střihů. Těmito postupy Hourani docílil toho, že ačkoliv na sobě modelka či model nese mnoho vrstev, jednotlivé kusy do sebe zapadají jako puzzle.

Hourani nedrží prvenství pouze v oblasti androgynní módy, zároveň se může pyšnit tím, že je vůbec první kanadský designér, který byl pozván na pařížské “haute” molo. Během předchozích dnů jsme měli spoustu možností vidět pokusy s posunováním hranic a jako jednu z hlavních adeptek výhry na poli experimentu získala (troufnu si dodat "opět") Iris Van Herpen.

 

002

 

Van Herpen a Hourani sdílejí dvě součásti svých kolekcí. Zaprvé je to kontrast černé a bílé, zadruhé je to sochání. Ale zatímco nizozemská designérka si pomáhá tiskem, Rad Hourani střihem.

Můžeme mluvit o téměř bezešvém modelování materiálu, kterým je kromě “obyčejného” plátna i kůže, poněvadž díky vyžadované rovnosti siluety nejsou švy potřeba. Drobné úpravy se dají vyřešit technikami konstrukce, které využívají rozstřihávání a rozkládání základního střihu na látce.

 

004

 

O švech potom naopak musíme mluvit v souvislosti s šesticí dvojbarevných modelů, při prezentaci rozdělující ty monochromní. Mezní švy však splynou s předělem černé a bílé a zůstane jen vizuální efekt. Velmi ostrý a jasný efekt.

Rad Hourani může být kritizován za to, jak se drží pouze v jedné linii a estetice, ale spíše by za to měl být chválen. Udržuje si svůj rukopis, který každou sezónu zdokonaluje. Znelíbit se ale může právě svým pouličním přístupem k oné luxusní krejčovině. Jenže právě takový zvrat, jaký Hourani předvádí, je schopný otevřít okno a alespoň trochu v Paříži vyvětrat.

 

(RTW kolekce Rad Hourani produkuje pod názvem Rad by Rad Hourani. Pracují se stejným konceptem.)

 

HAUTE COUTURE V PAŘÍŽI DEN 1.DEN 2., DEN 3.

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál